Автор Тема: Календар 2023  (Прочетена 4330 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 12, 2022, 00:02:55
Прочетена 4330 пъти

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Здравейте, някой ще се нагърби с нелеката задача да направи такова животно за следващата 2023? Шитам от сега, защото си е време за подбор, а и е достатъчно , ако някой е пропуснал да снима движимата си собственост, да направи нещо по така, като за календар :) ?
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Септември 16, 2022, 09:34:09
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Колко човека могат да предоставят качествени снимки?
Нека видим кой с какво разполага и ако имаме материал, аз ще проуча вариантите за хубав календар.

Аз ще мога да предоставя хубави снимки за 2-3 месеца от календара.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 16, 2022, 10:59:06
Отговор #2

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Аз ще е нахално да давам снимки вече. Иначе имам предостатъчно. Бих си купил с кеф календар да си го сложа на стената за следващата година.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Септември 27, 2022, 21:51:27
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Не знам дали си даваме сметка, но цените ще са потресаващо високи.

Днес пуснах запитване за календар, ще Ви информирам за резултата.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 27, 2022, 23:00:43
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колко човека могат да предоставят качествени снимки?
Нека видим кой с какво разполага и ако имаме материал, аз ще проуча вариантите за хубав календар.

Аз ще мога да предоставя хубави снимки за 2-3 месеца от календара.

Имам, но са предимно от предишни години непубликувани, през настоящата нямах много излизания с класиките... колкото до цените, не вярвам да са много по-различни от преди - от бранша съм и от опит знам, че конкуренцията там е убийствена, за да се вдигат драстично цени.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 28, 2022, 09:30:18
Отговор #5

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Е колко да са високи? Календар се купува веднъж годишно, мисля че всеки дето дава стотин, да не кажа хиляди на година за старата си машина, няма да издребнее толкова че да го бърка цената. Добре ще е все пак да има тема със снимки и най-малкото някой на който му е лесно, да направи календар с различни резолюции и да го качи тук, за да може да ги ползваме за десктоп на компютрите си - нека не сме толкова комерсиални :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Септември 29, 2022, 14:09:26
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Въпросът е дали правим качествен календар на хартия или не.

Проблемът с календарите е, че хората са свикнали да им ги подаряват, а ние сега ще искаме пари.

Относно десктопа, уиндоуса си има функция "десктоп" и бутон за календарчето в долен десен ъгъл :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 29, 2022, 15:44:26
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, то не е необходимо според мен да е чак толкова мегакачествен.

Иначе календарите в Е-формат са като всички друго в Е-формат- силно преходно, и поне за мен, скучно.
Предпочитаме да си обръщаме страниците сами, не да се скролват картинки на екран.

Това казано обаче, аз си ги виждам колите на живо сутрините редовно, като слизам до гаражите ми да избирам какво да карам за деня /е, избора е от тия, дето са абс. в движение от наличните коли, и с платени ГО-та/, така че и ама хич не ми и трябва чак толкова да си гледам някоя от тия вещи увековечени па и на хартия.

Сега, за по-суетните колеги водачи, или за тия дето рядко си карат олдтаймерите, напълно разбирам, че гледането на собствените им коли на хартия си е тръпка, както си е епизодична тръпка и за мен да си видя някъде отпечатани снимки на моите возила.
Ама поне при мен /понеже аз нови или почти нови лични коли нямам/, тия моите приоритетно над 30 годишни красавици всеки ден ми минават през ръцете, а и под задника, та зяпането им на хартия не е приоритетно, ако ще се дават пари за това...

Съответно на тези мои тези заключението е, че да, календари на подаръци приемаме, благодарим.  )
Не съм сигурно обаче аз и единствен в това отношение.
Както казва Митко, хората са свикнали за Коледа да получават подаръци календари отвсякъде, това е очаквано, и пари не им се дават за такива неща.

А ако са на цени, особено пък на сега спекулативни уж предизвикани от събитията Украйна-изкуфялото джудже-всемирния потоп  :)) цени, поне мен хич не ме интересуват календари с коли.
И за 5 и за 50 лева цени, се сещам за по-приятни приложения, дори ако се харчат за автомобилно декоративна тематика.  ))


Иначе по темата, сигурен съм, че ако някой има време да търси спонсори по тази тема, само с помощта на по 1-2 бона на фирма изкопчени кинти, дадени от примерно поне 3-4 отделни по-значими БГ-компании да се рекламират в него, календара ще стане чудо и приказ, и то ще може да се отпечата в няколкостотин броя, не в няколко десетки.

Въпрос на организация, време, и желание от някой колега-фен с това да са заема.
Всеки календар е манна небесна от маркетингова гледна точка, и винаги се намират и фирми да вземат да дадат нещо, даже и у нас, да си виждат бляскавото име на всяка страница.
« Последна редакция: Септември 29, 2022, 15:54:10 от USfan »

Септември 30, 2022, 21:46:14
Отговор #8

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Календар с 13 страници, качествен, с хубави снимки, под 80-100 кинта ще е компромис с качеството. Мое мнение. Еднолистен, цената няма значение.  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 05, 2022, 21:01:41
Отговор #9

Неактивен Momchilk

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Ако трябват още снимки, в инстаграм профилът @soviet_machines е пълен и снимките са мои и имам доста, бих казал в добро качество и като цяло добри снимки, само дето не знам какво точно ще е най-хубаво да предоставя. Лека вечер!