Автор Тема: Toyota Carina 1982 2T  (Прочетена 6167 пъти)

Stliqn007 и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2023, 11:48:53
Отговор #10

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Добре се движиш... ;D

Февруари 16, 2023, 03:42:18
Отговор #11

Активен Stliqn007

  • Публикации: 30
Доста отложен ъпдейт на прогреса, но от няколко дена се заканвам да го направя.

Доста неща се случиха от тогава. Бабата се прибра от заварчика на ход преди официално да стане зима. От последната снимка пусната явно тогава още съм правил филтърната кутия..ааами филтърната кутия артиса.. и набарах от Таз тунинг филтър за Солекса, който филтър..стана и филтър за Айсан...но това е по-надолу в темата  :))

Случиха се някои визуални промени, някои механични промени и т.н. Някои от които продължават да са в процес на довършване, но за да се довършат и те с голямо нетърпение чакам времето да се стопли, че не си чувам псувните от вятъра.

Едно от нещата, които направих още докато бях там беше да подредя багажника. С любезното съдействие на едно ауди и един мерцедес, на този етап багажника изглежда по-добре от колкото като е излезнала от завода. Заводско имаше няколко парчета "шумоизолация" и останалото беше из цяло метал. Супер доволен най-вече от страничните кори. Предстои доизкусуряване и леко осветление в багажника да се сложи бих казал, че е готов багажника. (шагрена в джобовете си е отделна част  ;D )


От там вече най-накрая свърших нещо, което от самото начало ми бъркаше в очите. Рамките се изтъркаха, напръскаха с епокси и боядисаха в черен мат. Най-накрая можех да сложа триъгълниците зад задните врати, които втасваха с месеци.


Следващата част въобще не беше предвидена и непланирана за кола, която дори не може да навърти километри на гумите, които и бяхме взели, но.. офертата беше прекалено добра, а джантата беше един път.  Все още търся две летни 165/65/14 гуми, но другия месец сигурно ще взема някакви. Не възнамерявам да я качвам на по-големи или тежки джанти. Пациента и 13ките не може да си завърти в момента.



Всеки случай съм изгубил подредбата на кое кога съм правил на този етап, но поради факта, че имах два такива волана да ми се търкалят в нас, реших, че единия ще си го направя. Та един волан за Рено с фланеца му, един волан от тойота с 33 шлици и турски фланец за голф 2ка + леки интервенции от стругар..имаме волан за Тойота Карина.

И да, помежду другото направих и платче за таблото.  2-3 часа чертане и рязане на багажника на тойотата пред нас и имах мостра, от там още толкова за да направя платчето от Алкантара. По принцип ги правят от друг материал, но след известно лутане в магазина за тапицерии, реших да си пробвам късмета с Алкантарата. Като за пръв път е супер. Скрива всичко до лятото, когато БИ трябвало да почвам таблото  :)) . Най-вероятно ще остане и след възстановяването на таблото, но така или иначе се връзва с колата имайки в предвид, че всички от тея години вече са с нацепени табла.


Въртях суках и накрая и тази изгъзица си взех и не, не говоря за третия стоп хаха.
Pioneer TS-X3. Макар и да не са същите, които всички виждат по снимки на такива стари коли из интернета, все пак доста добре се вързаха и бих казал, че за годините си свирят супер. На етап "доизкусуряване" е възможно да се пребоядисат и освежат кутиите, тъй като на места са доста одраскани. 
Имам и други планирани неща за задната част от колата, но просто не съм стигнал до него. Така да го кажем, нещо трябва да прави завет на перденцата.  O:-)


Та ако не беше ясно от снимката с джантата, впуснах се и в този филм с препасването на друга броня. Цялата тридневна хамалогия беше поради предния лип. Опитах първоначално да го напасна на металната престилка, но както и да го въртях и разтягах просто не седеше добре без сериозна занимавка с разширяването на липа, което поне на този етап предпочитах да не си причинявам. Оригиналната броня разбира се я пазя. На някакъв етап може и да се върне на колата, но поради факта, че видях няколко Карини из нета с брони от Други тойоти (корола, кресида, креста и т.н.) реших, че може да се опита същото. Общо взето седи и чака да се стопли времето за да почна да я търкам, донапасвам и в един момента да я боядисам. Смятам, че момента, в който се боядиса колата ще добие малко по-оригинален вид. Има и тънкия шанс да си харесам още един сходен на нейния цвят и да я направя двутонна като много от колите по онова време.

И да, липа наистина е от голф 1 ГТИ. А бронята от ае80 Корола, за която все още продават нови мигачи.



