Автомобили > Японски автомобили

Toyota Carina 1982 2T

(1/9) > >>

Stliqn007:
Здравейте.

Гледам, че няма нито една подобна публикация или дори снимка из форума на подобна Карина та нека бъда пръв в това отношение  :D

Колата е Тойота Карина ТА60 1982 година с 2Т мотора с Айсан карбуратор. Най-вероятно немски внос, но имайки в предвид как обичат да ръждясват тези купета, ако ще и от Египет да е, пак ще има ръжда  :)) .



Нещата с нея станаха меко казано импулсивно и добре, че станаха така за да я вземем. Първоначално я взехме с нагласите да има с какво да се занимаваме лятото докато си пием бирата, но с времето ми се изясни, че нещата отиват на пълна реставрация. Колата беше преседяла 10тина години с последна гражданска 2012та година. Първата снимка е от обявата, която видях преди да я вземем и втората беше вече на път за Бургас.



В момента на писане, колата все още и се извършват кърпежи като помагам на тенекеджията с обработките на материалите. Ще кача още снимки на процеса и до къде съм я докарал.

Ако някой из форума случайно е имал такава на времето и си е заделил разен чърколяк, с който би се разделил, нека пиша в поста. На този етап не бих отказал друг карбуратор, пасажерски преден калник по-малко очукан от нашия и евентуално винилното табло.

Поздрави!

Bogi:
тази със задно ли е ?
за пръв път ли ще реставрираш ?
всекидневна ли ще бъде или имаш друг превоз ?
благодаря и успех !

Stliqn007:

--- Цитат на: Bogi в Юни 15, 2022, 15:29:01 ---тази със задно ли е ?
за пръв път ли ще реставрираш ?
всекидневна ли ще бъде или имаш друг превоз ?
благодаря и успех !

--- Край на цитат ---
Последната карина на задно
За пръв път до такава степен, иначе ежедневката и тя беше в окаяно състояние, но с времето си я възстановявах. Просто там беше предимно козметики.
Иначе за колата в зависимост от това какъв разход дава и дали успеем да настроим карбуратора да е надеждна, може и да се кара по-често. За последните 5-6 месеца нямам 100км навъртяни на нея. Надявам се това да се промени.

Иначе относно колата, качвам няколко снимки на мотора тъй като имам да наваксвам в поста за последните 5 месеца. След като успяхме да я подкараме в рамките на 2-3 дена, почнах да се занимавам с разчистване на коша тъй като ми е слабост спретнатия кош а и това е по моята част  :))

Тука е буквално от първия ден пред блока (да, реставрацията започна пред блока)


Абсолютно целия кош беше заринат в масло и восък. Явно на времето са я пръскали, за да я запазят. Всяка зло за добро, тъй като ми отнеме около седмица по няколко часа на ден, за да изчистя само восъка. Блока беше толкова зле, че реших просто да сваля всмукателя за по-сигурно, хем за да сменя гарнитурата (и те бяха кът като ги търсих). А за всмукателя ще направя отделен коментар, за да не претварвам този.


Крастата си е краста и за да е в сравнително оригинален вид боядисах блока от двете страни без да вадя мотора от коша.




Бях направил цвета на колата, за да закърпим положението за пред КАТ. Чудих се какъв цвят да направя капака на фона на този сив кош и в последствие реших, че цвета на колата със структура отдолу ще стане интересно. На този етап освен да стане черен мат със структура, не смятам да го променям.


Като тука е в най-скорошен вид. Работа по коша все още има тъй като даже не съм стигнал до периферията в коша. Не е боядисван, но бомбетата са полирани и предстои и останалата част от коша да мине през процеса като ми остане време за това.

ufer:
Време беше да се появиш тук! Добре дошъл и успех с възстановяването... :D

Stliqn007:
Относно всмукателя, и той като всичко друго беше заринат в масло. Мина през голямото търкане, вътре и вън, нови гарнитури за плочата на карбуратора. В случая се научих да правя сам гарнитурите, тъй като просто нямат намиране освен с по 1 месец чакане и луди пари от Америка.







Макар и да се дърпах първоначално, реших, че така и така е свален ще се хвана да го портна малко, за да е едно към едно с новата гарнитура. В последствие забелязах, че единствените части или гарнитури до сега, които съм намирал за такива кола са на AJUSA марката.



Вакуумите също са подменени със силикони. Евентуално в бъдеще ще ги подменя с 3мм, тъй като в момента са на 4 и ми идват прекалено лесни за намушкване

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия