Автор Тема: Календар 2023  (Прочетена 4325 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2022, 22:57:47
Отговор #10

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Въпросът е дали правим качествен календар на хартия или не.

Проблемът с календарите е, че хората са свикнали да им ги подаряват, а ние сега ще искаме пари.

Относно десктопа, уиндоуса си има функция "десктоп" и бутон за календарчето в долен десен ъгъл :)

Когато през 2020 говорих със собственика на форума той беше категоричен, че нещата ще се правят както трябва или въобще няма да се правят.
2 години подред нямаше проблем форумната общност да си плати календарите на стойност 15лв./бр. , сега изведнъж ентусиасткото начинание трябва и да е подарък ?? Сериозни ли сте ???

Люси, гарантирам ти, че няма фирма , която да плати няколко хилядарки, щото видиш ли някакви ентусиасти са решили нещо си за собствен кеф.И на въпросната фирма (която би дала пари,евентуално) въобще няма да и е достатъчно да има лого там някъде, сещаш се, нали ? А по въпроса за бройките: според мен е нормално да се презентира даден продукт и спрямо интереса към него да се прецени какво количество от продукта да се произведе.Да, ама не!! Няма да предлагаме стока, която не е налична.ОК,съгласи се немо.И тук въобще изключвам някакъв комерсиализъм. Просто популяризиране на един форум, толкова, не повече...П.П Не злобея и не злорадствам.Просто отново се оказах прав за нещо, за което не исках да съм прав.Честита Коледа на всички.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 30, 2023, 18:52:28
Отговор #11

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
дали да не обмислим календар за 2024?  >:D

Октомври 30, 2023, 20:58:17
Отговор #12

Активен kaci

  • Публикации: 956

Октомври 30, 2023, 23:32:26
Отговор #13

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
а така, да се надъхаме малко!

Ноември 21, 2023, 21:44:06
Отговор #14

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Ще има ли календар?
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 02, 2023, 19:32:53
Отговор #15

Активен kaci

  • Публикации: 956
САРК са направили много добър календар за 2024г.
Според мен календарът им може да се ползва като някаква база и следващата година да се мисли за нещо подобно или пък за коопериране с тях под някаква форма.
Ако някой успее да разбера и да сподели с каква себестойност е календара им, ще е съвсем супер положението  8))


Декември 02, 2023, 20:05:23
Отговор #16

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Точно хора като теб (със съвършени фотографски умения) би трябвало да подтикват потребителите на форума за продължаване на традицията!
Знам,че не е  елементарна работа ... иска се финансиране,ангажиране на професионалисти за печат и още куп неща.
retrobs.com

Декември 02, 2023, 22:53:15
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
САРК са направили много добър календар за 2024г.
Според мен календарът им може да се ползва като някаква база и следващата година да се мисли за нещо подобно или пък за коопериране с тях под някаква форма.
Ако някой успее да разбера и да сподели с каква себестойност е календара им, ще е съвсем супер положението.

Да бе, ще се кооперираме с тия, как па не. Това ще е да е нещо като договор с дявола. ))
Днеска беше официалната премиера на календара в хотела.
Къци ако е ходил и му е направил снимки, ако може да ги сподели, да ги разгледаме, готовия му вид и аз не съм го виждал още.
Календара техния е реално безстойностен, понеже чичо си го спонсорира сам, вкл. и участието на балерините от Нац. опера и балет.

А кадри специално със снимането на Алпина А610 и една балерина за фон, ще кача утре в темата с Алпина.
Искрен лично ме помоли да не се качват в Нета преди премиерата на календара на 2ри Декември, та аз пък помолих Дидо, и той свали фотосите с Алпина, от темата с колата, в раздела с френските коли.

Като цяло не го намирам за много интересен, дори и без именно да съм го виждал готов, понеже фона общо взето е един и същ- вратите на разните заведения на хотела.
Щеше да е по-интересно различни фонове да се ползват за колите на всеки месец.
Но това ще да е доста по-трудно логистично, да се влачат 12 коли и примерно 12 балерини-моделки, и фотограф и осветители, по разни различни места по и около София.

Някъде преди 1 месец го снимаха техния календар, на фона именно на фасадите на хотела Метрото.

