Автор Тема: Skoda 120L  (Прочетена 45743 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 20, 2011, 16:12:41
Отговор #20

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Като я гледам твоята кола, и си спомням как тате докара нашата от Мототехника в края на 1986-та. Излизаме зад блока, имаше сняг, и на паркинга - Шкодата! Нашата беше абсолютно същата - бежова като твоята и като на Росен. Цветът и до ден днешен много ми харесва. Радвам се, че си успял при пребоядисването да я запазиш без промяна. Моята още в 1993-та се раздели с оригиналната боя и стана по-жълтеникава. За съжаление не й простиха вандалите - от завист ли, от що ли, но беше зверски надрана с пирон от край до край... 
Проекти като твоя и като на skodko ме амбицират да я възстановя... За съжаление обаче, вечно няма време, и моята бежова Шкода си стои от 5 години като паметник на вилата... Вчера й платих данъка за 2011 - не съм се отказал, но едва ли и тази година ще се хвана да я правя. Още повече, че взех и Шкодата на чичо ми за части... Все някога ще й дойде реда и на моята!

Още нещо, което много ми харесва, е решетката с двете половини. Предполагам, оригинално е била с цяла решетка, щом е 1990-та година. Но варианта с двете половини ми се струва много по-красив, не знам защо.

...
Аз съм софиянец, но няма да си кривя душата - най-хубавите задномоторни Шкоди се намират в Пловдив и Пловдивска област. Поздрави!

Март 20, 2011, 18:27:17
Отговор #21

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
......Проекти като твоя и като на skodko ме амбицират да я възстановя...
... Все някога ще й дойде реда и на моята!

Още нещо, което много ми харесва, е решетката с двете половини. Предполагам, оригинално е била с цяла решетка, щом е 1990-та година. Но варианта с двете половини ми се струва много по-красив, не знам защо.
.........Аз съм софиянец, но няма да си кривя душата - най-хубавите задномоторни Шкоди се намират в Пловдив и Пловдивска област. Поздрави!

Благодаря!
Сигурен съм, че ще направиш и една перфектна Шкода, само е въпрос на време. Повод да мисля така е визията на твоята Варшава.
Решетката с двете половини си е заводска. На мен също повече ми харесва!
Не съм виждал от "Мототехника" да е излизала Шкода с цяла решетка.
Дори на рекламни проспекти, последните Шкода 135/136 са с половинки. Цяла решетка знам, че имат заводски последните модели на Рапид.

Поздрави. :)
« Последна редакция: Март 20, 2011, 18:29:41 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 30, 2011, 16:02:28
Отговор #22

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Здравейте колеги!
И последният недостатък, който ме дразнеше в тази кола вече е отстранен. А имено, калобраните.
Сега е с оригинални Чешки, чисто нови! Същите, с които колата излиза от завода.
Безкрайно съм благодарен на Peter_B, който ги открил в един чешки сайт,/естествено, без да ми казва/ спечелил ги на търг, уредил доставката им покрай неговите части, които си купил за своето МВ и най- накрая/няма да го скрия/взе, че ми ги подари...
Отвори колетчето пред мен и... Изненадата беше голяма! Аз останах, като гръмнат. От три години търся такива калобрани под дърво и камък и няма и няма!
Оригиналните заводски калобрани отдавна са спрени от производство и в магазините продават едни ментета, които са некачествени, от мека гума, гънат се като слонски уши, без бял надпис, и са под всякаква критика. Нямат, ама нищо общо с оригинала.
Пешо, трогнат съм от жеста! Просто нямам думи! Мога да ти кажа само едно голямо Благодаря! Ще има черпене. :)

Поздрави
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 30, 2011, 18:59:37
Отговор #23

Неактивен stefo

  • Публикации: 58
Пу, пу, пу, браво !

Май 01, 2011, 22:51:06
Отговор #24

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Ей, таз задница колкоТ остарява толкоз по Убава става!  :))  Колобранчетата къртят. Пък вий кат поръчвате друг път свиркайте, може и аз да си харесам нещо-ша делим пътя. :))

Май 01, 2011, 23:31:41
Отговор #25

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Наистина е много запазена  :D :D :D
Centrum Transaxle

Май 01, 2011, 23:37:39
Отговор #26

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Аз даже имах честта да се повозя в нея.
В рамките на половин час се возих в първата и в последната задмоторна Шкода! :)

120ката е доста като чисто нова, вози меко, комфорно и двигателят е тих.

По-просторна от на Пешо 1000МБто, но пък то носи духа на друго време и радва с много красиви алуминиеви детайли!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 01, 2011, 23:46:45
Отговор #27

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Благодаря ви колеги! :)

...Пък вий кат поръчвате друг път свиркайте, може и аз да си харесам нещо-ша делим пътя. :))

Пламене, аз едва ли ще поръчам нещо, щото вече нищо не ми трябва за Шкодата.
Пиши на Пешо едно ЛС за частите, които търсиш и той ще провери за тяхната наличност. Убеден съм! :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 02, 2011, 00:19:13
Отговор #28

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
...Пешо, трогнат съм от жеста! Просто нямам думи! Мога да ти кажа само едно голямо Благодаря! ...

Жоре, колата ти го заслужава. А и ти колкото си ми помагал... Аз трябва да те черпя.  :)

Август 13, 2011, 17:56:43
Отговор #29

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Наи сетне ми се удаде вьзможност и аз да видя шкодата на живо .То след толкова хвалби напьлно основателни между другото какво ми остава мога да кажа само евала на бояджията които е работил по колата евала и на жоро за старанието което е положил  в проекта  нека да я кара сьс здраве.