Автомобили > Американски автомобили

Chevrolet Corvette 1978, 25th Silver Anniversary - An American Dream

(1/14) > >>

dido1903:
Здравейте!
Щастлив съм да представя пред вас придобивката си от по-рано тази година. След като имам два Опела – представители на европейската дивизия на General Motors, реших, че е време и за един автомобил от главната компания - от САЩ. Корвет С3 с неговите магически линии винаги е бил мокър сън за мен.

Прецених, че нямам нито време, нито експертиза тепърва да се усъвършенствам в тънкостите на търговията със САЩ. Затова за помощник в цялостния процес по покупката се допитвах да познанията и съветите на колегата Пешо - тук peter1978. Хубаво е, че всичко беше последователно изпълнено, за което му благодаря!

След дълго търсене, във Вирджиния, попаднахме на желания екземпляр, който беше една от най-желаните години – юбилейната 25-а годишнина на Корвет през 1978 г.

Конкретният екземпляр е слязъл от поточната линия в края на декември 1977 г., в завода в Сейнт Луис. Двигателят е малкият блок L48-350ci, 185 к.с., автоматик TH350, с предаване 3,55:1 и това куплиране е определяно от мнозина експерти тогава като много сполучливо. Тази комбинация навремето е осигурявала ускорение от 0 до 60 мили в час за само 7,8 секунди и максимална скорост от 123 мили в час.

Бюджетът ми беше определен и това е реален daily driver автомобил с всичките негови проблеми и белези на 45-те си години. Не смятам нищо да пипам и да поправям, което носи патината и белезите на възрастта. Премахнати някога назад във времето са агрегатите на климатика и круиз-контрола.

От транспорта има няколко драскотини, както и стичания по боята от пребоядисването преди години, тях в един момент ще ги отстраняваме.
Още веднъж ще проверим спирачките догодина, единият фар се вдига бавно поради напукани уплътнения на вакуума.
Смених акумулатора с американски стандарт, с европейски такъв. Купих си за целта и преходни клеми за кабелите.
Свещите сменихме, също така.

Използвах идването на колата, за да поръчам доста части, които дойдоха в кашони в колата, поне от шипинг доста спестих с тази поръчка.

Автомобилът е още една сбъдната моя детска мечта. Нямам никакви други планове за него, освен да пътувам колкото мога повече и да се виждам с приятели - ретро ентусиасти.

Ето снимки от естествения хабитат и родина на колата - САЩ  :)












galaxie:
Дидо, честита придобива и тук. Със здраве да я караш и да ни носи само удоволствие и удовлетворение.

krankenstein:
Честитка и от мен! :) Хубава субстанция за уикенд шофиране ми се струва, само клима-та дето е махната малко ще създава дискомфорт при по-дълги летни пътувания... ама то нашего брата сме свикнали ;) Все пак, ако има начин да я възстановиш няма да съжаляваш, за разлика от круиз контрола, който вЕрвай ми не ти трябва, еле па в хамериканско изпълнение /имам малко опит с КрайЦлер Себринг 2006 набор/.
И след тия четки, надявам се да ме позозиш като почне сезона, па макар и без клима :))

peter67:
Честита придобивка! Много яка, ще следя с интерес! O0 O0 O0

USfan:
Честита придобивка на Дидо тук официално и от мен!  :)
Браво и на Пешо за отличния избор, и организацията на успешното докарване без прекалено много щети. ))

Видях я още на Софийския парад през септември, много запазена отн. късна 3-та генерация, с жестока фабрична цветова гама вътре и вън.

Лека само добавка, е така от научна гледна точка ) , към описанието на техн. данни от Дидо.
Да, мотора при неговия екземпляр е стандартния на Шеви 5.7 литров малък блок, тъй като към периода на производство на този модел, ГМ вече от 4 години не слагат големи блоци на Корветите С3.

Така че мотора в този му базов форсаж- L48, всъщност не е много по-слаб от най-силния мотор на Корвет в тия години- L82 /който пак също е малкия 5.7 литров блок/, така че би трябвало да е прилично динамичен, дори и с тази му конфигурация с 3-скоростен автоматик Хидраматик.

https://www.hobbycarcorvettes.net/c3-vettes-the-middle-ages-73-77/

А ето тук един интересен сайт с подробности за разл. опции, спецификации, цветове, и други неща, за моделна година 1978 при Корвет.

https://www.corvsport.com/1978-c3-corvette/

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия