Автор Тема: Skonda 1600 mb  (Прочетена 7687 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 17, 2011, 09:23:29
Прочетена 7687 пъти

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Привет колеги , да ви представя една бабичка която от време на време подмладявам и пристягам в опит да стане една приятна за каране ,  гледане и пипане кола
Колата е шкода 1000мб мотора е хонда с код д16з5 ( 1.6 литра 16 клапана два вала инжекция 130кончета )
избрах тоз мотор защото е много лек пъргавичак , гори малко пък и електрониката му е знам и се оправям много бързо със нея освен това носи и на доста тунинг  O0
Спирачкие бяха барабони отпред минах на дискове от голф 2 г60 на с размер 280мм със вентилация , апаратите са от хонда црх 2г. Понеже с тоз голям диск трябваше и 15 цола наи малко си харесах едни ацц от опел , после си направих и фланеца от 4х130 на 5х110  :)
Правих и доста промени по окачването , сложих си и модерни газови конита който се регулират на 5 позиции и разликата е ооогромна имам и нови седалки от супра ма нямам снимки още !
Генерацииката е изцяло нераждаема мое дело ,  тихичка ми е малко ма нищо  ;)
Аве аз чак сега се осъзнавам колко труд съм хвърлил
Ако има нещо по конкретно питаите  ;D


























« Последна редакция: Март 17, 2011, 14:13:04 от dido1903 »

Март 17, 2011, 09:44:02
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Само съм чувал за тази Шконда :)

Радвам се да я видя на станиците на този форум, колега!
Откакто видях бялата пловдивска 1000МБ ми се привиждат само Шкоди.

Много елегантен и "лек" дизайн, а  в същото време директно в класиката, а не янгтаймер.

Страхотни са, а твоята предполагам и е способна да прескача голяма част от съвременното автомобилостроене.

Записан ли си за ретро рейсинга на Калояново?
Ще е интересно да я видим на писта.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 17, 2011, 09:53:53
Отговор #2

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колега браво и от мен, такава Шкода няма  :o Гледах снимките но не видях радиатор, как се охлажда двигателя  :-\
« Последна редакция: Март 17, 2011, 09:55:51 от booger »

Март 17, 2011, 09:57:42
Отговор #3

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Аз имах един въпрос - защо всеки ден си намирам по улиците на Филибето ключове от Голфчета и разни Баварки..., но вече знам... Рацерите не могат да преживеят, че ги е изпреварила баба Шхонда и си хвърлят ключовете в движение... O:-) >:D
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Март 17, 2011, 10:16:43
Отговор #4

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Добре дошъл, колега! Отдавна следя темите ти в Шкода форума и много се кефя! Ще обогатиш форума по един различен  начин с твоите рожби :)  Иначе аз тази кола имах шанса да я видя на Шкода събора миналото лято на Велковци - страшна е, нямам думи! Истински Рат Род! Аз искам да те питам как се оправя със скоростната кутия и полуоските? Всичко шкодово ли е там? Как издържат?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 17, 2011, 21:46:06
Отговор #5

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
 А, ето това включване очаквах. От тук нататък нищо няма да е както беше досега. Анастасе добре дошъл с едната от многото си коли. Тайно се надявам да покажеш и другите ,щото колегите само са чували за тях , а може и да не са. Що не покажеш кво става с диска на съединителя когато попадне в твои ръце .  Не се учудвам ,че голфаджиите си фърлят ключовете. Миналата година на Междене и аз бях пред таз дилема. Тази година няма смея да изляза на пистата.Само RS-ката  ти се опря. А тоз нещастник най у десно съм аз .
http://vbox7.com/play:fbe601a8

Март 17, 2011, 22:11:13
Отговор #6

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
http://vbox7.com/play:684ea81d
Това е един от любимите ми клипове.

Март 18, 2011, 08:40:00
Отговор #7

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Колега браво и от мен, такава Шкода няма  :o Гледах снимките но не видях радиатор, как се охлажда двигателя  :-\
Преместих резервуара в багажника и се отвори място за радятора , целта бе колата да си е автентична отвън  :) имаше много хора дето невярваха че ще охлажда ма на повече от 85 градуса не съм видял Карам и без перка оставял съм я да работи намясто доста време и незагрява аз си го обеснявам с наклона на радятора

Март 18, 2011, 12:45:07
Отговор #8

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... целта бе колата да си е автентична отвън...
Това е много уважително! Както и трудът, който си положил! Майстор си, Анстасе!!!
Много ми е интересно защо е точно толкова дълъг пътя на газовете - от изпускателния колектор - до крайното гърне? Знам, че не случайно си го изработил така, но не съм сигурен дали моето обяснение е истинската причина, така че по - добре кажи ти...
Гявол машина имаш...

Март 18, 2011, 13:58:30
Отговор #9

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Роска набръмчах се вече  :D това е причината за дългата генерация , пък и куките много скъпо ми лягат
Иначе по този начин може да се слага проходно гърне близо до колектора и не пречи на гозовете да си ходят ако направиш къса генерация и веднага краино гърне колата няма да се отпуши , по важен е избора на  подходящ диаметар на тръбите както и последното гърне да е на достатачно голямо разтояние от колектора за да не влизат газовете със голяма скорост !
тва са други теми не за тоз форум  :P