Автор Тема: Toyota Carina 1982 2T  (Прочетена 6169 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2023, 23:46:02
Отговор #20

Неактивен punkara

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Бялата 86ца е ползвал халогените отJDM, с решетка от такава без халогени, и ги е дръпнал леко назад. O0

Март 21, 2023, 19:54:01
Отговор #21

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Пускам само една снимка за ся да загатна.. :)) Днес ми вървеше само на гуми, и на двете коли.


Има няколко новости, но по-късно ще пиша.

Март 21, 2023, 23:26:57
Отговор #22

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Та..от последното публикуване има няколко промени. Жилата, които преди време свалих от канадски сивик купе бяха присъдени. Хамалогията отне 2-3 дена като по стандарт вече. Закопчалката на багажника заводски имаше място да се захване жило на нея, както и отварачката на резервоара имаше място за още едно жило, но къде е втория спусък видимо..никъде нямаше място за него. Механизма от сивика и той е бежав като интериора и почти пасва перфектно долу в краката, имаше малко рязане и напасване докато стане най-накрая, но вече багажника се отваря и от вътре както японеца почти е предвидил  :)) .

Халогените най-накрая се фолираха, макар, че май ще търся И жълти крушки просто защото не е достатъчно наситено фолиото.

Днес се наканих да си купя още 2 гуми и колата вече е с джантите, които взех преди време. Задните седяха като подарени самички, но с 4те вече е друго поне за мен.

Прекарах осветление за в багажника. Имаше леко пресаждане пак на части от други коли, но всичко седи сравнително оригинално и не прекалено набиващо се на очи. От към снимки съм леко неподготвен този път, но важните ги видяхте.

Из между човъркането, напоследък почнах да я разхождам. Най-готината кола, която може да караш с 50..или 80, че нагоре става страшно :)) ... А да..сложих гърнето и накрайниците най-накрая, но гърнето излезна, че просто няма да го бъде, та търся нещо по-сплескано. Това не успяхме да го скрием, иначе тръбите излизат малко след задната броня. Някои ще ме хулят, други ще разберат защо е така.

Като прегледам списъка, пак ще пиша.


Март 22, 2023, 14:33:40
Отговор #23

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ако боядисаш предната броня в цвета на купето (без ножа и най-горната част над мигачите), ще се върже отлично

Март 23, 2023, 00:59:29
Отговор #24

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
ако боядисаш предната броня в цвета на купето (без ножа и най-горната част над мигачите), ще се върже отлично

В списъка е. Трябва да я изгладя преди да я боядисам, че да махна структурата. И за някаква задна съм мислил, но за сега това ще е.

Март 23, 2023, 11:02:43
Отговор #25

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
Браво, колега,

Много готино се получава колата! Джантите са много яки  O0
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Април 08, 2023, 10:12:45
Отговор #26

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
За днес за съжаление нямам нещо конкретно върху, което да ви ъпдейтна. Последните дни все правя нещо по чужди коли или просто съм на работа. Из помежду другото обаче като си отворих галерията на телефона, все пак съм свършил нещо. За да не е без хич...

Като 40 годишна тойота, сегментите вече са взели дали. За компресията на 4ти цил..да не говорим  :)) . Един приятел ми изскочи с оферта за кеч кен та вече картерната вентилация е направена както трябва. И да, сините маркучи ще изчезнат. Просто това имах на момента  :))



Перфектния случай и да ви покажа коша, тъй като май до сега не съм имал по-читава снимка. Относно разпънката, претърпя леки преработки, но пасна..от Селика т23  ;D .


И от към може би най-същественото този месец, от както я имам си знам, че кутията и дифа сълзят. Но преди 2 седмици категорично почна да си прави локва кутията. С малко късмет и последни две бройки в Интеркарс, успях да купя нов семеринг за скоростната кутия.
Не бях свалял кардан до сега..пред блока, но и това се случи  :)) и както съм крастав на тема мръсни части по колата, все пак хвърлих една боя на кардана преди да го върна на колата. Каретата и висящия лагер не съм ги пипал. Не бях подготвен да ги сменям и тях, но всичко се движеше. Каретата се изчистиха и смазаха до колкото можах и обратно на колата.


Относно семеринга, да, теча спря.  Стария беше толкова опекан, че момента в който тръгнах да го мъча да излиза, част от уплътнението директно почна да се начупва. Поздрави на комшията, който ми каза, че навиват видии в тях, за да ги изкарат, че се стигна до там.

Този месец ще има нови попълнения, но нека пристигнат нещата първо.

Май 03, 2023, 22:31:18
Отговор #27

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Дългоочаквания ъпдейт се състои от много..Нисан. След като 2 пъти ми изпратиха една обява, на третия път просто се пуснах в дълбокото и му писах. С доста желание, взех следните неща, фарове, огледала (все още не съм измислил решение за стъклата) и средна конзола с подлакътник от Нисан Глория/Седрик.

Самата конзола в момента на писане е все още в един приятел ,който успя да изгради главната част от средната конзола, за да може лоста, ръчната и бутоните от оригинала да паснат. Скоро се очаква да ги пробвам и на колата, но сигурно отиват нещата с нея за следващия ъпдейт. :D Снимката е на това, което той успя да изгради.


