Автор Тема: Инжекцион на Жигула. Възможно ли е и как?  (Прочетена 3576 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 27, 2022, 10:43:39
Прочетена 3576 пъти

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Поспорихме за това дали е възможно и как може да стане. Според мен може. Знам долу-горе какво трябва да се направи. Необходими са комп, дюзи, датчик на хол, евентуално ламбда сонда. Предполагам как може да се монтира. Дюзите ги монтираме в/у смукателния колектор на всеки цилиндър, за компа и сондата е ясно, единствено се чудим къде и как да се монтира датчика, така че да отчита кой цилиндър да управлява. На някой датчика е до маховика, на други до ремъчната шайба. Вие как мислите, трябва ли да има и рейка за бензина и т.н.?
Не че ще го правя, но ми стана интересно.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Октомври 27, 2022, 12:03:41
Отговор #1

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Вземаш всичко от Лада Нива 1.7 i и си готов . И за още едно нещо ми повярвай - ще останеш разочарован от инжекциона спрямо карба.

« Последна редакция: Октомври 27, 2022, 12:15:05 от caro »

Октомври 27, 2022, 12:50:17
Отговор #2

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Все пак ми е интересно от спортна страст, как е реализирано и какви са разликите, да речем в главата, колекторите, най-вече къде е монтиран датчика. Не съм се запознат на Нива 1,7 как е.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Октомври 27, 2022, 13:32:45
Отговор #3

Активен kaci

  • Публикации: 956
Щях да предложа варианта с моно инжекцион и като се разтърсих, установих, че такъв вариант вече съществува и може да се върви по утъпкана пътека.

Октомври 27, 2022, 15:54:27
Отговор #4

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ако се тръгне на такъв ъпгрейд на горивната система, бих ъпгрейднал и запалителната.
Ще бъде грехота да сложиш инжекцион, и да оставиш "чукчето"
И двете системи са еднакво важни за работата на мотора.
Затова помисли за общ комп и за двете системи, (microsquirt) например.
После главно трябва да решиш дали мултиточково или моноинжекция.
След това ако избереш многоточково трябва да си намериш подходяща дроселова клапа, която има TPS на нея, и нагласиш жилото.
Ще следя темата с интерес, и желая успех !!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 27, 2022, 19:31:02
Отговор #5

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
единствено се чудим къде и как да се монтира датчика, така че да отчита кой цилиндър да управлява.
Ако ще правиш само горивната система, то тя не се интересува коя дюза кога да пръска, (това не е директно впръскване)
Датчика за който говориш има значение за запалителната система, и ако се използват 4 бобини, ти трябва и датчик на разпределителния вал също, Ако се използват две двойни бобини ти трябва само на коляновия вал.
Ако използваш комп microsquirt, то положението на сензора няма значение защото компа е умен и се нагласява по него.

това са две двойни бобини в общ корпус от лада, идеални за твоя случай ако ползваш microsquirt и един датчик на коляновия вал
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 27, 2022, 20:12:21
Отговор #6

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Всичко е възможно .... само трябват техническа литература,много време,инвестиции и разбиращи механици  :)
retrobs.com

Октомври 27, 2022, 21:54:53
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не виждам особен смисъл в тая работа, осеен че ще пали по-лесно и бързо на студено... това е изводът, който правя от моите 4-5 карбураторни коли /част от които дори двойно карубраторни ;) /, като единствено ежедневката ми е пълен инжекцион, макар 30 годишен. Иначе, както казва колегата по-горе най-прост и евтин вариант ще е да се прехвърли всичко от някоя изгнила Нива :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 28, 2022, 13:49:13
Отговор #8

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Все пак ми е интересно от спортна страст, как е реализирано и какви са разликите, да речем в главата, колекторите, най-вече къде е монтиран датчика. Не съм се запознат на Нива 1,7 как е.

Точно спорта изчезва с инжекциона.Датчика за импулсите на Нива е на шайбата на кол. вал -трябва ти капачето под шайбата на него има "ухо" за закрепването му.

Октомври 28, 2022, 18:12:22
Отговор #9

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Нали ладовите мотори са всъщност Фиат - няма ли да е по-добре ако се ползват малко по-европейските технологии? Да се прехвърлят и инжекциона и управление на запалването от 1.4i.e. например?