За пореден път късмета с тая кола беше на моя страна. Отивам в скрападжийницата един ден и какво да видя... Тойота Старлет.. 1Е с Айсан карбуратор..механичен смукач.
Прегледах го, ясна беше работата. Новия донор на Лададжийския карб дойде. За пореден път правих фланец за карбуратор.  След няколко дена заигравка и чесане по врата, най-накрая го сложих на колата. За щастие, жигльорите (джетовете) на оригиналния карбуратор и на Старлетския бяха еднакви. Прехвърлих оригиналните в старлетския, изчистих го до колкото беше възможно, бонус точки, че свалих и двете гарнитури по тялото цели и здрави. Механичния смукач се навърза с жилото от старлета. Газта премина леки интервенции докато напасна жилото.
Филтъра тъй като беше сравнително нов реших, че все пак ще го напасна да стане на този карбуратор. Направихме лек преходник да покрие огромната дупка отдолу тъй като Айсана е с кръгъл отвор, няколко болтчета и представете си..парче от оригиналното уплътнение пред дросела на Сивика (което ми седи в торбата с чарколяци от 7 години) и всичко стана тамън  :)) .   



Цялата хамалогия се случи с абсолютно никакво четене, гледане в ютуб и т.н. . Вакуумите са по принцип навързани на магия, но мисля, че всичко работи, поне от това, което  съм усетил от последните карания. Карбуратора работи супер минус вакуумния теч, който просто е задължителен на този етап. 3 карбуратора и винаги дърпа от някъде хаха. На скоро мисля, че намерих един от вакуумните течове, но се налага да сваля карбуратора, което хич не ми е приоритет в момента, но и това ще се случи.


Относно коша, има и още нещо което свърших по него, но в момента просто нямам снимки. Това ще е за следващия път  ;) .
Книжката все още е пълна и периодично се зачертва нещо в нея, нещата седят и чакат по-хубаво време тъй като условията са предблокови, но и те винаги са били предблокови. Нищо ново.



Има и още нещо интересно, но..за момента само седи в стаята ми.  :))


Предполагам ще има смесени чувства относно развитието и посоката на проекта, но да сме си честни. Това не е 86ца, нито Селика или някоя Карина седяла в гараж последните 30 години. Тази е карана, болежки има бол. Да, може да се реставрира до напълно стоков вид, но в края на деня, това си остава един скучен седан. За това толкова често японците ги забиват в земята, с разширени джанти и перденца по стъклата. :)) Освен, че това е в техен стил, същевременно вкарват живот в нещо, което не би ти направило толкова впечатление като не се забележи с някакви промени по него.

Там където се налага или е желателно се връща в заводски вид, но и се старая да ми е забавно и на мен. В крайна сметка за това я взех.

Февруари 16, 2023, 12:43:10
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ееех... и аз исках да си взема такъв джиджан спортен въздушен филтър, ама докато му дойде редът, те от 80 станали на 130+ лева! Е, не ми се дават толкова пари за някаква си китайска гъба, та взех някакъв подобен за 20-тина лв, май е от сенокосачка с цел и аз да го преправям отдолу.
Само да те предупредя за това малкото филтърче на капака за картерните газове да го сменяш редовно или поне да го почистваш, щото на мен ми направи мизерия. Бях го забравил, понеже рядко карам колата, не ми е ежедневка... и за да не се повтаря го смених с класическия маркуч изведен под мотора, както при ладите навремето ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 16, 2023, 20:49:48
Отговор #13

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Мен ме кефи много накъде отиват нещата. Класически 80-тарски тунинг. Джантите са налични, 5 пръста да падне и колата е готова.  O0 O0

Февруари 16, 2023, 21:26:38
Отговор #14

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Егати какъв ентусиазъм :D Разсъждаваш много правилно и действаш методично . Харесват ми определено джантите и това гърне което си приготвил ще се върже на цялостната концепция. На какво окачване беше това чудо - отзад цял мост ли е ? Вярно иска сваляне надолу и ще стане трепач.

Февруари 17, 2023, 00:52:32
Отговор #15

Активен Stliqn007

  • Публикации: 30
Егати какъв ентусиазъм :D Разсъждаваш много правилно и действаш методично . Харесват ми определено джантите и това гърне което си приготвил ще се върже на цялостната концепция. На какво окачване беше това чудо - отзад цял мост ли е ? Вярно иска сваляне надолу и ще стане трепач.

Цял мост/диференциал е отзад, амортисьори и пружини са отделно. Обмислям вариантите за окачването. Отзад е долу горе лесно, но отпред си е цял проект. Рязане, заваряне и т.н. Все още не съм я вдигнал да измеря както трябва пружините. За отзад просто ми трябват други пружини и може би по-къси амортисьори. Пружините от 86цата би трябвало да паснат, но същевременно ОЛХ-а е пълен с пружини, просто трябва да намеря същия диаметър  :)) . За отпред трябва да се завари резба като за койловър. Цялото нещо се продава из ибей, но още е далечна работа.

Днеска успях да си събера може би цял комплект за електрическа перка на радиатора. От това,което мерих, би трябвало ел. перката от Сивика да заспи на захватите на нейния радиатор. От там е навързване и тестване на температурните датчици.  Виското е "автентично" за колата, но изключително шумно и блокирало на този етап.

