Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 27219 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 05, 2023, 20:08:41
Отговор #60

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Здравейте, колеги,

На 1-ви март ми честитиха Баба Марта по най-хубавия начин, като ми се обадиха момчетата където оставям частите на пясъкоструене, че са готови. Част, от ъях съм отделил и ще закарам тази седмица в завод Каспичан за горещо поцинковане. Всичко друго ще обработя по технология от предния пост (2 ръце епоксиден груд и 3 слоя черна боя).





Прикачвам снимки и на малко свършена работа по детайлите.






А, за тези снимки само дето не изядох боя ...




Пореден успешен уйкенд.  O0
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 05, 2023, 21:02:34
Отговор #61

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Здравейте, колеги,

Ще покажа и какво направих с блока, след като го взех с поставени нови ризи, хонингован и взето челото от майсторите.



Първата ми работа беше да го измия.




След това почистих всичкия останал силикон, стари гарнитури, премахнах стара боя и почистих резбите.







След това остана финала да го обезмасля и облепя.







Финалния резултат е това, утре ще започне официалното редене на пъзела.










Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 09, 2023, 19:56:45
Отговор #62

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Здравейте, колеги,

Събирането на мотора започна още в понеделник на пълни обороти. За съжаление, болтовете за главата, се оказаха различни и 5 броя от тях са със специфична дължина. Накрахме нова заявка и се надявам утре да са във Варна, за да може да продължим напред.









Този уйкенд се надявам да събера задния мост боядисан и реновиран с новите дискове, накладки, маркучи и реновираните спирачни апарати.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 09, 2023, 21:07:36
Отговор #63

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Стабилно напредваш !

Март 11, 2023, 09:22:32
Отговор #64

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Стабилно напредваш !

Благодаря, колега. Възползвах се от меката зима, който имаше тази година.

Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 11, 2023, 11:08:04
Отговор #65

Активен caro

  • Публикации: 91
Не се заяждам - механици на рали автомобили са ми казвали да не бия центри по буталата защото предизвиквали детонации -по добре с флумастер.Не знам колко е вярно само споделям.

Март 14, 2023, 10:44:30
Отговор #66

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Не се заяждам - механици на рали автомобили са ми казвали да не бия центри по буталата защото предизвиквали детонации -по добре с флумастер.Не знам колко е вярно само споделям.
Здравей, колега,
Благодаря за информацията, но вече е късно ... "както се казва"  O0

Може по запознатите колеги да пишат по темата.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 14, 2023, 11:11:54
Отговор #67

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Здравейте, колеги,

Ще продължа с актуализацията на темата и какво успях да направя предната седмица. Успях да взема петите и другите части от завод Каспичан където бяха горещо поцинковани. Нормално всички резби бяха заминали, но това се очакваше и там имаще доста играчка да ги оправя после.







Доволен съм от крайния резултат, всички планки по задния мост практически, трябва да са вечни.



Отделно се занимавах и с доста други детайли, който ще трябват при сглобяването на мората.

Тук съм ползвал термобоя за бронята на колектор и динамото. Надявам се да не падне бързо ужким до 650 градуса издържа.




Кутията на ремъците беше в много гаден за мен златист цвят и тук със скочбрайт и много добре почистване с обезмаслител ги направих, черни както са изглеждали.




Почистих много добре интеркулера и реших да него пръскам и да го оставя в оригиналниз му вид, само леко го минах пак със скочбрайт. Същото действие и с капака на главата.







За съжаление, времето мина бързо и не успях да направя задния мост, но през седмица след работа съм решил да го приключа и вече този уйкенд да е на мястото си, за да започна работа по предния мост.




Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 14, 2023, 21:49:56
Отговор #68

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Дай данни на завода в Каспичан.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 15, 2023, 00:05:15
Отговор #69

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Дай данни на завода в Каспичан.

Здравей, колега,

Този телефон имам на: търговски отдел Петко Горев - 089 5797781, Каспичан - Завод ГП.

Аз ходя на място оставям детайлите си и ги вземам, но все пак ми е на 1 час път от Варна.

https://www.zgp.bg/згп-гр-каспичан/
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT