Автор Тема: Skoda 120L  (Прочетена 45445 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 17, 2011, 19:58:55
Отговор #10

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Шшш, кво стана с тез Шкоди, бе превзеха раздела направо.  ;D

Извинявам се за спама.

Март 17, 2011, 20:10:42
Отговор #11

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Благодаря на всички колеги за добрите думи!
За мен те означават много!

Шшш, кво стана с тез Шкоди, бе превзеха раздела направо.  ;D
Очакваме още една хубавица да се появи..... :)

« Последна редакция: Март 17, 2011, 20:14:00 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 17, 2011, 21:13:41
Отговор #12

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Шкодистите са крайно ревниви, относно колите си. Визирам конкретно тези от старата школа. Друг е въпросът в каква насока е насочена тая ревност, по-скоро целенасочена дейност в името на марката. Относно бежавата 120-ка, аз смятам, че е направена както трябва. Виждал съм я няколко пъти на живо, скоро имах възможността да я огледам по-подробно. Твърдя, че, ако някой не ти каже за сменяните калници и прочие - няма да разбереш изобщо. По нищо не личат нефабричните панели, а определено има правилна линия и стойка. Лъскава е, свежа е, равна е, обърнато е внимание на дребния детайл. А, най-ме кефи това, че е оригинал и няма груби намеси. Единственото, което разваля комунистическата й осанка са лятите джанти.  :P Ама, щом са оригинални и са пак хубаво възстановени, как да не ги врътнеш на главината.  :D

Март 17, 2011, 21:37:58
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Като гледам си има и чудесни стандартни джанти способни да задоволят твоя нагон към комунистическото :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 17, 2011, 21:52:44
Отговор #14

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Като гледам си има и чудесни стандартни джанти способни да задоволят твоя нагон към комунистическото :)
Да, разбира се. В началото бяха те и си ги пазя, щото знае ли се.......... ;)

Иначе, Благодаря на Тодор Живков за обективната оценка!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 18, 2011, 12:12:02
Отговор #15

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Перфектната 120-ка!!! Пример за реставрация - само оригинални, заводски части и допълнения, които просто не са били достъпни за българския пазар.
Просто еталон...
Браво, Жоро!

А относно "комунистическата осанка" - дори и без летите джанти, които са правени специално за този модел, но за експортните му модификации,  дизайнът на Skoda никога не се е доближавал дори до това определение. Просто Skoda е друга бира, поне в този аспект (105 / 120 дебютира през 1976-та, фейслифтът е от 1983-та...).

Жоро, добре че я показа и тук. Наистина тази кола е добър пример за реставрация на янгтаймер. Ще е интересно ако имаш стари снимки, за да е историята перфектно описана - като на Тошко темата  ;)
« Последна редакция: Март 18, 2011, 12:13:56 от rsk »

Март 18, 2011, 14:06:59
Отговор #16

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Благодаря, Роска за добрите думи!
 И за уточненията, които направи, относно Шкоди и джанти. Те наистина бяха полезни.
С нетърпение очаквам да видя и една перфектна 120ка от твоя страна! Ще са като близнаци, щото и тя е същия модел и цвят!
За съжаление нямам нито една снимка от процеса на възстановяване. Интересно как съм го пропуснал този момент?! Сега съжалявам много. Тогава не мислех въобще за форуми. Още по- малко за регистрация и представяне. Но това не е оправдание, разбира се. Явна несъобразителност от моя страна. Поне за спомен да си бях направил...
 Мога да я опиша ситуацията горе, долу ;)
Всичко се случи през 2009г. Колата по принцип е гаражна и я ползвах за ежедневна. Оригиналната боя беше сравнително добре. Искаше само едно пастиране, но ръждата я беше натиснала по предни калници, прагове, врати, задни вежди. Но като цяло колата си беше изпъната, нямаше удари, имаше си линия, перфектен интериор. Т.е. имаше база, за да се получи нещо стойностно.
И реших, че сега е момента за въстановяването й. Докато се намират все още части по магазините и докато не е изгнила нацяло.
Чрез мой приятел, намерих бояджията - същият има слабост към ретро колите/това е мн. важно/ и му се доверих напълно! Оголих колата, свалих всичко пластмасово, без стъклата/майстора си ги свали/, вътре остана само седалка и един стар волан. Метнах вътре новите ламарини и я закарах на ход до майстора. Там стоя 3месеца, щото човека е много зает и я правеше между другата работа. През това време да съм ходил 2, 3 пъти ей така да се видим и да изберем боята, а и той се намира в едно село извън Пв. Колата е боядисана цялостно, без моторния отсек. Там си е оригиналната боя.
Края на август си я взех, започна поставянето на детайлите. Кефа беше голям, като гледаш как нещата наистина се получават.

п.п. Ето две снимки от преди. 2007г. Нямам други. :-[
« Последна редакция: Март 18, 2011, 14:35:24 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 18, 2011, 15:12:52
Отговор #17

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Всичко се случи през 2009г. Колата по принцип е гаражна и я ползвах за ежедневна. Оригиналната боя беше сравнително добре. Искаше само едно пастиране, но ръждата я беше натиснала по предни калници, прагове, врати, задни вежди. Но като цяло колата си беше изпъната, нямаше удари, имаше си линия, перфектен интериор. Т.е. имаше база, за да се получи нещо стойностно.
И реших, че сега е момента за въстановяването й. Докато се намират все още части по магазините и докато не е изгнила нацяло.
Чрез мой приятел, намерих бояджията - същият има слабост към ретро колите/това е мн. важно/ и му се доверих напълно! Оголих колата, свалих всичко пластмасово, без стъклата/майстора си ги свали/, вътре остана само седалка и един стар волан. Метнах вътре новите ламарини и я закарах на ход до майстора. Там стоя 3месеца, щото човека е много зает и я правеше между другата работа. През това време да съм ходил 2, 3 пъти ей така да се видим и да изберем боята, а и той се намира в едно село извън Пв. Колата е боядисана цялостно, без моторния отсек. Там си е оригиналната боя.
Края на август си я взех, започна поставянето на детайлите. Кефа беше голям, като гледаш как нещата наистина се получават.



Хаха, съдбата на моята кола беше почти същата, да не кажа и идентична.

Март 18, 2011, 15:46:02
Отговор #18

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Хаха, съдбата на моята кола беше почти същата, да не кажа и идентична.
Но ти ламарини не си сменял, нали? ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 18, 2011, 17:02:12
Отговор #19

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Само две преди маски съм сменил  :))