Февруари 28, 2023, 19:59:30
Отговор #16

Активен Stliqn007

  • Публикации: 30
Един лек ъпдейт от днес. Онзи ден дойдоха и последните части по скоростния лост. Бяха поръчани още декември месец, но накрая всичко дойде без една гарнитурка, която не беше даже нужна. Сложих и тях и вече скоростния лост е напълно ревизиран.


Следващата задачка от онзи ден беше да мина към електрическа перка и да премахна Виско перката. Използвах охладителна перка от Акорд 5та ген (макар, че повечето стари хонди са с почти еднакви), температурен датчик от Роувър и един адаптер на Epman, който се наложи да разпробия един размер нагоре, за да стане датчика. Охладителната система си иска хубава промивка, но иначе всичко проработи, перката се пусна  :D .
Плюсовете на цялата работа са, че виското ми беше блокирало и се задвижваше постоянно, колата вече утихна и за сефте чувам мотора толкова добре, по-малко натоварване на самият мотор, при което успях и оборотите да и сваля, за да държи по-ниски на празен ход. Всичко седи почти като оригинално. Малко окабеляване имам да оправя и мога да го пиша готов.





Из между това, днес събрах желание пак да разглобя интериора, може би и за последно, за да боядисам мокета. Поръчах половин литър уж текстилна/боя за мокет от Ибей, тъй като просто нищо не намерих из нета конкретно за мокет. От това, което усетих и видях, боята мирише на латекс. Доста течна е и е на водна основа. На около две ръце е мокета, но още от първата ръка покри.





Корите за в момента ще ги оставя както са. Боята свърши а и те са в много по-добро състояние от самият мокет, който беше на петна на много места дори след миене.

Следва да навържа халогените отпред. От там вече ще му мисля :D какво друго може да се направи. Все още чакам времето да се стопли..и заплата  :))

Март 02, 2023, 13:15:10
Отговор #17

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Добре се движиш... ;D

Март 04, 2023, 07:34:20
Отговор #18

Неактивен punkara

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Лелеее ладов карбуратор на Тойота! Ужас! Пиши, и карбуратор имам, те са с автоматичен смукач. И чисто нови комплекти се продават за тях, можеш и твоя да си го ремонтираш. Как си с английския да ти пусна оригиналното ръководство на Тойота за 2Т?!
Снимай и пусни алуминиевата табелка в двигателното, да ти пратя ТОЧНИТЕ схеми на вакуумите.
Ако искаш потърси (има) колектор с два карбуратора от 2Т-В, и го сложи, ще тръгне повече, е на 2Т-В компресията му е маалко по-висока, от твоя,но иначе са идентични (освен карбураторите).
 8))

Март 04, 2023, 23:19:01
Отговор #19

Активен Stliqn007

  • Публикации: 30
Лелеее ладов карбуратор на Тойота! Ужас! Пиши, и карбуратор имам, те са с автоматичен смукач. И чисто нови комплекти се продават за тях, можеш и твоя да си го ремонтираш. Как си с английския да ти пусна оригиналното ръководство на Тойота за 2Т?!
Снимай и пусни алуминиевата табелка в двигателното, да ти пратя ТОЧНИТЕ схеми на вакуумите.
Ако искаш потърси (има) колектор с два карбуратора от 2Т-В, и го сложи, ще тръгне повече, е на 2Т-В компресията му е маалко по-висока, от твоя,но иначе са идентични (освен карбураторите).
 8))

Лададжийския период го минах, в момента вече пак е с Айсански от Старлет 1.3 с ръчен смукач. Сложих на старлетския карб жигльорите от нейния си (каринския) с идеята да си и пуска същото гориво за което са я предвидили. Иначе от към четиво, имам всичко, даже изпринтирах 2Т упътването в цял учебник. :)) Честно казано дори с тях, пак супер рядко ги ползвам. От към вакуумите със старлетския карбуратор, сравних старлетската диаграма с оригиналната от Карината, би трябвало всичко да е навързано както трябва. Карал съм я от както го сложих, всичко уж нормално.


Иначе от към прогреса, който е почти ежедневен. Последните 2-3 дена се занимавах с халогените отпред. Пуснах цялата инсталация, сложих бутон от..представете си Исузу Трупър тъй като щраква на конзолата без преправяне и вече има халогени за мъгла, но нали вече имам 2 релета и 2 бушона тупнати до акумолатора в нищото..та вчера ходих до скрапа и си харесах бушоньера от Нисан Микра/Алмера.  Хубавото при тях е, че можеш да си пренаредиш кутията. Всичко щраква на мястото си, каквото ти трябва го слагаш, каквото не ти трябва го махаш. Решиш да си сложиш още някое реле? Взимаш буксата от някоя кола и я щракваш на захватите. Евала на Нисан за това  :)) . Намерих и място до акумолатора и след като изтрия нисанските белези ще седи като оригинално. По-нататък и нови стикери на кутиите, че нейните са захабени.


Относно мястото на фарчетата, ролята им е повече да загатват и да не се очакват от колкото да вършат работа. Тя и без това рядко излиза нощно време.  :))



Остана ми още едно нещо по еладжийската част, после се връщам на ръждата хаха.