Автор Тема: Волга 24 и Лада 2107 - Луд умора няма 😁  (Прочетена 8991 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2022, 10:17:32
Прочетена 8991 пъти

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Колеги, от както се запознах с марката Волга винаги ми беше мерак да имам една такава 😍.
От 14 годишен като вях във Военната академия в Куба директорът имаше  Волга 24 и в сравнение с американски коли имаше нещо интересно във Волгите - голямо, но по руски стандарти  :P

И след успешно вземане на изпит С категория ми позволиха да си купя нещо голямо.
Но ,😉имаше много разговори  и поговорки  заради броя на колите в къщи.
Продаваш 3 и купувам 1, но все пак и да не е трошка 😁😁😁
И така се появи нашата Волга 24


 




« Последна редакция: Юли 29, 2023, 00:57:52 от dido1903 »

Август 22, 2022, 10:36:38
Отговор #1

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :)


Искам да казвам, че волгата е голяма машина.
Много ме кефи да я карам , има много шумове и тракане, но така ме кефи, че нямате си представа .
Първо, което направи беше гърнето,но има много неща но лека по лека .
Колата е от Ямбол и не направи никакви проблеми само спирачки бяха леко 1,2,3 и спираме 😁😁😁, но беше са тип-топ благодарение на стария собственик.   Дадоха няколко части,  за да я оправия
И така
А жена ми като я видя беше направо толкова щастлива, че ми предложи развод, но после й мина като се вози малко 😁😁😁на голямата Волга 😍😍😍
« Последна редакция: Август 22, 2022, 10:44:16 от dido1903 »

Август 22, 2022, 10:51:44
Отговор #2

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600


Както вика жена ми, ако няма карбуратор алберто не приснава че е  кола😁😁😁  и така сменихме водна помпа и изчистихме карбуратора  и сега остана по малко работа
 И благодаря  на Светло  че ми дадо няколко инструмент  и ми помогна с волгата

Август 22, 2022, 11:31:09
Отговор #3

Неактивен Mopar440

  • Публикации: 49
Здравей колега, с радост и нетърпение ще следя всеки пост от темата ти и работата по колата :) разказите ти винаги са били увлекателни и много ми харесва как правиш всичко с голям мерак и желание, желая ти успех! Чел съм и другите ти теми за пежото 404 и за москвича от до с голям интерес, впрочем стоят ли колите? Говорил съм си ей така с приятели как имаме и ние мерак на подобно пътешествие с толкова стара кола, трябва да се пробва поне веднъж в живота. Скоро пътувах над 3000км. с един Мерцедес 190 и си ме закара без проблем, но друго е с нещо 60тарско или 70тарско. Още веднъж успех, какъв е плана за колата, остава ли в България или ще пътува навън?
Поздрави.
1990 Cadillac fleetwood brougham d'elegance
1975 Москвич 426
1969 Москвич 408

Август 22, 2022, 11:35:17
Отговор #4

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Алберто, честито с поредната придобивка :) :) :)
Радвам се, че жена ти е доволна :)

Успех и безаварийни!

Август 22, 2022, 13:12:40
Отговор #5

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Здравей колега, с радост и нетърпение ще следя всеки пост от темата ти и работата по колата :) разказите ти винаги са били увлекателни и много ми харесва как правиш всичко с голям мерак и желание, желая ти успех! Чел съм и другите ти теми за пежото 404 и за москвича от до с голям интерес, впрочем стоят ли колите? Говорил съм си ей така с приятели как имаме и ние мерак на подобно пътешествие с толкова стара кола, трябва да се пробва поне веднъж в живота. Скоро пътувах над 3000км. с един Мерцедес 190 и си ме закара без проблем, но друго е с нещо 60тарско или 70тарско. Още веднъж успех, какъв е плана за колата, остава ли в България или ще пътува навън?
Поздрави.

Който е почнал на стара кола неминуемо е карал и по-големи пробези. Айде, 3000км на един път и с непроверена кола, както Алберто и Живко ходиха с Москвич 2138 до Англия си има рискове, но с читава кола не е проблем.
Навремето как всички са ходили по линия на СБА на екскурзии до ГДР, ЧССР и така нататъка с Лади и Москвичи. Нищо невъзможно няма.
Аз съм правил по 1200-1500км с Волга М21 - отиване и връщане до парада в Добрич или София - Александруполис - Одрин - София. Не знам си колко пъти още съм ходил с нея на море.
С Варшавата също съм ходил по морето доста. С Жигулата също.
Същото е като с нова кола, само че малко по-бавно и без климатик.
София - Добрич с М21 го правя за 6 часа кръгло от Враждебна до входа на Добрич.
Волга 24 е по-тиха и бърза и с нея може би ще е по-лесно.

Алберто, честито за Волгата! Хиляди безаварийни километри и само да те радва!

