Автор Тема: Škoda 1000MB /Snezhana/ 1966  (Прочетена 41044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2011, 17:05:21
Отговор #10

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Само спортния волан не ми се вързва някак си с излъчването на автомобила.

И аз това му говоря, ама не слуша.....  :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 18, 2011, 19:45:35
Отговор #11

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Само спортния волан не ми се вързва някак си с излъчването на автомобила.
И аз това му говоря, ама не слуша.....  :)
Ами да си го кажа и аз тогава - и на мен не ми харесва... И не подхожда на МВ-то, според мен, разбира се...

Март 18, 2011, 19:56:51
Отговор #12

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Красавица!...Само спортния волан не ми се вързва някак си с излъчването на автомобила.

На живо не седи толкова спортен и си отива с интериора. Но на снимката наистина седи като не на място. Този е доста по-удобен и ми доставя голямо удоволствие от шофирането  :)

За какво забележки става дума ?

Ми има няколко дребни ръждици, които не се виждат на снимките и доста ме дразнят. Също липсват и декоративни детайли. Повечето ги имам вече. И едни кривини по предницата от лявата страна, но и те не се виждат добре от снимките.

Да питам и теб - имаш ли стари снимки, откато дядоти е карал колата? Знаеш ли отпред с кои лайсни е - тези, които "захапват" мигачите, или по - новите, които минават пред тях, че нали точно през 1966-та ги сменят?


Роска, за съжаление нямам такива снимки. Много ми се щеше и на мен да имам. Трябва да потърся по-обстойно, дано да изкочи нещо. А предницата е точно каквато Жоро я показа. Даже си поръчах реплика на основите за мигачите и "усмивката" от Чехия и май на снимката от Жоро, MB-то е точно със същите реплики.

Колеги, благодаря на всички ви за топлото посрещане  :) Явно наистина не съм сбъркал като се регистрирах тук!
« Последна редакция: Март 18, 2011, 20:09:29 от Peter_B »

Март 18, 2011, 20:03:53
Отговор #13

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Ами да си го кажа и аз тогава - и на мен не ми харесва... И не подхожда на МВ-то, според мен, разбира се...

 8))Ей този волан значи... Спокойно тези дни ще му предам малко по-заводски вид с една оригинална емблемка посредата, в подходяща цветова комбинация. ;)

Март 18, 2011, 20:07:58
Отговор #14

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... А предницата е точно каквато Жоро я показа. Даже си поръчах реплика на основаите за мигачите и "усмивката" от Чехия и май на снимката от Жоро, MB-то е точно със същите реплики.

Значи моята и твоята са една серия. По спомен моята е купена от първите си собственици през януари 1967-ма, което значи, че е произведена 1966-та. На табелката обаче пише 1967. Това винаги ми е било малко странно - имат някакво деление за моделните години, което не съвпада с календарното, но както и да е. Радвам се, че си успял да си набавиш наистина дефицитните декоративни елементи. Ако и аз я докарам някой ден до реставрация, ще обадиш къде да търся.

Март 18, 2011, 20:20:30
Отговор #15

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Погледни тук:
http://skoda-mb.prekladys.com/mb_schluessel.htm

По серийния номер на колата моята излиза 11-та серия. Може би твоята е само с няколко бройки след мойта...

Март 18, 2011, 21:17:55
Отговор #16

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ами да си го кажа и аз тогава - и на мен не ми харесва... И не подхожда на МВ-то, според мен, разбира се...

 8))Ей този волан значи... Спокойно тези дни ще му предам малко по-заводски вид с една оригинална емблемка посредата, в подходяща цветова комбинация. ;)
При нас тези номера не минават! ;)
Айде, пък като го направиш, пусни една снимка да го видим.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 19, 2011, 09:45:40
Отговор #17

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Всъщност поста ми за волана не е критика,а просто лично мнение.Разбира се,че собственика си определя кое как ще е в колата му.Така или иначе колата си изглежда много добре и радва. :)

Март 19, 2011, 22:20:55
Отговор #18

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Всъщност поста ми за волана не е критика,а просто лично мнение. :)

 :)Не си ме засегнал колега, нямай грижи. Да си призная и на мен ми се ще да имаше малко по-ретро осанка и си ме гложди и мене отвътре. Но така и така колата тепърва ще се прави, така че ще се намери подходящо решение.

Март 20, 2011, 15:49:45
Отговор #19

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
1000МБ винаги ми е била слабост, още от детските години, когато имаше две такива изоставени пред нашия блок, и си играехме вътре... Та може би по тази причина, миналогодишния календар ми стои на стената със снимката на твоята кола. Харесва ми. Очаквам да я видя с оригиналните мигачи отпред и с двете странични лайснички...