Автор Тема: Formula Skoda MTX 1-01 1970  (Прочетена 7672 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 04, 2023, 11:45:51
Отговор #30

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Следя с огромен интерес! Успех колега!

Януари 05, 2023, 06:51:46
Отговор #31

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ще може ли в бъдеще да има вентилирани дискове отпред ?
Скоростна кутия 722.6 от Мерцедес може да се превключват предавките по жица, с подходящ контролер, би ти спестило третия педал и проблема при друсане да извади от скорост.
Разбирам че трудно се сколасва всичко, и това което имаш в момента е геройство, но реших да си кажа.
Успех !
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 05, 2023, 10:14:01
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ще може ли в бъдеще да има вентилирани дискове отпред ?
Скоростна кутия 722.6 от Мерцедес може да се превключват предавките по жица, с подходящ контролер, би ти спестило третия педал и проблема при друсане да извади от скорост.
Разбирам че трудно се сколасва всичко, и това което имаш в момента е геройство, но реших да си кажа.
Успех !
Мисля, че колегата в случая търси максимално доближаване до усещането за управление на оригиналния ретро болид, а не максимален пърформанс изобщо... така или иначе, според мен всеки съвременен картинг от по-големите кубатури ще бие на пистата този проект, независимо с каква кутия е ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 05, 2023, 19:12:20
Отговор #33

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Да, разбирам, той гони реплика едно към едно с оригинала.
Моля игнорирайте горните ми писания.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 28, 2023, 14:24:04
Отговор #34

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Здравейте,не съм писал почти цял месец,а причината е,че точно на 1 януари след като поработих през деня по формулата и качих в темата,се разболях тежко,заедно със съпругата ми и децата,2 седмици на легло и на топло в къщи,след това в сервиза се натрупа много работа,а и застудя а формулата вече не е на части,и не мога да я нося уикендите вътре в сервиза.Държа я под един навес до сервиза и побутвам по-малко.Та ето до къде я докарах,предното окачването е монтирано,след това монтирах мотора и скоростната кутия,като кутията е част от задното окачване,следователно след нея сложих задните носачи и амортисьорите.Днес изработих разширителния съд,който има 2 извода,този по средата влиза в главата на мястото на термостатното тяло,а долния захранва радиатора(нещо подобно като при 130РС,мотора е без термостат и водата циркулира постояно през радиатора,а и също като РС няма перка за охлаждане)




И също като при пистовия РС,няма генератор,шайбата на коляновия вал върти само водната помпа

И най-накрая се сдобих с мечтаните джанти,така наречените Електрони,оригинални джанти на Шкода,изработени от магнезий,слаганаи първо в състезателните Шкоди 1000МБ и на тази формула,а по късно и на рали версита на 130РС.

с 300 зора се сдобих и с почти нови сликове за тях

и една снимка на мотора в процеса на сглабяне

Прокарах и спирачните тръбички

Януари 29, 2023, 12:34:01
Отговор #35

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
изглежда брутално яко!

Януари 30, 2023, 21:00:19
Отговор #36

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Невероятна тема !

Февруари 11, 2023, 10:29:44
Отговор #37

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Вчера пристигна дългоочакваната  пратка от Чехия.,а имено спойлерите на болида,на 7--то небе съм.Веднага ги наложих,много отдавна си представях този момент.


Нещо интересно,спойлерите се оказаха от тази формула,която  като разцветка ми е любима и имам много нейни снимки на лаптопа.Освен по резцветката хванах ,че спойлерите са нейните,защото на скоро си личи че са махнати лепенките  и под тях червената боя естествено е по свежаи могат да се прочетат надписите

За сега спирам работа по нея,защото имам друга занимавка,,за която съм пуснал тема в японския раздел.Тя ми е по належаща да стане в близкото бъдеще,а Формулата така или иначе,съм решил да я представя на Шкода събора средата на юли.

Февруари 11, 2023, 12:02:31
Отговор #38

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Поздравления, колега! Ти си много талантлив и последователен в работата си! Хора и проекти като този могат да служат за вдъхновение.

Февруари 11, 2023, 20:37:36
Отговор #39

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това не е реално направо ... Гордея се ,че има такива талантливи хора у нас . А какво се е случило с червената ,че са продали спойлерите ? Джантите ти определено са по-добрият избор от чуждестранната .