Хубавото време и падащия акумулатор ме накараха да се кача и най-накрая малко да я покарам извънградско. Доста приятно беше и даже на скоро пак повторихме пристанището в Крайморие, но по тъмно.


Поздрави на онзи колега с Инфинитито от Джапфеста.  :)) Успях да си намеря перденцата за задните стъкла. Със сигурност има ефект от тях и като визия и сянка.

Тука всъщност се вижда и гърнето, което направихме, но заради големите му размери съм взел друго и това най-вероятно ще изчезне в най-скоро време.



И сега фаровете. Според човека, който е взел колата от "някой" дядо в района му, колата не е била в движение от 40 години. С любезното съдействие на вюрт и епоксидната основа, обработих корпусите и полирах каквото можеше да се полира по тях.


Всички светлини светят макар, че за в момента имам лек проблем с късите. Не съм много сигурен дали "късите" са всъщност габарити, тъй като след онзиденшното каране по тъмно разбрах, че къси просто нямам. Слава богу дългите ги имах. Имам уж примерна диаграма по която да навържа другите два фара, но все още не съм стигнал до това. Разпитах из една Тойота група, но уви, само харесвания без един адекватен отговор. Второ мнение приемам по въпроса. Два от фаровете са за 2 пина (тип H1), а другите са 3пинови (като H4) тъй като са с дълги на същия фар. Мислих вариант да навържа H1ците като къси, тъй като като пусна H4ките на дълги драстично повече светят от H1ците, но това значи че H4ките на "сегашните" къси трябва да станат баш габарит. Не съм сигурен дали по този начин ще има логика в навързването, но ще го измисля скоро.
Също така, фаровете се водят Sealed beams и са IKI. Само единия е Stanley като за пръв път виждам стария надпис на Stanley.


Напасването отне няколко дена, планките могат да са и по-добри, но подлежат още на доизкусуряване. Иска малко свикване, но бих казал, че ще и ходят дългосрочно. И да, наистина са огромни спрямо старите. Халогените също са навързани все още и са фиксиране вече вертикално до фаровете. Решетката е временна, тъй като вече съм взел друга и все още се прави. Единствената решетка в БГ от Тойота Камри 83-88 влезна в саможертва. Гледам я от месеци и реших, че това ще е.  :)) Трябва добре да се получи щом я направя.


И за финал от частите, огледалата на калниците също взех. Корпусите с пружината бяха доста зле, но все пак могат да се използват. 1979 година кола..с ел. огледала. Най-вероятно ще артиса електрическата част на този етап, но всичко по тях е здраво и се движе. Взели са някви щети от слънцето, но и тези неща ще се оправят докато ги сложа. Единствения ми проблем с тях е, че имам само едно огледало по чист късмет. Ако някой знае от къде да намеря панорамно огледало или може да ми каже опция да си направя две нови ще съм супер благодарен, тъй като само това ме спира в момента да ги сложа. Оригиналните огледала най-вероятно ще бъдат затапени с форми направени отново на 3Д принтер.

Като бонусче, тапицерията в последната снимка е от Тойота Корола от същите години. Тапицерията ще бъде донор за шофьорската седалка с цел да запазя салона възможно най-близко до оригинала.

Относно оригиналните части, всичко отново ще бъде запазено и най-вероятно освежено за в бъдеще ако реша да я върна към предишния и вид. Нищо не се хвърля или разваля. В най-скоро време би трябвало да свалям предните панели, за да обработя всичко и да го защитя. Нищо чудно и бронята най-накрая да я огрее боядисване, тъй като го отлагам от доста време просто заради начина и на монтиране на колата. Не е от най-практичния начини монтажа, но ще видим какво може да се измисли.

Май 05, 2023, 10:19:20
Отговор #28

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Ако съм разбрал правилно и двете секции на фара имат къси, в едната секция има и габарит, а в другата и дълги? Ако е така, бих запазил и четирите секции да светят на къси.
Схема може да се измисли, ако не се гони запазване на оригиналната инсталация на 100%. Или да се изгради нова плъг ин, която да е продължение на съществуващата и да може лесно да се демонтира при връщане на старите свелини. Също така е хубаво всички светлини да са през релета (ако няма).


Като цяло много ми харесва в каква посока се развива автомобила - у нас няма много JDM изпълнения.
Това, което ми "липсва" са фланци на джантите - да стъпи по-широко и малко сваляне на окачването (тъкмо да се изравни стойката и да не стърчи предницата или дори бих я навел леко напред). Изчистената визия, без спойлери и щуротии е супер, а и с тези фарове придобива малко по-агресивен вид.  :)
За боядисването на бронята бих изчакал да се приключи с цялостната подредба на купето, за да не се пръска на парче. Отделно че бих оставил средната част (хоризонтално) черна, също и на задната броня. Но пък решетката и рамките на фаровете и мигачите трябва да са в цвят  :D

Май 05, 2023, 21:24:11
Отговор #29

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ей тия перденца са скандални :D Става все по-интересна !