Автор Тема: Skoda 1000 mb Червената  (Прочетена 7930 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2011, 09:30:11
Прочетена 7930 пъти

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Това е първото голямо нещо което съм си купил сам  :) Олеле беше много отдавна , един приятел ме среща един летен ден и вика дай да ходим до Перущица има няква стара кола в отпадаците да я разгледаме  !!??? кви отпадаци кви коли (тогава съм бил на 20 години) ,,аре аре ще я видим ....
Беше затрупана догоре с пвц бутилки виждаше се само малко от задницата , тавана смазан  >:D мангалите се разхождали одгоре и !!! подреждат бутилките отгоре и ааааа >:D  >:D Та в тоз момент сигорно за първи път ми е дожалявало за предмет служил  минимум 30 години на някои дядо които я се е гътнал я няма сили да се занимава повече ....мммне нещата немогат да свършат тук !!
Задърпахме я към къщи ... :D еии как возеше  ,как миришеше на старо и потно ..... ихаа тва е моята кола !!  веднага и бе налят бензин поправих дреболиите и същия ден запали оле собствена кола с четири колела !
Последваха няколко седмици разходки насам натам , изумени погледи как тва нещо се движи изобщо ... ммм и аз се замислях и реших да я реставрирам , като всеки младок си мислех че е лесно бързо и евтино ма уви отдне ми няколко годинки  :-\
Ето и краиния резултат :) между другото имам и две катастрофи със нея ма ся не ми си пише











тук е повреме на реставрацията




« Последна редакция: Март 19, 2011, 22:38:39 от dido1903 »

Март 19, 2011, 09:38:26
Отговор #1

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Еййй, появи се най- накрая! :)
Прекрасна е! Браво!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 19, 2011, 09:42:07
Отговор #2

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Хубаво си направил,че си спасил колицата.А и резултата от работата ти е завиден.Като бях ученик пред нас имаше една тъмно вишнава.В началото беше в много добро състояние на външен вид,но не я караха,а и стоеше отключена.И в един ден колата изчезна от пред блока.Но оттогава ми е тръпка този модел.

Март 19, 2011, 09:52:52
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Просто красота!

Я кажи повече за историята на колата.
На кой от Перущица е била и кога си я взел?

Предполагам е преди поне 10 години защото аз такава кола не съм виждал.

Шапка ти свалям за изпълнението, айде скоро и на живо да я видя :)

Много много фин автомобил с излъчване.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 19, 2011, 11:47:19
Отговор #4

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Като си спомням снимките на двете MB-та в двора... Едната беше червена, матирала, а другата беше тъмно червена, бордо... Не помня коя от двете се превърна в тази красавица, но и двете изглеждаха много zle. И като си помисля, че всичко сам си направил... А и като си помисля, че работиш по четири Шкоди (поне аз за четири се сещам)... А и като си помисля, че имаш и други коли... А и като си помисля, че помагаш и за колите на много твои познати... Кога спиш, кога бачкаш, кога рестварираш, кога тунинговаш... Абе ти си Магьосник!!!

Март 19, 2011, 14:49:53
Отговор #5

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Да, това МБ трябва да се види. Красота от всякъде. Пловдив сте голяма работа. А Анастас има коли и за ретро събори и за гонки . Но тази е точно за този форум.

Март 19, 2011, 19:15:53
Отговор #6

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво, Анастасе, за отлично възстановения автомобил. Качи още снимки, моля, да и се порадваме.

Март 19, 2011, 22:04:16
Отговор #7

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Ех де да мога да докарам и моята до това състояние... а и някои части сам си ги е правил. Браво Насе! Без забележки!

Март 19, 2011, 22:41:21
Отговор #8

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Поздравления и респект от мен!
А имаш ли снимки от когато сте я открили и от процеса на реставрация?
Колко време ти отне?

Декември 11, 2013, 09:10:49
Отговор #9

Неактивен anastas

  • Публикации: 194