Автор Тема: Toyota Carina 1982 2T  (Прочетена 6155 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 09, 2023, 21:27:28
Отговор #30

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Относно фаровете, както в момента са свързани, 3 пиновия  фар просто съм сложил оригиналната букса на него, но уж "късите" светят изключително слабо сякаш са габарити. Дали трябва да са така или не, не съм сигурен иначе като сложа дългите на същите фарове си светят нормално. Другите 2 са двупинови, които най-вероятно ще ми се водят къси, тъй като светят доста, но не повече от дългите на трипиновите. Мисля, че имам всичко, за да навържа другите фарове. Просто трябва да измисля как ще навържа релето, тъй като не можах да намеря същата букса за нисанската кутия за релета.

За фланците, и аз искам, но работата е далеч. Нито вежди ми мясат на нещо, нито е ниска. Онзи ден взех едни H&R пружини от Мазда 3ка за отпред. След време ще видим дали ще го бъде или дали просто пак нещата отиват на койловър конверсията.

Средната конзолата от Глорията е вече готова. Очаквам в следващите дни да я получа и надявам се за последно да я хвана за купето.

Решетката, която е долу на снимката е от Тойота Камри V1. Беше единствената, която намерих в Карко. Наложи се да я режа, но мисля, че добре се получи. Доизкусуряванe както винаги ще има  :)) .





Иначе относно какво я чака, в следващите дни планирам да сваля цялата предница, за да обработя всичко отпред включително калниците. Ориентирал съм се да я обработя с някоя вид защита на Hammerite и най-вероятно ще го нанеса с валячето и четката просто защото условията това позволяват. Най-вероятно ще препръскам и шагрен на ръбовете на панелите. Бронята ще се сваля в процеса та ще видим дали няма и нея да обработя.

Май 17, 2023, 23:36:20
Отговор #31

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Скуката надделя..нов ъпдейт.  :))

Отпуската се оползотвори с още работа. В списъка бяха няколко неща по предницата и най-накрая реших да ги свърша и тях. Цялата предница се дообработи, силиконизира и намаза. Пък в няколко места дори до cavity wax се стигна (демек вакса за защита на тесните места)











Не бих казал, че е от най-красивата ми работа до момента, но важната част е направена. Ако някой ден не мога да гледам очиларката, ще се направи на ново. Извън хлепането се забавлявах с разпробиването на скъсани болтове и правене на резби. Механизма на чистачките беше главен заподозрян, тъй като 5 от 6 болта се скъсаха. Хубавото е, че и до това стигнах и всичко е изчистено и смазано вече както и тунела на механизма. Извън това, успях да се оставя без чистачки за в момента от към моторче. Нейното от чисто любопитство успях да го разваля. Намери се друго, дойде, работи, но в момента или бушона си прави номера с мен или в процеса на боядисване снопа с кабели се е пречупил някъде. Чакам да изпадне свободно време, че да ги оправя.

За бонус боядисах най-накрая блендите на фаровете. Може да не са никелирани в момента, но със сигурност седят по-свежо от опадалия никел. Бронята исках да я боядисам, но май ще е на по-късен етап. Отпуската не стигна

За фаровете успях да намеря буксата, която търсих за релето. При Микрите от 2000та година, зад таблото при бушоните има също релета. За мое щастие имаше каквито търся, за да стане всичко както трябва и да ми пасне на кутията с релетата. Сега вече чакам свободно време, че да навържа и другите 2 фара.

Скоро трябва да се организирам с централната конзола и най-накрая да я сглобя и захвана за колата, за да може поне интериора отново да е цялостен.

Извън това, отново имам няколко маркуча да сменя, този път вече със силиконови, за да се приключат мъките с маркучите. Поръчах и още нещо за нея..ноо нека дойде. То е леко под въпрос :)) . Ако мога да го направя да изглежда достатъчно добре, може и да се "хване" за колата.

Май 18, 2023, 17:22:12
Отговор #32

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Браво, Стилияне, ти си на път да създадеш авторитетна аматьорска школа в Бургас... ;)  ;) ;)

Май 18, 2023, 23:04:53
Отговор #33

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Браво, Стилияне, ти си на път да създадеш авторитетна аматьорска школа в Бургас... ;)  ;) ;)

Каквото мога правя  :)) . Всичко според условията, възможностите и желанието.

Юни 06, 2023, 21:16:03
Отговор #34

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
За последните седмици има нови попадения.

С любезното съдействие на Даниглас в Бургас, успях да изрежа стъклата за страничните огледала на калниците. След днес даже ги фиксирах, тъй като се въртяха след първоначалните "модификации" за да паснат. В крайна сметка прежалих калниците и се наложи пак да ги дупча. Огледалата изненадващо са почти безпроблемни от към видимост.


