Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 26815 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2023, 22:07:56
Отговор #80

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Браво колега , доста бързо и доста добре се получава Фиата  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 25, 2023, 22:53:20
Отговор #81

Активен DpymeB

  • Публикации: 193
Браво колега , доста бързо и доста добре се получава Фиата  8))

Благодаря, колега,

Разгледах темата ти с 1978 Datsun 280z, уникална кола. Във варна има една бяла, която засичам по улиците и всеки път и се кефя на макс  O0
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Март 29, 2023, 23:46:44
Отговор #82

Активен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги,

Дойде времето да се почисти и скоростната кутията, която беше истински отврат, благодарение на "хубавата гарнитура на главата". Забравих да направя снимки преди да започна, но имам няколко кадъра от свалянето на мотора с кутията и може да се види колко е мръсна.






Реално съм се занимавал 2 дена след работа по няколко часа, за да я почистя и преведа във вид за монтаж (използвал съм шабър, обезмаслител, кохер, скочбрайт и топла вода). Можеше да стане много бързо с пароструйка, както почистих блока, но кутията е перфектна и не мисля да я разглобявам, а и имаше места, които не трябваше да се мокрят. Кутията на второ поколение Fiat Uno Turbo, не е на Abarth, а от модела Fiat Tipo. Друго интересно е, че лостовата система е преместена върте в купето, а не е като при ранния модел, който ако нямаш един специфичен маншон на лостовата система има много къс живот (втулките заминават и има един ябълковиден болт, който може да се откачи в движение и оставаш без скорости  O0). Тук съм решил да подменя всички семеринги по кутията, феродов диск, притискател и аксиален лагер, които единствено намерих в Германия и очаквам да получа след 10-на дни.




Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Април 03, 2023, 13:02:34
Отговор #83

Активен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги,

В деня на размисъл, докато си размишлявам, без да пия алкохол и на къде ще отиде политически страната реших да обърна малко внимание на колата.
Успешно успях да кача моста на мястото му. Реглаж, ще му се прави след като колата е на пътя. Възползвах, че от старите места и го наместих.






Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Април 04, 2023, 19:48:38
Отговор #84

Активен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги,

Някои има впечатление за този модел гуми на Yokohama A539, който искам да купя. Размера на който се спрях е: 185/50/14

https://www.barzgumve.com/product/Yokohama/A539/R-419735
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Април 05, 2023, 06:10:59
Отговор #85

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Стар модел гуми  но пък са много добри , аз самият съм изтрил 3-4 комплекта от този модел на Yokohama и винаги съм бил много доволен  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Април 07, 2023, 13:03:39
Отговор #86

Активен DpymeB

  • Публикации: 193
Стар модел гуми  но пък са много добри , аз самият съм изтрил 3-4 комплекта от този модел на Yokohama и винаги съм бил много доволен  8))

Благодаря, колега за информацията. Спрях се на този модел гуми, защото в този специфичен размер няма нито една за мен извесна марка гуми. При варианта 185/55/14, където има голям избор, при качване на 3-ти човек в колата или я натоваря с повече багаж и при неравности усещам как гумите подпират.

Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Април 21, 2023, 15:41:39
Отговор #87

Активен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги,

За съжаление, заради семейни проблеми, нямам време за колата от няколко седмици, но въпреки това ще напиша, какви части пристигнаха от Германия и Италия. След спомената драма, която имах със съединителя пристигна от Autodoc - правилния комплект на LUK, но това нямаше да се случи без съдействието на вносителя, за да даде точния номер.






Успях да намеря докато се ровя из сайтовете и нов разширителен съд, който купих без капка колебание. За съжаление беше една бройка иначе щях да взема два и за другия звяр. 



Също пристигна и последното пърче от пъзела за задния мост, новите лагер главини, който се различават само с няколко "mm" от обикновения модел понеже Турбо модела единствено е оборудван със задни дискови спирачки.





Очаквам да получа другата седмица и пълен кит с всички водни маркучи. Мисля, че следващите 2 седмици ще има по - голямо движение около колата. Планувам ревизията на предния мост, почистване и боядистване. За монтажа му, мисля, че имам всички налични компоненти, което няма да ме бави. Нови носачи, дискове, накладки, тампони на щангата, амортисьори, пружини, прахоловители, спирачни маркучи и пропускам със сигурност нещо.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юни 07, 2023, 15:02:59
Отговор #88

Активен DpymeB

  • Публикации: 193
Здравейте, колеги,

Мисля, че е време малко да актуализирам темата със "сапунерката", както обичат да казват приятели. Всички маркучи пристигнаха и отговарят, което е супер и изглеждат добре, НО докато не покарам малко няма как да дам 100% положителен отзив.



Специално искам да благодаря и на баща ми, че ми удари едно рамо с изработката на една тръба от неръждавейка, която гние на всички Уно-та и е проблем, между водната помпа, турбото и термостата.





Качкам снимки и на предния мост разглобен и почистен на съставни части, надявам се уйкенда да е боядисан и готов за събиране.  O0







Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юни 07, 2023, 20:52:02
Отговор #89

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Сериозен е проекта при теб , кефи ме как се случват нещата . Успех и следим !