Автор Тема: ГАЗ 3102 Волга 1988 г.  (Прочетена 11254 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 17, 2022, 21:20:11
Отговор #30

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер е с тасовете, добро решение! от какво са?

Ноември 18, 2022, 10:09:25
Отговор #31

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Увисналостта на задницата е резултат от пълен багажник и един бая масивен и недотам лек теглич - в комбинация със сравнително малките стари гуми, си беше като лагерница. Сега малко се е поповдигнала, но все едно. Тасовете са със западен произход.
На теглича му се чудя. Изглежда качествено, вероятно е съветски и е монтиран много грамотно - с инсталация и всичко. На 21 беше грозна работа и тежеше сигурно 30кг. И тоя не е много лек де. Едва ли някога нещо ще дърпам, така че вероятно ще го махна.

Ноември 21, 2022, 09:24:55
Отговор #32

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
През уикенда повече карах, отколкото правих нещо по колата.
Сдобих се с още ценни части - голяма благодарност на Митко Тенов, с когото се видяхме за малко.
Още от самото начало не ми светеха левите уреди и часовника.
Както е известно, 3102 е с уреди от ГАЗ-14 "Чайка" - километраж и комбиниран уред.
По средата се мъдри електромеханичен часовник от Лада, който е от добре познатите лицензни версии на Veglia - Италия. Те под една или друга форма се подвизават на всичко - от Фиат до Ферари. В този ред на мисли часовникът АЧЖ-3 се е търкулнал и на Волгата.
Понеже електромеханичните часовници са извънредно калпави, реших и си купих от актуалния вариант на въпросното изделие, а именно часовник АЧК-7.
Въпросното изделие е кварцово и се монтира на последните Лади 2107. В моя случай си е производство 2020г, с инструкция и опаковано в амбалажна хартия.
Цялата работа беше отвий - завий и си настрой часовника. Поиграх си над час. Умрялото осветление беше поради окислени крачета на фасонките. Почистих и всичко светна.
Часовникът се оказа даже и точен - за 1 ден няма дори и минута закъснение или избързване - в крайна сметка всеки часовник от зрънчо е с подобен кварцов механизъм. Със сигурност консумира нищожен ток и дано не се разваля лесно.


Километражът има дефекти по стъклото. Имам чисто нов, ама ми е жал да го махам тоя, при положение, че си работи перфектно.

Освен това се хванах и си завинтих шофьорската седалка към задните й стойки. 3102 има регулировка по височина - отпред на една масивна шпилка М12 или М14 даже - гайките са двайсеинещо си, а отзад - на по два болта М8 с вкладни гайки и по три отвора по височина. Като купих колата пред блока в Димитровград задните болтове направо ги махнах и седалката падна надолу. Сега с доста зор си ги завих на долните отвори.
Много е приятно да се ровичка по кола, която е на малки километри и е поддържана старателно. Всичко е чисто, отвива се, завива се, просто кеф.
Следващата стъпка е електронно запалване и да оправя аудиото, че сега свири съвсем изтръпнало. 3102 си има 4 говорителя 10х16 фабрично, даже още се и произвеждат. За началото на 80-те си е било бая лукс - заводски касетофон, електрическа антена и 4 говорителя - два в таблото и два на задната полица.

 



Ноември 23, 2022, 01:41:48
Отговор #33

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Здравейте. Аз само да кажа че използвайки линкове за снимките към https://lh3.googleusercontent.com/... (това e или google drive или нещо от сорта предполагам), то тези линкове имат някакъв expiry период зададен от google. За да не изчезват, моля използвайте pichost.name, който поне е в наш контрол. Благодаря :)

Ето в тази тема има повече информация: https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2631.0.html

Ноември 23, 2022, 12:02:38
Отговор #34

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Знам, нали преди го ползвах. Там драмата беше с малкия размер, който позволява - до 5мб, което е като за Нокия с фенерче, както и липсата на опция за триене на вече качена снимка.

