Автор Тема: Formula Skoda MTX 1-01 1970  (Прочетена 7699 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 12, 2023, 18:43:17
Отговор #40

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Получава се много добре :)
Панелите "стъкломат" ли са?
retrobs.com

Февруари 13, 2023, 11:00:47
Отговор #41

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
топ изпълнение!  ще стане брутално яко накрая!

ако вкараш тук-сам син акцент, ще са комплект с рс-а :)

Февруари 14, 2023, 20:18:49
Отговор #42

Активен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Благодаря ви колеги за хубавите думи,с който найстина ми  давате допълнителен стимул да работя.
Това не е реално направо ... Гордея се ,че има такива талантливи хора у нас . А какво се е случило с червената ,че са продали спойлерите ? Джантите ти определено са по-добрият избор от чуждестранната .

До преди да ми зададеш  въпроса,не се и бях замислял,какво се е случило с червената  :)),но ме загложди и след ровене в архива,забелязах,че е с други спойлери в момента,минимални разлики,но ги забелязах.Най-вероятно си е излял  резервни,все пак върви на няколко см.от земята и не е изключено да ги счупи,а по мойте си личи,че са доста стари, и носът е лепен отдолна страна не един път.Колото до джантите,както писах,мойте джанти са оригиналните за формулата и лично за мен са много красиви,но Дидо виж тази снимка,тук е с другите спойлери и като мойте джанти

Получава се много добре :)
Панелите "стъкломат" ли са?
Благодаря,Румба,да спойлерите са от стъкломат.
топ изпълнение!  ще стане брутално яко накрая!

ако вкараш тук-сам син акцент, ще са комплект с рс-а :)
Да ти кажа мислил съм го,но за сега мисля да си останат така,както са в момента

Февруари 14, 2023, 20:38:54
Отговор #43

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Дай Бог живот и здраве та да вземеш да я докараш юли на парада в Бургас  :)
retrobs.com

Февруари 23, 2023, 15:00:21
Отговор #44

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 215
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Много е красива!
А генератор няма ли да има, ила за момента няма?
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Май 07, 2023, 10:16:39
Отговор #45

Активен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Покрай Селиката,рязко бях замразил работата по формулата,но ето,че Селиката е готова и от няколко седмици почнах работа пак по нея.Първо завърших скоростния механизъм,стана сравнително бързо,най интересното при него е,че скоростите идват обърнати,1 и 3 са на мястото на 2 и 4-та,хода е доста къс,но е въпрос на свикване.



Набързо направих и стойка за тубата,в която влизат всички отдушници,маслените пари от мотора,от скоростната кутия и от разширителния съд на водата.

след това изработих горните упори на носачите,към рамата са на унибали и там става движението,също и са раздвижни за да може от там да се регулира надлъжния наклон на шенкела.


Между времено бях поръчал от Словакия фланец за спортен волан,и той пристигна и си монтирах волана,не е чешки,а стар италиаски волан но мисля,че си заспа.

И последно,което направих е да монтирам водния радиатор.Тук имаше умуване как да го сложа правилно във спойлера,снимки имам на стойката и захвата към рамата,но проблема беше как да му хвана ъгъла на който седи във самия споилер.Умувах го една вечер,но го измислих. превързах радиатора с тел към рамата,монтирах спойлера,изпънах телта и радиатора си зае точния ъгъл във споилера,после махнах спойрела,радиатора си остана така и му изработих рамката




« Последна редакция: Май 07, 2023, 10:38:45 от to6ko_opc »

Май 08, 2023, 08:30:09
Отговор #46

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Браво , както винаги страхотна работа си свършил   8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 25, 2023, 21:08:51
Отговор #47

Активен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Здравейте,не съм писал от 2-3 седмици,но въпреки,че не ми остава много време да работя по формулата,все пак свърших доста неща.Първо направих изпускателния колектор.Той е  тръбен,3 тръби се събират в една,за незапознатите със Шкодовите двигатели,тръбите са 3 защото 2-3 цилиндър са с един общ порт 3 изпускателни отвори и 2 всмукатерни,така наречените 5 канални глави.Тяхната тръба я направих по широка спрямо другите 2.




Сложих и редукторен стартер от Фелиция,освен,че е мега лек и компактен,развърта и мотора по бързо

След стартера,направих сложната ел.инсталация от 5 кабела  :))
Същевремено направих и арматурното табло


И последно завърших водната система,един приятел ми калайдиса водния радиатор,при формулата се  затапва капачката за наливане и единия извод се извърта и слага на друго място,а и освен това имаше и пробойни от 50 годишния си стаж.След окончателното му монтирване прокарахи водните тръби и малкучи до него



Чакам един приятел да ми завари разширитения съд на аргона и до няколксо дена ще паля,

Май 25, 2023, 21:29:57
Отговор #48

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Напредваш значи  :)
Малкото кранче на единия от изхода/входа на радиатора  оригинално за парно ли е?
retrobs.com

Май 28, 2023, 22:31:22
Отговор #49

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Напредваш значи  :)
Малкото кранче на единия от изхода/входа на радиатора  оригинално за парно ли е?
Това кранче е оригиналното за източване на водата от радиатора отдолу.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.