Автор Тема: Škoda 1000MB /Snezhana/ 1966  (Прочетена 41043 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 29, 2013, 22:05:30
Отговор #80

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Помощника ти е много чист, като на парад е тръгнал :D /Жоре, без лоши чувства :D/

Пешо ми няма доверие и не ми дава да пипна нищо. Много изкъсо ме следи какво правя и реших, че няма смисъл да се цапам. :)

Те швейцарците са така.  :winktongue:

Вече съм назначен за качествен контрол.  ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 29, 2013, 22:52:06
Отговор #81

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Поздравления!
И интериора ли ще се боядисва?

Ооо да, задължително.  :)


Пешо, предполагам знаеш, но да си кажа аз - при демонтаж на стъклата не е нужно да сваляш алуминиевите лайстни. По принцип съм чувал, че играят ролята на "ключ" и разтварят леко гуменото уплътнение, за да ляга то по - добре към купето, поради което повечето майстори първо свалят тях, а после и самата гума. Лайстните обаче са алуминиеви и меки... Ако нещо все пак се оплеска, мисля, че имам останали нови лайстни  ;) .
За тези на покрива обаче не знам какво да ти кажа. От тях пробвах да сваля от един донор, но резултатът беше плачевен. Имах огромното желание да видя на моето МВ как ги свалят майсторите, но закъснях и пропуснах тази "лекция". После пропуснах и момента със слагането, така че за този "тънък момент" ти ще разказваш ;) .

Всъщност незнаех, че джама се сваля без да се свалят лайстните. Но в това отношение имам пълно доверие в майстора, че ще го направи както трябва и няма да си личи, че са сваляни. Тези на покрива обаче ме притесняват. Не ми се ще да се свалят и може би те ще останат на купето. Единствено ако майстора ме увери, че знае как да ги свали и качи без да си личи после, тогава ще се навия.

Повече ме притеснява Роска обаче друго. Бежовата кожа, която тапицира предните, страничните и задните колонки трябва да се смени. Доста е потъмняла и не става:



Намерих кожа, която е много близка до заводската - подходяща по структура, цвят и дебелина, но има един сериозен проблем. Там където свършва облицовката към вратите, е обкантена заводски с една бяла, u - образна шлаухка:

 

Това веднъж свали ли се, после няма поставяне.  :( А пък на доста места от годините се е поразчупила вече и е позагубила еластичност. Ако я сваля, за да се претапицира както трябва може би повече няма да може да се постави обратно :( .

Другия проблем е с горната част на таблото:



Има едно шевче, което искам да си е пак там и по нищо да не личи, че е претапицирано. И пак тази бяла шлаухка, която захваща кожата под шевчето за ръба към вратата  :( .

Ето тук обаче ще е доста по лесно - лицето на дъното на задната седалка:



Мисля за използвам един мокет, който прилича визуално на този заводския. Ще разшия старата кожа и по нея ще се направи разкроя за новата.

Април 30, 2013, 00:15:34
Отговор #82

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Браво колега, само напред с успех  :)

Октомври 12, 2013, 21:17:47
Отговор #83

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Алтернаторът оригинален ли е?

Януари 03, 2014, 21:27:28
Отговор #84

Неактивен geodj

  • Публикации: 18
Много ги харесвам тези шкоди - 1000МВ имам предвид. Бих си вземал една.
Успех колега.

Април 14, 2014, 15:18:16
Отговор #85

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Знам ти аз фетиша !

Април 14, 2014, 20:22:10
Отговор #86

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
До къде стигнаха нещата? Има ли развитие?
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 20, 2014, 13:36:37
Отговор #87

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Знам ти аз фетиша !

Ей това моделче по ме радва  :P





До къде стигнаха нещата? Има ли развитие?

Развитие има, но малко. Купето е изкърпено, грубо китнато и понапаснато. Остава да се шкурне фино и да се напаснат точно всички калници врати и капаци и да се шприцова. Боята вече е избрана по заводския номер от 1966 г.
Нещата просто се случват доста бавно понеже основния приход на майстора идва от бързи ремонти и я прави когато има малко по-свободно време. И аз не му давам зор, понеже не искам да я претупва.








Април 20, 2014, 19:33:21
Отговор #88

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
 :) Е то хубавите работи стават бавно.И Аз мотая един проект вече трета година. И дано тая година успея да го довърша че и Моя майстор все е зает. Но пък си заслужава чакането.Успех.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Октомври 06, 2014, 22:51:48
Отговор #89

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124