Автор Тема: Конкурс за елегантност за ретро автомобили и парад, Варна - 03.09.2022 г.  (Прочетена 4661 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 07, 2022, 08:46:37
Отговор #10

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Ники, да, разликата в рамката на предния прозорец ме накара априори и аз да мисля, че не е кабриолета Д на Драуц, правен на база 356 тип А.

Другото освен тия купешки стопове кръглите, което също навежда на мисълта за реплика, са прекалено нископрофилните и широки гуми, които в този им видим размер и пропорции, категорично не биха се събрали на стандартните отн. тесни 356 джанти.

А малкото правени кабриолет Д бройки, както казваш ти, излезли от каросерийната работилница в Хайлброн, са вече толкова скъпи, че към днешна дата е абсурд на оригинална кола да се кичат такива селски широки джанти и гуми.
Разликата спрямо гумите на екземпляра от твоите снимки е очевидна.

Така е, Люси! Има и 356 B Roadster (1960-62), но и там рамката на предния прозорец е различна. Рамката на предния прозорец на варненското е като на стандартен Кабриолет, но както каза ти липсват триъгълните прозорчета в стил 356 А Драуц/ 356 B Роудстър. А при 356 B Roadster (1960-62) има и други разлики спрямо варнеското - броните, осветлението на задния номер е интегрирано в задната броня и т.н. Ето 356 B Roadster (1960-62).


« Последна редакция: Септември 07, 2022, 08:58:02 от Nik1600GT »

Септември 07, 2022, 18:47:42
Отговор #11

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Поршето е 1959-та и по нищо не личи да е реплика. В Интернет има снимки на абсолютно същата спецификация, при това в не случайни сайтове. Вероятно поради преходната за модела година, може да става въпрос за някаква рядка серия.

Септември 07, 2022, 19:23:59
Отговор #12

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Поршето е 1959-та и по нищо не личи да е реплика. В Интернет има снимки на абсолютно същата спецификация, при това в не случайни сайтове. Вероятно поради преходната за модела година, може да става въпрос за някаква рядка серия.

Дай снимки и/или линкове със сайтове на други Поршета от нета със същото предно стъкло и рамка, и същите врати и стъкла на вратите (т.е. без тригълното стъкло на предните врати). Може и да не са от 1959та, нито да са "рядка серия". 

Септември 07, 2022, 19:46:54
Отговор #13

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Разгледайте овала в горните "ъгли" на челното стъкло и ще видите разликата .... липсата на хромирани лайсни също.Дали е реплика или оригинал ще кажат вещите всезнаещи  ;D
retrobs.com

Септември 07, 2022, 21:44:34
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Дай снимки и/или линкове със сайтове на други Поршета от нета със същото предно стъкло и рамка, и същите врати и стъкла на вратите (т.е. без тригълното стъкло на предните врати). Може и да не са от 1959-та, нито да са "рядка серия".

Хм, добре че спомена пак 1959 год, та ме накара да се замисля по отн. на непасващите детайли и от гледна точка на обявената година на производство.
И в тези отношения ако се вдълбочим, нещата стават още по-подозрителни.

Та, тасовете в този им вид на варненската кола, са слагани само на първия лифт на А серията, през 1956-57 год.
След това, особено пък на 1600 моторите, почват да слагат серийно по-плоските тасове с изразеното островче с емблемата в средата им.

Другия определено явно евентуално присаден елемент по предницата, който не пасва към версиите 356 А след 1958 год, са предните кръгли мигачи, които са симетрично конусовидни, и приличат ачак-ачик да са комплект произведени със задните стопове, ама в жълт цвят.

На всички серия А след 1958 год. /от каквито години са и споменатите без тригълни стъкълца кабриолети на Драуц/, предните мигачи пак са кръгли, но са поставени на леко триъгълни асиметрични метални основи основи, които да ги поддържат абс. вертикални спрямо оста на пътя.
Ето как изглеждат серийните мигачи на по-късните бройки от серия А, вкл. и на кабриолет Д версиите.

Та, ако това въобще е оригинална метална каросерия от 356, единственото логично обяснение специално по несъответствието на формата на рамката на предното стъкло, е това да е преработено боди, като някога в изминалите години, примерно през 80-те, юнашки е рязано от купе, та да стане на кабрио боди.
Или пък, което е доста слабо вероятно, оригинално да е било 356 купе версията с монтирания твърд хардтоп /на две от снимките се виждат такива хардтоп версии/, който после да е бил отстранен, та да се прави на кабрио със шпригли и гюрук, но да е останала формата на рамката на предното стъкло.

Във всички случаи никъде по Нета аз не виждам снимки на други такава открити екземпляри 356, точно с такава рамка на предното стъкло, пък с врати с липсващи триъгълни стъкла.

https://www.porsche.com/international/accessoriesandservice/classic/models/356/356-a/











« Последна редакция: Септември 07, 2022, 22:14:50 от USfan »

Септември 07, 2022, 22:25:09
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Освен всичките изброени вече разлики аз забелязвам и още 2 - допълнителните щамповани решетки от двете страни на основната хромирана в/у задния капак, освен това ауспухът е един голям централен вместо характерните 2 по-тънки симетрични отстрани. Всичко това ме навежда на мисълта, че ако не е реплика, то поне е някаква по-напомпана тунинг версия правена по поръчка или още навремето, или вече в наши дни...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 08, 2022, 07:08:39
Отговор #16

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Момчета,
дали тук не се крие търсеният от вас отговор ;)

https://www.replicarhellas.com/

Септември 08, 2022, 09:27:22
Отговор #17

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Освен всичките изброени вече разлики аз забелязвам и още 2 - допълнителните щамповани решетки от двете страни на основната хромирана в/у задния капак, освен това ауспухът е един голям централен вместо характерните 2 по-тънки симетрични отстрани. Всичко това ме навежда на мисълта, че ако не е реплика, то поне е някаква по-напомпана тунинг версия правена по поръчка или още навремето, или вече в наши дни...

Ключът за бараката Кранки все пак е рамката и формата на предния прозорец. Иначе за "по-напомпана" тунинг версия ето какво са се опитали да направят. Ами опитали са се да направят ранна версия на Порше 356 А 1500 ГС Карера (Спийдстър). Поне по отношение на задницата. Карерите имат подобен 4-2-1 Себринг ауспух, но не е този, сложен на варненското Порше. Поне от това, което се вижда на снимките.  Ето три снимки на оригинални ранни 356 А Карери. Едната е на купе, другите 2 на Спийдстъри. Е те такова Кабрио като варнеското фабрично няма. И доколкото виждам на задния капак на варненското пише 1600, а не Карера  ;D. Ако е Карера оригинална 1500 ще споделя, че е толкова ценна, че само двигателят и струва от порядъка на 250 000 евра и едва ли щеше да има толкова неоригинални неща и доработки по Порша. Като почнем от липсващите емблеми Карера, които трябва да ги има и на предните калници ;).  ПС. 56та година мигачите са подобни като на варнеското и осветлението на номера е горе над номера, 1957ма осветлението слиза под номера и задните светлини са други.

1956та


1956та


1957ма



« Последна редакция: Септември 08, 2022, 09:43:29 от Nik1600GT »

Септември 08, 2022, 10:08:37
Отговор #18

Неактивен Mopar440

  • Публикации: 49
Имам един въпрос малко офф топик... Видях познати коли които съм ги виждал преди бая години, на бай Коле Бижуто лека му пръст. Та въпроса е продадени ли са на някой или са още в семейството и ги стопанисват? Той имаше 2 дъщери до колкото помня, дано са ги запазили.
1990 Cadillac fleetwood brougham d'elegance
1975 Москвич 426
1969 Москвич 408

Септември 08, 2022, 10:16:59
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ключът за бараката Кранки все пак е рамката и формата на предния прозорец. Иначе за "по-напомпана" тунинг версия ето какво са се опитали да направят. Ами опитали са се да направят ранна версия на Порше 356 А 1500 ГС Карера (Спийдстър). Поне по отношение на задницата. Карерите имат подобен 4-2-1 Себринг ауспух, но не е този, сложен на варненското Порше. Поне от това, което се вижда на снимките.  Ето три снимки на оригинални ранни 356 А Карери. Едната е на купе, другите 2 на Спийдстъри. Е те такова Кабрио като варнеското фабрично няма. И доколкото виждам на задния капак на варненското пише 1600, а не Карера  ;D. Ако е Карера оригинална 1500 ще споделя, че е толкова ценна, че само двигателят и струва от порядъка на 250 000 евра и едва ли щеше да има толкова неоригинални неща и доработки по Порша. Като почнем от липсващите емблеми Карера, които трябва да ги има и на предните калници ;).  ПС. 56та година мигачите са подобни като на варнеското и осветлението на номера е горе над номера, 1957ма осветлението слиза под номера и задните светлини са други.
Много си прав за цените... и то не само Карерите са с шестцифрени стойности вече. Точно затова си мисля, че ако все пак базата е била оригинална, този "тЮнинг" вероятно не е правен в наши дни, а преди доста годинки, когато цените все пак са били по-народни и хората са дръзвали да "магерят" някой оригинал :) Другият вариант е реплика примерно от RCH https://www.replicarhellas.com/, там могат да сътворят всякакви доработки според вкуса на клиента.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.