Автор Тема: Национална програма на ретро мероприятията в България - Сезон 2023 г.  (Прочетена 23944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 03, 2023, 18:30:04
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Покана за едно малко по-различно мероприятие на безмоторните двуколесни класики :)
Колоездачно дружество Класик организира изложение-парад на класически велосипеди, произведени преди 30+ години. Мероприятието ще се състои на 23.04.2023 г. /неделя/ от 11.00 ч.в центъра на с. Бусманци. Всеки, който притежава стар велосипед реставриран или запазен в оригинално състояние и иска да го покаже е добре дошъл, както и всички останали любители на ретро техниката, желаещи да се полюбуват на двуколесните антики. Заповядайте!



Извинявам се, пропуснал съм да дам номер за контакт и записване - 0888655491
Ако прогнозата се промени и времето е дъждовно на тази дата, има възможност дадата да се промени за последната неделя от м. април, ако това се случи ще пиша тук допълнително.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 08, 2023, 12:57:22
Отговор #31

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря. Открихме сезона със страхотно събитие.
https://vsi4kibri4ki.com/news/nad-60-klasiki-merixa-sili-na-pista-drakon?fbclid=IwAR2bwuPMjQELtOQEmbv4OB3c-C-V92S_XgD844jQfAKHCnqxRmc-HUlIS8M

Много интересен и богат рейсинг ден, както и през миналите години, откогато за първи път бях там през 2013 год.
Ето снимки на някои от колите, които поне мен повече ме впечатлиха на вид.
Снимките са произволно изкопирани повечето, от фенове качили ги по Фейса.














« Последна редакция: Април 08, 2023, 13:29:44 от USfan »

Април 08, 2023, 15:46:29
Отговор #32

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
...

Април 10, 2023, 10:12:27
Отговор #33

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
ClassicCar Излет 2023 ще се проведе в гр. Девин и околните родопски панорами на 08-09 Юли.

Искаше ми се да го направим на Върховръх, както през 2013-та, но пътят е доста разбит вече и няма да е приятно за шофиране.
Затова, избираме Девин като място за отмора и отправна точка за традиционните ни еднодневни походи с любимите класически машини.

Следете за още информация в отделна тема, посветена на събитието.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 10, 2023, 12:16:15
Отговор #34

Неактивен coupe_gt_

  • Публикации: 29
Малко е далече от Русе, но ако не излезе нещо непредвидено ще се постарая да присъствам.

Април 19, 2023, 01:48:31
Отговор #35

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 23, 2023, 17:31:22
Отговор #36

Активен kaci

  • Публикации: 956
Покана за едно малко по-различно мероприятие на безмоторните двуколесни класики :)
Колоездачно дружество Класик организира изложение-парад на класически велосипеди, произведени преди 30+ години. Мероприятието ще се състои на 23.04.2023 г. /неделя/ от 11.00 ч.в центъра на с. Бусманци. Всеки, който притежава стар велосипед реставриран или запазен в оригинално състояние и иска да го покаже е добре дошъл, както и всички останали любители на ретро техниката, желаещи да се полюбуват на двуколесните антики. Заповядайте!



аресА ми  :)



Май 08, 2023, 22:31:49
Отговор #37

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Уважаеми колеги,
Спасовден няма да се проведе на 27.05.23 г. Очаквайте подробности. Поздрави!
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 09, 2023, 12:31:59
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
аресА ми  :)

Малко със закъснение, ама ми се насъбра доста екшън напоследък... пускам направо линк към фейсбук темата, надявам се да не иска регистрация за разглеждане. Фирмените ми админи са скарани с Пикхост-а, така че не мога да кача директно снимките тук.
https://www.facebook.com/groups/1057210818309893/permalink/1195457841151856/
Цитат
Уважаеми, колеги, фенове, почитатели на велосипеда, с удоволствие споделяме малко материали от една изключително успешна среща – ПРОЛЕТЕН ВЕЛО СЪБОР-23.04.2023 ГОДИНА. Прекрасното време създаде условия за феновете, някои от които дойдоха на срещата на собствен ход с любимите си ретро велосипеди. Собственици и колекционерите бяха 30 – от София, Поморие, Попово, Пазарджик, Тетевен и някои софийски села. Благодарим на всички които уважиха това първо събитие на нашето дружество - КОЛОЕЗДАЧНО ДРУЖЕСТВО КЛАСИК - ВЕЛО ПОЧИТАТЕЛИ!
Специални благодарности за колегите Калоян Джафаров от Поморие, Любен Латинов от Попово (съпредседател на дружеството), Красимир Шопов от Пазарджик, Младен Милев от Тетевен, които пристигнаха в София специално за това събитие! Тук е мястото да отбележим и колегата ни Лъчезар Лятов от село Горни Богров, който се представи с 14 броя истински уникати в автентично състояние, произведени преди 1950 година. Освен всичко това, всичките му велосипеди бяха на специални стойки и с табелки обозначаващи модела и годината на производство! Надяваме се, че макар и малко от колегите да бяха в облекло подходящо за периода на производство на своите любимци, за в бъдеще повече ще се обръща внимание и на този елемент от празника (подходящ дрес код!). След края на събитието, една част от участниците се почерпиха в съседното заведение-по стар български обичай!
Следващата ни среща е на Спасов ден - деня на шофьора в София!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 10, 2023, 10:01:45
Отговор #39

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Уважаеми колеги,
Спасовден няма да се проведе на 27.05.23 г. Очаквайте подробности. Поздрави!

Брей, Соф. община не ще въобще да пуска коли на площада след ремонта ли...
Или пък още повече пари искат сега за наем на площада за 1 ден.

То според мен почти никъде другаде го няма това, поне не при други български общини и градове, да искат наем управите на общините за ползване на територията им, за такива годишни ретропаради и автосъбития.
Обикновено такива събития са и от полза и за общината, понеже така се прави реклама, и то голяма, и на населеното място, и се увеличава така и туристопотока за този ден или уикенд.

Най-големия противник на събирания и поток на коли в столицата, е онази еко-меко-лява :)) - Бориса Бонева.
Та да не е била тя против парада на Спасовден, и нейната група съветници...