Ноември 28, 2022, 09:06:22
Отговор #35

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Съботно си оправих и пръскалките на стъклото. При Волга 24 и след моделите след нея се сваля цялата ламарина, комплект с механизма на чистачките. Подложих там одеалце, ама пак успях да одера тук там купето. Тъпо се получи, ама това са рисковете на живото предаване. Старите маркучи се бяха тотално вкокалили и разпаднали, сложих нови с нов тройник и сега работи за чудо и приказ.
Като се замисля и на 21 какво бъркане по дупките е, за да смениш маркучите... Просто тука трябва да се внимава с това желязо.

Ноември 28, 2022, 12:58:46
Отговор #36

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Съботно я засякох паркирана небрежно на ул. Д. Хаджикоцев срещу бръснарницата :) Ама бързах за ретропазара и не се спрях, като се надявах там да се видим, но явно не ти е бил в програмата този път...

Здравейте. Аз само да кажа че използвайки линкове за снимките към https://lh3.googleusercontent.com/... (това e или google drive или нещо от сорта предполагам), то тези линкове имат някакъв expiry период зададен от google. За да не изчезват, моля използвайте pichost.name, който поне е в наш контрол. Благодаря :)

Ето в тази тема има повече информация: https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2631.0.html

Аз пък имам друг проблем - служебният ми лаптоп е с рестрикции към Пикхоста и други подобни хостове за снимки.. така че не мога нито да качвам, нито да виждам снимки качени там, понеже 80-90% от времето ми се налага да ползвам именно този комп. Затова се извинявам, че по неволя трябва да качвам снимките от други източници.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 01, 2022, 05:11:54
Отговор #37

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Знам, нали преди го ползвах. Там драмата беше с малкия размер, който позволява - до 5мб, което е като за Нокия с фенерче, както и липсата на опция за триене на вече качена снимка.
Основната идея на pichost е да съхранява снимки приоритетно за този форум, тоест не е заместител на лични галерии. Основната цел е да се реши проблема с това че използвайки различни безплатни решения рискуваме да загубим ресурса или пък той да бъде подменен от реклами. Тъй като е публична услуга все пак, съм сложил ограничение така че да не се препълни сървъра прекалено бързо, това препълване се случва така или иначе във времето и обмислям някакви маневри по темата в скоро време, но за сега лимита остава.

Също така по подразбиране връща .md.jpg в embed кода, което е преоразмерена версия на оригинала с идеята при зареждането на снимки във форума това да не става прекалено бавно ако е high-res снимката. Би било чудесно да седи по-голям по размер оригинал на снимката на сървъра, но не е приоритет по никакъв начин.

За триенето намерих Enable user content delete. Вече трябва да работи

Проблема на krankenstein няма как да бъде решен обаче, нямаме никакъв контрол над network policy-то на фирмата в която работиш. Смени си работата :))

В заключение ще кажа че не е задължително да използвате pichost. Даже имаме интерес това да не се случва, но също не искаме да губим ценен ресурс. Ако гарантирате че снимката няма да изчезне по решение на собственика на image host-a, или не е като гугъл който нарочно да връща временни линкове до снимките, качвайте където ви е удобно :)
« Последна редакция: Декември 01, 2022, 05:22:15 от admin »

Декември 01, 2022, 09:33:50
Отговор #38

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ще изпробвам отново Пикхоста. Опцията за триене е супер и работи, за което много благодаря.
Аз също нямам никакви мераци да седят огромни снимки - чаршафи, проблемът е, че човек трябва една по една да ги намалява, което си е неприятно. Ако има някакъв вариант автоматично да си ги ресайзва като качва, ще е супер.


Иначе по темата - да, в събота бая се повозихме с Волгата, а на пазара просто не ми остана време да мина.

Ето го и зеленото осветление на таблото:


Между другото, кварцовият часовник АЧК-7, който поставих, се оказа учудващо верен. На фона на електромеханичните, които дават минути разлика на ден, този си работи като истински.

Декември 01, 2022, 10:37:18
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Оффтопик
Проблема на krankenstein няма как да бъде решен обаче, нямаме никакъв контрол над network policy-то на фирмата в която работиш. Смени си работата :))

Благодаря за идеята, хрумвала ми е вече, но не по повод пикхоста, а с по-сериозни причини ;) Обаче над половин вековната ми възраст донякъде вече ограничава изборът от добри работни места... :-\ Та затова се извиних, ако някои от снимките ми изчезват и без друго напоследък нямам време да качвам често.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.