Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 27215 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2023, 23:05:39
Отговор #70

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 15, 2023, 23:59:28
Отговор #71

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Ето какво открих аз:

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100075856188238

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100089543374881

Здравей, колега,

Чувал съм, че има и лазерно почиства също, което било много яко. Както съм виждал и със сух лед, но незнам къде има във Варненски регион такива екстри.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 16, 2023, 00:08:33
Отговор #72

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Здравейте, колеги,

Ще покажа задните апарати, готови вече, за монтаж на моста. Сменени бутала и всички опръстени и маншони по тях. Надявам се да стоят добре на колата. Реших да са жълти, също като амортисьорите и пружините.





Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 17, 2023, 23:35:14
Отговор #73

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Здравейте, колеги,

Днес, свърши сагата със задния мост на колата. За съжаление имаше доста непредвидена работа по моста и за това и се забавих толкова много с него.

Първо след като беше минат на пясъкоструйка, ми направи впечaтление, че от страната на дясната пружина има странна заварка, която липсва в ляво и след почистване се оказа проблемна. След това всичко беше заварено много добре и почистено. 







За съжаление голям зор видях и с ваденето на тампоните, защото вътрешните им втулки бяха много яко ръждясали след повече от 30 години. След това почистих мястото и го минах с ръждопреобразувател Wurth, който оставих да действа 24 часа преди да го обработя с епоксиден грунд.






Това е финалния резултат, готов е вече за монтиране с нови дискове , накладки, маркурчи, тампони, амортисьори и пружини.




« Последна редакция: Март 20, 2023, 13:29:49 от Speeder »
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 19, 2023, 11:12:45
Отговор #74

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Здравейте, колеги,

Ще покажа развитието около мотора на колата, поставена е главата и е направена центровка на хлабините на всмукателни и изпускателни клапаните. Информацията за тях е: всмукателни 35-45 и изпускателни 45-55. 






Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 23, 2023, 17:39:31
Отговор #75

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Получава се супер. Както писах и в друга тема, такива така наречени "хот хечове" от 80-те и 90-те можеш да ги видиш много рядко по улиците вече. Ще се радвам да го видя на някое събитие, като стане готов.  ;)

Март 24, 2023, 22:52:04
Отговор #76

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Получава се супер. Както писах и в друга тема, такива така наречени "хот хечове" от 80-те и 90-те можеш да ги видиш много рядко по улиците вече. Ще се радвам да го видя на някое събитие, като стане готов.  ;)

Здравей, колега,
 
Благодаря за хубавите думи, радвам се, че темата ти е харесала. Надявам се, колата да е готова най-късно за събитието в Перущица.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 25, 2023, 21:01:48
Отговор #77

Активен fifo

  • Публикации: 1141
За Перущица трябва и емблемата да смениш. Иначе те спират на табелата и не те пускат у градо
we all have wings, but some of us don't know why

Март 25, 2023, 21:29:44
Отговор #78

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
Здравейте, колеги,

Ще споделя малко проблеми, около възстановяването на Fiat Uno Turbo mk2 1,4 Turbo, за съжаление много малък период се е произвеждала колата и доста от частите ги няма или ги намирам в Германия през приятел. Задния мост на колата още не е поставен на мястото си, защото задните главини ги няма в България. Оказа се, че понече само Turbo модела е със дискове на задния мост и лагера е няколко "mm" по-дълбок за да не опира. Надявам се в най - скоро време да са при мен и да мога да наредя пъзела от 30-тина части. Между времено почистих всички резби и някъде където имаше повече боя също, за да мога да поставя всичко на място.




Успях да почистя динамото и да го боядисам, като съжалявам, че шайбата и перката не са черни.






Отделно реших да разглобя горивната рейка, за да почистя от моя "любим" керемиден цвят. Бях решил да почистя дюзите на ултразвук и да подменя всички опръстени. Изненадата започна след като извадих дюзите и 2 от 4-ри бяха повредени външно. Първоначално си мислех, че няма да имам проблем с дюзите, но се оказаха различни на 1,3 Turbo и на 1,4 Turbo. На 1,4 Turbo са Bosch 280 150 702, 150 g/min. никъде ги нямаше и нова да искам да купя и случайно пападнах на една обява за ДЮЗИ ЗА ALFA ROMEO GTV (916C_) 2.0 V6 TURBO (916.C2A), оказаха се еднакви и вегнаха ги купих. Съответно вече са почистени на ултразвук и имам рециклирани дюзи.



Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 25, 2023, 21:37:18
Отговор #79

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 196
За Перущица трябва и емблемата да смениш. Иначе те спират на табелата и не те пускат у градо

Здравей, колега,

Ще го оставим Uno-то на входа на граду и ще отидем пеш, хем да може да пием и ядем докато гледаме класиките от 70-те и 80-те.




Два кадъра от 25.09.2022 година от мен  8))
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT