Автор Тема: Skoda 120L  (Прочетена 45705 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 10, 2016, 14:30:14
Отговор #70

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
"Jednou Škoda, navždy Škoda" би трябвало да се превежда "Веднъж Škoda - завинаги Škoda".
......Жорка, имаш ли нещо планувано по колата - ремонт, поддръжка... или само каране й предстои тази година?

Превода ти е точен. Аз така и не можах да запомня две думи.
Нищо планувано нямам по колата. Освен да почвам да свалям стикерите :D Шегувам се.
Не я бях палил почти година. От събора юни на Калояново. Сега чак преди феста в София я запалих, все пак да я пробвам. Да няма изненади от престоя. Най-вече от хидравличните системи.
 Голям кеф. Бях забравил звука на мотора. Така изотзад да ти бръмне нещо. Отидох до София, върна ме. Всичко е точно. Даже вчера минах и ГТП.
Имах някои леки ремонти по колата, които не съм ги отразил в тази тема. При пътуването към Соколския, миналата година, преди с. Шипка ми се разщрака скоростния лост. Нямах проблеми при превключването. Даже и се прибрах до Пловдив. Оказа се износени втулки на превкл. мех. на лоста. Едната даже беше излязла от леглото и точно там се чуваше звук метал в метал. А те са пластмасови втулки. Купих си от магазина за Шкода. По 1лв. бр.
Тефлонови. Малко са стегнати/плътни/, но взеха да отпускат вече. И за да се извади лоста и да не режа мокета, всичко вън. Ето и снимки. Не се сетих да снимам лостовия механизъм, ама поне да видите колата без седалки и мокет, че все в завършен вид я показвам.









А тези дни смених и предните кори










Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 04, 2016, 19:59:24
Отговор #71

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
още малко снимки от VW фест, които получих тези дни по пощата









снимки Mishelle /Skoda club bg/
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 15, 2016, 22:23:02
Отговор #72

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Жорка, обади се. Това съм го приготвил за теб.


Юли 06, 2016, 20:53:00
Отговор #73

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Много ти благодаря, Боби. Трогнат съм от вниманието. :shy:
Нека да стои при теб. По-късно ще го взема.

Поздрави
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 16, 2017, 13:18:13
Отговор #74

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Днес реших да си направя една разходка с Шкодата из Пловдив, че отдавна не съм я вадил от гаража. Цяла зима. Ще вземе да се схване :)









Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 16, 2017, 15:27:50
Отговор #75

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Красота :-X!
Жорка, адмирации за начина, по който изглежда колата ти!!! И сред тези прекрасно реставрирани сгради, няма как да не се захласне човек!
Красота :-X!

Май 16, 2017, 15:32:16
Отговор #76

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Страхотни снимки!
Мислил ли си да й събереш един комплект стоманени джанти с гуми Barum OR34 165/80R13?
С едни жълти табели и без дясното огледало ще изглежда като през 1990г.
Каква й е била старата регистрация? На моята беше от първите жълти табели - С0656АБ, регистрирана на 28.12.1986г, ако се не лъжа.
През 1990 дали са поставяли от завода дясно огледало, или е било само за самостоятелен монтаж. И аз имам едно, даже и фарче PAL си взех. От Шкодата обаче дали е останало нещо, не знам, ама по-скоро не. Не съм я палил 6 години.

Май 16, 2017, 16:54:07
Отговор #77

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Страхотни снимки!
Благодаря! :)

..... От Шкодата обаче дали е останало нещо, не знам, ама по-скоро не. Не съм я палил 6 години.

нил та е срам! тая полска и съветска техника ти взе акъла ;D
Момчиле, изобщо не ми е идвала на ум тази идея за автентичност от 1990та г. Не е лоша, но не ми се занимава, а и носи последствия след себе си. Ще ожуля някоя лята джанта от сваляне и качване, дясната врата е вече с разпробити отвори за огледалото. Като го махна ще зейнат дупки. Намирането на жълтите номара, като че ли е най-малкия проблем. Иначе, като идея е страхотно.
Стоманените джанти ми стоят. Обслужени, боядисани....като нови са. Не съм мислил да ги слагам. Тези летите и точно този модел "Аполо" са ми любими! Съвсем случайно попаднах на тях. Без да ги търся. Ако не бяха точно този модел, нямаше да ги сложа или пък взема. Те са 4-5 модела за експортните варианти на Шкода за западния пазар. Много я разкрасяват колата. Коренно се променя визията към по-добро, според мен. Въпреки, че се нарушава оригиналността, съм склонен на този компромис, щото джантите са все пак шкодови, но вярно - не е излязла така от Мототехника.
Дясно огледало се монтира заводски при Шкода 130. За модификациите LS не съм сигурен. Тази оригинално е само с ляво огледало, но аз сложих и дясно за симетрия. Преди се продаваха по магазините.
Дата на първа регистрация 26.01.1990г. Закупена от Мототехника - ден по-рано. С жълт номер П 7526 АГ. И фактурата от Мототехника пазя. Цена - 9200лв.

Красота :-X!
Жорка, адмирации за начина, по който изглежда колата ти!!! И сред тези прекрасно реставрирани сгради, няма как да не се захласне човек!
Красота :-X!

Отдавна имах идея да направя малко снимки в стария Пловдив.
Мерси, Роска. Старая се да я пазя и да бъде винаги в отлична форма. И да доставя удоволствие. Както на вас, така и на мен.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 16, 2017, 17:16:04
Отговор #78

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Супер фон и обстановка . :D
Жоро , при Skoda 130 всички модиикации ( L , GL , GLX ), са с дясно ,,слонско ухо" огледало , дебютирало именно тук
при този модел . Доста е масивна желязната му основа , аз не се доверих на видии при монтажа , а подпъхнах и
дебела 6 мм планка с резба М5. O:-)
« Последна редакция: Май 16, 2017, 17:21:15 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 16, 2017, 17:31:16
Отговор #79

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Супер фон и обстановка . :D
Жоро , при Skoda 130 всички модиикации ( L , GL , GLX ), са с дясно ,,слонско ухо" огледало , дебютирало именно тук
при този модел . Доста е масивна желязната му основа , аз не се доверих на видии при монтажа , а подпъхнах и
дебела 6 мм планка с резба М5. O:-)

Ама разбира се. Никакви винтове. И аз съм с планки. По-тънки, но със заварени гайки на тях ;)
п.п. като казах LS, имах предвид моделите 120.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.