Прежалих и веждите, които така или иначе бяха за рязане. Достатъчно любопитно ми беше да видя как ще седят. След известно напасване (около 2 дена гледане и чесане) това беше най-добрия начин на монтаж. Дойдоха една идея по-късички тъй като бяха около 70см диаметър в долната част.

Имах и уплътнение, което бях поръчал за предишната кола, която бяхме раздували, но така и не го използвахме. Доста добре се получи формата с него и с леко оформяне на веждата. Най-вероятно след етап снижаване ще мога да мисля за фланци.




Последния ден два най-накрая отделих време на калника, който беше взел щети след миналогодишната сесия на кърпене. Успях да го направя достатъчно гладък.

Цвета малко бяга за съжаление, но по-трудната част е направена. На по-късен етап може да боядисам остатъка от предницата в същия цвят като задната част на колата.



В момента съм подхванал да оправям едни "китни" проблеми по предния капак. Най-вероятно и ще подхвана леко да оправя проблемите от долната страна на капака, тъй като има доста повърхностна ръжда отдолу. Извън това, наложи се на търся горивна помпа. Сегашната ми все пак потвърди, че тече. Супер благодарен на Христо Гутев.  :)) ,че успя да изнамери помпа за кола, която просто няма части вече за нея. Беше new old stock Kyosan помпа. Също от онзи ден я огря нов акумулатор. С моето некаране и вечно човъркане, предишния и той се предаде.

Ретро парада се задава на 1ви юли и живот и здраве ще присъствам с нея. Няма да е най-спретнатата кола на парада, но бих казал, че ще е сред интересните. Ще се опитам да я въведа в колкото се може по-добър вид за тогава.
Все още трябва да монтирам централната конзола и мисля, че е нейния момент сега. Относно страничните огледала, момчето което изгради конзолата отново ще се включи с капачета за сегашните дупки. От там нататък може да се опитам да видя какво мога да направя от към снижаването на предницата. Ще се опитам да избегна рязането на оригиналните пружини. Имам и варианта за конверсия към койловър, но времето ще покаже.

Юни 06, 2023, 21:32:17
Отговор #35

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Супер изглежда ... само не разбрах при рязането на "веждите"/арките как е станала монтажната връзка между калник и външен заден подкалник ... не се вижда от снимките
retrobs.com

Юни 06, 2023, 22:36:09
Отговор #36

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
веждите е трябвало да ги оставиш черни и да ги монираш наобратно, т.е, да почват от долния край откъм задната врата - така щеше по-прилични да следва чупката на вратата над арката на колелото, а от задния край щеше да свършва на едно ниво с бронята

Юни 07, 2023, 20:50:43
Отговор #37

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да наистина веждите може би наобратно щяха да са по-добре и май черни наистина , връзват се добре с другите черни детайли по нея като лайстните . Огледалата стоят супер яко на калниците !

Юни 13, 2023, 20:55:28
Отговор #38

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Относно раздувките, все пак идеята е най-раздутата част да е в горната точка на гумата до колкото се може. Не са големи като повечето раздувки (водиха се 720мм диаметър и с има няма 4см раздуване). Самите метални вежди на този етап нямам възможност да ги правя, следователно раздувките помагат с външния вид. Не съм и играл флекса отзад, но така съм ги направил, че да не си личи старата вежда отдолу. Относно боядисването им, виждам доста хора навън да боядисват раздувките и поне на мен лично ми допадна като са едно към едно с колата. Най-честите случаи са на КЕ27 королите. На по-късен етап живот и здраве може да изкърпим веждите. Имам и едно на ум за вежди от голф 2, но като дойде момента ще ги разгледам.

Огледалата иначе ги стабилизирах както си бяха заводско с бонус болт в предната част. Успявам да ги използвам макар и пасажерското леко да ми създава проблеми с видимостта.

От към колата, последните дни реших, че все пак ще докарам предницата в същия цвят като задната половина на колата. Предния капак макар и боядисан не е много за хвалене, но поне повечето му забележки са оправени. Като оправя и калниците най-вероятно ще има още някоя снимка. Въртят ми се мисли за заводската броня да се завърне, но все още това е само мисъл. Ще видим до ретро парада какво ще се случи. Нямаше ме няколко дни и днеска не се впуснах в нищо конкретно освен малко да изчистя коша и самата кола след занимавката с предния капак.






Централната конзола трябва да довърша в следващите дни и след това..може би ще опитам да сваля предните шенкели да видя какво мога да направя със снижаването.

Юни 13, 2023, 21:05:27
Отговор #39

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Това което стърчи около 200 м.м. над задната броня накрайници на ауспуха ли са или някакво отражение?
retrobs.com