Автор Тема: Škoda 1000MB /Snezhana/ 1966  (Прочетена 41050 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 06, 2014, 23:06:58
Отговор #90

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Всичко изглежда доста добре на снимките, щетите от предните мигачи са отстранени, "гръбнакът" и той е във форма... Стискам палци така да продължава и занапред!

Април 05, 2015, 14:37:23
Отговор #91

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Контролна боя  ::)














Април 05, 2015, 17:01:15
Отговор #92

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Контролно сглобяване няма! :D
 O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 05, 2015, 22:58:11
Отговор #93

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Поздравления, Петьо!!! Ако ще има още една ръка, най-добре е да е след монтажа и напасването и на вратите.
Успех с довършителните работи!

Април 06, 2015, 01:22:16
Отговор #94

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Поздравления, Петьо!!!

Благодаря Роска  :) .


Контролно сглобяване няма! :D
 O:-)


Ако ще има още една ръка, най-добре е да е след монтажа и напасването и на вратите.


Това е само контролна боя. Да се види как е линията и да се запечата шприца :). Предстои изкърпване и боядисване на купето отвътре, и чак тогава ще се сглоби и боядиса с постоянната боя отвън. Ще мръднем и половин тон в нюанса - да се подсили слоновата кост  ;) , но максимално близо до оригинала.

Април 06, 2015, 11:08:44
Отговор #95

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Ще мръднем и половин тон в нюанса - да се подсили слоновата кост...


Звучи добре! Аз не знам как бих подходил - снежно бяло или слонова кост, защото и двата цвята много ми харесват, още повече пък върху такава красива кола като Škoda MB. Ти след като си решил боята на купето да е слонова кост, какво си решил за джантите и таблото - същият цвят или снежно бели? Всъщност ти имаш декоративни рингове и джантата няма да се вижда, но все пак...

Април 06, 2015, 14:05:32
Отговор #96

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Роска, джантите са прахово боядисани в слонова кост, нови гуми, разни рингове на джантата и гумите, нови тасове, още преди да се разглоби колата...всичко е ток! Петьо е забравил да ги покаже. Това са временни джанти.
За бялото... моя вкус е към бялото. Пешо иска да жълтее. И оригинално е била така- слонова кост. Вижда се на някои места.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 06, 2015, 15:00:04
Отговор #97

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Жорка, сякаш и аз за мен бих си избрал снежно бяло с джанти и табло слонова кост, като този вариант сме го обсъждали с Петьо. Той ми спомена, че джантите вече са боядисани и аз затова любопитствам, дали не е решил да обърне схемата - купе слонова кост със снежно бели джанти и табло или всичко да е слонова кост. Ако решението е всичко косТ, Жорка ти ще си основният инспектор, за да няма очевидна разлика в нюансите и ако набитото ти око усети и полъх разминаване, веднага  да го накараш да боядиса джантите с боята на купето ;). Така като се замисля в БГ май само Насето има перфектно МВ, което се кара, а това е малко странно, като се има предвид колко много хора харесват този модел.

Април 06, 2015, 15:39:26
Отговор #98

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Пепи, адмирации! Дано скоро бъде готова!
Слоновата кост си е класика за колите от 60-те. Като добавим, че е семейна кола и това й е бил първият цвят, нека си остане така, както е избирана навремето. Аз също не съм се и замислял дали да сменям цвета на колата на моите баба и дядо. Беше,  както официално се води, цвят "палевый" 583, и си остана така.
У нас МБ в "слонова кост" не съм виждал отдавна, не знам да има някъде такава хубава, така че твоята ще бъде уникална. И може би джантите биха стояли най-добре точно в цвета на колата, макар че оригинално ако се не лъжа, са бели.

Април 06, 2015, 15:54:23
Отговор #99

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Това е само контролна боя. Да се види как е линията и да се запечата шприца :). Предстои изкърпване и боядисване на купето отвътре, и чак тогава ще се сглоби и боядиса с постоянната боя отвън. Ще мръднем и половин тон в нюанса - да се подсили слоновата кост  ;) , но максимално близо до оригинала.

Поздравления и от мен за избора на цвят,както и за цялостниата стратегия по реставрацията.
Виждам дори, че майсторите които правят Шкодата и мая Рекорд Ц следват подобен алгоритъм - при мен също контолната боя е за запечатване на щприца,както и за намиране на последни неравности по купето.
Следва запечатване на пространствата около и в подкалниците и дъното.
Поздрави още веднъж!