Автор Тема: Национална програма на ретро мероприятията в България - Сезон 2023 г.  (Прочетена 24857 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 22, 2023, 15:56:38
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Митаче, там ще дават гориво и безплатен обяд. Капитан Планета си. Спасовден ще има и следващата година.

Хаха, забавно.
Да бе, от тия оферти за Елин-Пелин парада, и безплатното ядене, и 10 литра аванта комбинацията на вода с газйол, дето да изгори и най-яките клапани, ми омръзна да слушам отляво и отдясно.
Ега ти авантата, ега ти бонус аудиторията, дето да ги поема тия оферти. ))

И чичо Стенли, и колегата Бурян, и разни други ретрофенове, звънят ми сега, и викат, дай да ходим на шопския празник, та на шопския празник. ))

Обясних им, че аз специално, и всякакви други фенове, ще може да си обядваме после без проблеми някъде по близо до колите, и по близо до Спасовден парада.
Например има един ресторант в двора на Президентството при руините, дето е много готин.
Както и на предишните паради на Ал. Невски така сме си яли на ЛаКатедралето, все и тук ще се оправим и на тоя площад.

А, Влади, да питам аз пък, до колко часа в събота на 10-ти, ще е резервиран площада за колите участници. )
Че именно, ако си оставим там някакви ретроколи, да не ги вдигнат като свърши парада, паяците. Поне да знаем крайния час на ползването на площада, че да ги местим другаде, или да им оставим талончета за зона...

Май 22, 2023, 21:14:53
Отговор #51

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Люси, предполагам, че по-нетърпеливите ще започнат да идват още към 8.00 ч. Събитието ни приключва в 14.00 ч. Поздрави!
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 23, 2023, 21:16:22
Отговор #52

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
То вероятно и шопски празник ще има и догодина... през миналата минахме първо оттам, за да си изпробвам колата преди по-дългото пътуване за Дамасцена и имаше смисъл - скъсах шпилка.
За тази година още не съм решил, вероятно ще зависи от колегата, който ще ми вози колелата с буса си, понеже напоследък подкрепям един нов проект - Ретро колоездачното дружество, нали трябва да се стремим да сме по-екологични ;)
Колкото и да искаш, по-еклогичен няма как да станеш. Къде ще сипеш тунджата? Ще те заболят краката да въртиш педалите. Нали идеята е да си екологичен, защо ползваш бус...? Абе ще грабнеш наградите, както и  на Марица. Споко и успех!  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 24, 2023, 11:39:43
Отговор #53

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колкото и да искаш, по-еклогичен няма как да станеш. Къде ще сипеш тунджата? Ще те заболят краката да въртиш педалите. Нали идеята е да си екологичен, защо ползваш бус...? Абе ще грабнеш наградите, както и  на Марица. Споко и успех!  8))
Ами идеята е да закараме няколко колела с буса, иначе най-много едно мога да карам :) Ако има организация от страна на Колоездачното дружество за парада на Спасовден, най-вероятно ще се включим там. А награди за колелата едва ли ще има, миналата година закарах 3 броя на парада, обаче организаторите тогава казаха, че ретро велосипедите не били влизали в никоя категория на ФИВА...
Колкото до Марица, не знам защо я намесваш и какво общо има в случая, но щом питаш - там имаше техническа грешка на организаторите в изписването на годината на производство на колата ми, за която аз разбрах чак на награждаването, когато изкараха разпечатките на резултатите. Затова сам си направих контестация и им върнах купата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 24, 2023, 12:40:14
Отговор #54

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Влади, блаагодаря за инфото.
Значи до 14 часа площада е резервиран за ретроколите, ясно.

А в Кубрат имало през уикенда Ретропарад.
Ето тук статия в сайта Дунав моост.
Тия от сайта ама са толкова елементарно автонеграмотни, че под снимка изобразяваща на преден план МГ А роадстер и Тойота Лендкруизър пикап на заден план, писали коренно други марки и модели. ))

https://www.dunavmost.com/novini/rusenets-pokaza-nai-atraktivniya-avtomobil-na-retro-parada-v-kubrat?fbclid=IwAR3U-DEzAHHOs9erp2Pq6oHc37Gcqa-6FYKcIDgmhdRKJQwiN3HSacs2RVI

Май 25, 2023, 16:53:33
Отговор #55

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Тя тази снимка е взета от някъде. Такива коли в Кубрат нямаше. Ще пусна малко инфо в отделна тема като остане време за Кубрат.

Май 29, 2023, 10:46:15
Отговор #56

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Някой дали е ходил в събота в Ниш?

Май 29, 2023, 21:08:19
Отговор #57

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
До колкото разбрах, не е имало събитие. Може и да греша де...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 31, 2023, 10:21:09
Отговор #58

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Предполагам тук е добре да го впиша, както и в темата с историята на марката Порше, че от днес до 4 май има изложение в Експоцентъра с няколко десетки бройки изложени Поршета, основно 911 от разни генерации.
Темата е- Порше 75 години, което е 3/4 век юбилей, заради създаването на марката в 1948 година.

https://www.facebook.com/events/6677416522302417/?acontext=%7B%22source%22%3A%2229%22%2C%22ref_notif_type%22%3A%22plan_reminder%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&notif_id=1685515838316721&notif_t=plan_reminder&ref=notif

Май 31, 2023, 23:18:58
Отговор #59

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
До 4 юни!
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!