Декември 03, 2023, 10:46:07
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
САРК са направили много добър календар за 2024г.
Според мен календарът им може да се ползва като някаква база и следващата година да се мисли за нещо подобно или пък за коопериране с тях под някаква форма.
Ако някой успее да разбера и да сподели с каква себестойност е календара им, ще е съвсем супер положението  8))

Не знам каква му е себестойността, но продажната цена е 25 лв/брой. Аз като участник с моя кола в него получих 1 бр. безплатен.
За дизайна на календара вече мненията ни коренно се различават. Според мен трябваше да бъде проектиран повече като сувенирен, а не като работен календар с тая огромна календария по-голяма дори от снимките. Това води и до недостатъка, че е с размерите на чаршаф, примерно моето място на стената, където обилновено си закачам календарите се оказа недостатъчно широко, та вероятно това творение ще краси гаража :)
За мен подобен календар трябва да е с поне наполовина по-малък формат, календарията да представлява една дискретна ненатрапчива лентичка под снимките, а хартията трябва да бъде дебела и луксозна, за да не се мачка и да остане като сувенир и след изтичането на годината
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 03, 2023, 10:49:01
Отговор #19

Активен kaci

  • Публикации: 956
Точно хора като теб (със съвършени фотографски умения) би трябвало да подтикват потребителите на форума за продължаване на традицията!
Знам,че не е  елементарна работа ... иска се финансиране,ангажиране на професионалисти за печат и още куп неща.
Благодаря за оценката на фотографските ми умения и се радвам, че снимките се харесват от някой. За нещо повече от харесване обаче, нито имам таланта, нито пък самочувствието на фотограф. Гледам и да не се мисля за такъв, защото първо наистина не съм и второ - защото ще е обида към тези които знаят и умеят да снимат.
Снимки във форума обаче ще продължавам да слагам.

Да бе, ще се кооперираме с тия, как па не. Това ще е да е нещо като договор с дявола. ))
Днеска беше официалната премиера на календара в хотела.
Къци ако е ходил и му е направил снимки, ако може да ги сподели, да ги разгледаме, готовия му вид и аз не съм го виждал още.
Календара техния е реално безстойностен, понеже чичо си го спонсорира сам, вкл. и участието на балерините от Нац. опера и балет.

А кадри специално със снимането на Алпина А610 и една балерина за фон, ще кача утре в темата с Алпина.
Искрен лично ме помоли да не се качват в Нета преди премиерата на календара на 2ри Декември, та аз пък помолих Дидо, и той свали фотосите с Алпина, от темата с колата, в раздела с френските коли.

Като цяло не го намирам за много интересен, дори и без именно да съм го виждал готов, понеже фона общо взето е един и същ- вратите на разните заведения на хотела.
Щеше да е по-интересно различни фонове да се ползват за колите на всеки месец.
Но това ще да е доста по-трудно логистично, да се влачат 12 коли и примерно 12 балерини-моделки, и фотограф и осветители, по разни различни места по и около София.

Някъде преди 1 месец го снимаха техния календар, на фона именно на фасадите на хотела Метрото.
Аз не членувам и не участвам в никакви клубове и сдружения и по тая причина може да се каже, че съм равно отдалечен от всички тях. Редно е да отбележа и, че не ме и канят по кафани, гаражни клубни помещения, мазета и т.н.
Това би трябвало да ме прави и що годе обективен в оценката ми било то на събитията им, било то на страниците им в социалните мрежи.
Няма да крия, че някои от събитията са ми по интересни и се старая да не ги пропускам, други не бих посетил дори и да са ми под прозореца, но тези неща би трябвало да се подразбират от снимките ми в раздел „Ретро събори и паради“
Ако приемем, че горенаписаното от мен е вярно, то следва да се приеме и за вярна оценката ми за календара им, който впрочем вчера получих като подарък от приятел.
Маана винаги може да намерим, ама аз нито съм направил, нито пък мога да покажа нещо мое, което да е по добре измислено и реализирано и поради тази причина и нетипично за българин, ще си замълча.
Сега за календара.
Това което веднага ми направи впечатление е, че като размер(68х48см.) е добре(даже на мен лично ми идва малко голям), с добре замислена и реализирана подредба на страниците като снимки и информативен текст.
Също така, добро впечатление прави и това, че в календарната част са отбелязани и събитията  за текущия месец на национално ниво, а и на някои интересни такива в чужбина, на които явно „дяволът“ ще присъства.
Би трябвало да се подразбира, че снимки на календара няма да правя и да слагам тук защото не е редно.