Автор Тема: Formula Skoda MTX 1-01 1970  (Прочетена 7835 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2022, 11:36:46
Отговор #20

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Здравейте и весела Коледа,а ето до къде стигнах по празниците.Сложих педалите,кото са оригиналните от Шкода 100,но на формулата са обърнати на обратно.



След тях направих и кормилния механизъм,който също е оригинален от шкода 120



Направих също и стойката за акумолатора,който стой между предните носачи,всякакви дребни планки,за казанчета и сп. маркучи.Накрая направих и тръбата в която върви скоростния лост и с това завърших работата по рамата

Декември 29, 2022, 20:12:53
Отговор #21

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
А това е  тръбата,в която ще върви скоростния прът,от 2-та края е с бронзови втулки,а самата тръба не е заварена към рамата ,а се хваща към нея от 2-та края с две процепени втулки,притягащи тръбата чрез болтове.След това позапилих тук там рамата ,зачистих шлаката и наболата ръждичка по тръбите и я минах с ръждопреобразовател и се отдадохме на двудневна почивка с жената и децата,днес се върнахме  и подготвих всичко за утрешното боядисване.





Декември 30, 2022, 08:31:26
Отговор #22

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Това решение на привода за скоростния лост в тръба подсказва, че целият агрегат отзад мърда много по-малко от на обикновените Шкоди.
Сега разгледах как е закачен двигателят и кутията и наистина е така. При стандартна 120 едно скокче по неравност с по-голяма скорост и си е напълно в реда на нещата да изключи скорост само от мърдането на мотора и кутията.
Предполагам при MTX се гони и по-къс ход на лоста, защото Шкодата си е с бая дълги ходове, а тук мястото в кокпита не е като при цивилната кола.
Много ми харесва целия проект - изцяло в духа на 70-те, състезателна кола от почти стандартни агрегати. Със сигурност ще е страшен кеф за каране.

Декември 31, 2022, 18:22:29
Отговор #23

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Определено така както са хванали мотор кутия,мърдането ще е минимално и нищо общо с на леката кола.И на мен точно това ми харесва в тази формула,70тарския дух,простотата и и многото стандартни части от Шкода.А с това казвам край на 2022,рамата е боядисана и утре почва сглабянето.




Пожелавам ви весело посрещане на новата година

Януари 01, 2023, 17:03:54
Отговор #24

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
А с това казвам старт на 2023  :D.Една от най приятните работи,сглабянето на боядисатните детайли.





Януари 01, 2023, 19:44:45
Отговор #25

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Браво, Тошко! Красота! Напредваш доста бързо и се радвам. Какъв ли кеф ще е да се кара тази Формула. Между другото има такава Формула и на основата на тунинговани двигатели от Костенурки - т.нар. Formula Vee, със съответните норми и регламенти. Ники Лауда, Емерсон Фитипалди, Нелсон Пикет и много други известни пилоти от Формула 1 са карали там. Ето линк с малко инфо в уикипедията https://en.wikipedia.org/wiki/Formula_Vee и един по-подробен https://www.750mc.co.uk/formulae/formula-vee.htm Доколкото разбирам от нета изискванията по отношение на конструкцията и двигателя на тази Formula Vee май варират в различните държави (или поне аз оставам с такова впечатление), като в английската Formula Vee ползват 1300 кубиков боксер и казват, че типичната мощност е около 85 кончета. Което е много относително, щото могат да се извадят много повече, а в регламента във втория линк пише, че няма рестрикции за размер на клапаните, разперделителен вал и т.н. !!?! Ами то само с едно по-сериозно разпр. валче (и съответното сгъстяване и карбове), и този 1300 кубиков мотор ще прескочи 100на кончета. Но пък имат англичаните изглежда рестрикция по отношение на "храненето"/карбовете (те му викат Induction) и от там явно ще дойде ограничението по отношение на възможните кончета  ;D!? Между другото аз може и да съм изтървал нещо, но какво стана със състезателния Вартбург?
« Последна редакция: Януари 01, 2023, 20:29:57 от Nik1600GT »

Януари 03, 2023, 00:26:27
Отговор #26

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
едно такова ти трябва, боядисва се в правилните цветове, добавяш му хидравлика отзад за втори етаж, и ще си топ атракция с двете шкоди отзад... не се сещам за по-достъпна опция, а и самото камионче е супер як ретрак  O0

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=31670358826214308&slink=quel1t

Януари 03, 2023, 01:07:54
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
едно такова ти трябва, боядисва се в правилните цветове, добавяш му хидравлика отзад за втори етаж, и ще си топ атракция с двете шкоди отзад... не се сещам за по-достъпна опция, а и самото камионче е супер як ретрак  O0

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=31670358826214308&slink=quel1t

Само да беше примерно чешка Авия ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 03, 2023, 13:29:52
Отговор #28

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
шансът да се намери такова и да става за мъкнене на два болида е малък според мен... но едно такова камионче ще е топ

нещо такова, но в олд скуул вариант

https://i.pinimg.com/736x/c1/74/bd/c174bd4aaa37bda7230a096a9ddb5440--jdm-cars-cool-cars.jpg

Януари 03, 2023, 18:19:19
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
шансът да се намери такова и да става за мъкнене на два болида е малък според мен... но едно такова камионче ще е топ

нещо такова, но в олд скуул вариант

https://i.pinimg.com/736x/c1/74/bd/c174bd4aaa37bda7230a096a9ddb5440--jdm-cars-cool-cars.jpg
Зависи от камиончето и от болидите... шкодата е малко над 700 кила, а формулата предполагам ще е даже под половин тон, така че всеки приличен дизел според мен би се справил. Иначе имах предвид, че японско камионче не би се вързало стилистично с тези чешки болиди, та ако няма да е чешко, то поне нещо немско - примерно LT като бившето на колегата Весо Митков. Може също и от френските примерно Saviem - точно те са прототипът на чешките Авии.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.