Август 22, 2022, 17:38:29
Отговор #6

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Здравей колега, с радост и нетърпение ще следя всеки пост от темата ти и работата по колата :) разказите ти винаги са били увлекателни и много ми харесва как правиш всичко с голям мерак и желание, желая ти успех! Чел съм и другите ти теми за пежото 404 и за москвича от до с голям интерес, впрочем стоят ли колите? Говорил съм си ей така с приятели как имаме и ние мерак на подобно пътешествие с толкова стара кола, трябва да се пробва поне веднъж в живота. Скоро пътувах над 3000км. с един Мерцедес 190 и си ме закара без проблем, но друго е с нещо 60тарско или 70тарско. Още веднъж успех, какъв е плана за колата, остава ли в България или ще пътува навън?
Поздрави.


Приятел много ти благодаря и на дидо и на всички колеги .😍😍😍
  аз нямам търпение да отиваме на път . След 2 седмици  тръгуаме са англия  ,ще бъде голяма веселба🤪 с малко бебе на 10 мецетса  и сина ми на 5, където казва че колата е негова , но наи накрая жена ми ще патува на чироко 😁😁😁и ще има място са багаж  ,😁😁😁 стана че ще има история  да разказане. 
Мами е с леко стрес но тя е свикнала 😋късмет имам с нея ❤ че ме търпи .
Имам 3 дена да скарам колата на път а каквото стана по пътя се ремонтира 🤣🤣🤣имам опит
А колата не загрява и има нови спирачки делкото и бобината и заденитела в багажника  и газ по европа при брат си москвича чупената кола както вика сина ми 🤣🤣🤣и пежака

Август 22, 2022, 23:22:59
Отговор #7

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Браво Алберто ! Наистина лудумора няма, жена ти явно е осъзнала тази мъдрост и затовате подкрепя истински.
Сигурен съм, че и сВолгата ще стигнеш до Англия.



Напълно съм съгласен с Момчил. Детството ми е преминало в безкрайни летни екскурзии с баща ми до Полша, Чехословакия, ГДР-то, СССР , Унгария и т.н. Излизали сме най-малко 10 пъти на тежки и дълги пътувания, среден преход 3000-4000 км. Основно със семейните ни Шкоди - 1000 и 100, както и една Октавия, която ни закара до Украйна и ни върна безпроблемно, и Вартбург 311. Най-големият ремонт, който аз си спомням, беше един лагер на алтернатор, сменен в едно румънско ТКЗС ( или там, както са му викали ) срещу две кутии цигари БТ. Други проблеми не сме имали. А,освен това, осемдесетте години баща ми купи ново полско туристическо ремарке, което влачехме със задмоторните Шкоди посред лято - също никакви проблеми. Така че - който е живял и се е возил с автомобилите от тази епоха, знаят много добре, че дистанциите не са проблем. Само годинките им, но това с предварителна подготовка се преодолява.
Успех в новото начинание ! 

Август 23, 2022, 14:06:41
Отговор #8

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
... Сигурен съм, че и сВолгата ще стигнеш до Англия.

Честито и от мен, Алберто! Много безаварийни километри и с Волгата!
Боре, при повечето по-млади колеги проблемът не е в безаварийното изминаване на разстоянието от точка А до точка Б. Поляците, чехите и гедерейците идваха по морето с полски Фиатчета, Шкодички и Трабанти, че теглеха и каравани. Както спомена много българи също ходеха на прилични дистанции със същите тези коли.  На тези млади колеги им липсват екстрите на съвременните коли и им тежи малко по-честото обслужване (смяна на масла, реглаж на клапани и т.н.). Според мен единствената екстра, която бих ползвал и в един класически автомобил основно 2 месеца в годината (юли и август), е климатика. Но мога и без него. И не ми тежи да направя за 10на минути на всеки 8-10 000 километра един реглаж на клапаните.
ПС. По отношение на моряците има следната сентенция (не помня от кого беше) - "Навремето на дървени кораби са плавали железни моряци, а сега на железните кораби - дървени". Нещо такова е и с колите. Първата жена с шофьорски лиценз в Белгия г-жа D'Ieteren има над 30000 километра с Костенурка само из централна и северна Африка 40те и 50те години на миналия век. За какво изобщо говорим.   
« Последна редакция: Август 23, 2022, 14:23:50 от Nik1600GT »

Август 23, 2022, 16:29:18
Отговор #9

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) аз пак толкова се кефя на ретрото ,че направо откачам  .Сина ми сега като се превърнахме  в България,  нали пред къщата оставихме едно пежо 404 и като го видя  ::)
вика на майка си, мамо, мамо  виж колата като на папи и мамо му отговори ,да виктор и тази кола е наша 🤣🤣🤣 а тои вика папи може да ми я подариш да си караме като теб
Бонбонче толкова се радвах като го чух това 😍😍😍 че нямаше  как да не го цумкам този каракумжо 😘по стъпките на папи върви 😍



Е там се вижда куба ли бре от зад  🤣🤣🤣