Автор Тема: Wartburg 353 1987  (Прочетена 7871 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 18, 2022, 20:00:40
Прочетена 7871 пъти

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Скоро не бях писал а още по-малко пък да отварям нова тема :)).Колата е знам от около 10г беше собственост на една жена (леля Роси) която като имаше някакви проблеми с нея се обаждаше на моя приятел който също се занимава с Вартбурзи.Доста пъти съм е молил да ми е продаде но твърдо беше решила да не се разделя с него.Вартбурга го караше предимно веднъж в месеца Пловдив-Свиленград преди около 2г ми се обади моя приятел да ми каже че леля Роси е решила да му даде Вартбурга и вече беше негов.Не беше пален от около година но след като го почерпихме запали от ряз.Прибра го в неговото хале пастира го сложи му нови комутатори,кабели и свещи и така си остана в халето.Тази година се наложи да освободи халето и го закара на работата където работише откара лятото и есента там но трябваше вече и от там да го махне.Обади ми се да ми каже че няма какво да го прави няма време и място където да го държи.Реших да го взема и така от вчера вече съм собственик на още един червен Вартбург 353.

Колата е от "87ма" един от последните двутактови.Реални 108000км и оригинална боя.Закарах го на работата където работя,сложих му акумулатор почерпих го и запали.Работише на 2 цилиндъра и пушише доста след толкова време като не е работил е нормално.Смених бобината и дойде и 3ти цилиндър направих едно кръгче около сервиза тъй като има само гражданска но не и преглед дясната полуоска трака доста и тези дни ще започна от нея.Там където работя имаме Гтп и на валяците проверих спирачките предните държат перфектно но задно ляво го няма трябва да се прегледат и те.Измих го хубаво външно понеже беше доста мръсен и светна O:-)


« Последна редакция: Декември 18, 2022, 21:35:11 от dido1903 »

Декември 19, 2022, 19:22:52
Отговор #1

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Днес свалих бензиновата помпа и е разглобих за да е почистя,проверих и платното но е здраво и нямаше нужда от подмяна.Смених и всички бензинови маркучи понеже бяха доста напукани.




Декември 20, 2022, 10:21:55
Отговор #2

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Честито, със здраве да си го караш! Бащата на един мой приятел от детските години, имаше същия модел и цвят, но S - със шибедах. Стоеше паркиран до нашата Шкода.
Изглежда чудесна находка и е супер, че си го взел.

Декември 20, 2022, 22:34:14
Отговор #3

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Благодаря Момчиле O:-)!Днес остана свободно време да сменя и полуоската която тракаше доста.Разрових се от запаса от части и намерих чисто нова.Смених е и ужасното тропане което се чуваше дори и при 20km/h изчезна.
Една снимка и на муцуната  :shy:

На ред сега са спирачките,предните маркучи са напукани и трябва да се сменят, маркучи също има някъде из частите които съм събирал за 353.

Декември 21, 2022, 17:10:22
Отговор #4

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Супер е! И задължително едни ГДР халогени в отворите, които някога са имали решетки. Мен си ми харесва с черен спойлер по между другото.

Декември 21, 2022, 19:45:59
Отговор #5

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Да... пак издирвам халогени  :)).Вчера съм изтървал едни за без пари ама здраве да е :).Този ще си остане с черен спойлер,временно обаче ще сложа старите ми халогени от Делукса понеже така с тези дупки много ме дразни :-\

Декември 22, 2022, 08:48:22
Отговор #6

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Как е като сравнение охлаждането с предния радиатор спрямо задния? А отоплението? Доколкото си спомням, предният радиатор е като на Шкодите 105/120 и Фаворит, та чак до Фелиция. При Вартбурга е с обикновеното 4-лопатно вентилаторче, със сигурност може да се присади дифузор с 6-лопатна перка от Фелиция, не знам обаче дали има нужда.
По спомени Вартбургът не грее кой знае колко и зимата парното не му е най-силната страна, още повече, че купето е доста просторно.
Не е ли по-неудобно за центровка с тоя преден радиатор? Помня навремето си беше класика събота, неделя маската се маха и се почва човъркане по чукчетата - този сигурно е и с електронно. Със задният маската пада за нула време.

С горни скорости ли е? Мене с горни много по ме кефи.

Декември 22, 2022, 16:38:57
Отговор #7

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
За охлаждането конкретно този с предния радиатор е в пъти по-добре лятото,понеже студения въздух влиза директно в него докато при задния радиатор въздуха като мине през горещия двигател и колектор и докато стигне до радиатора вече ефекта е доста по-малък.Конкретно този Вартбург е направен и с електрическа водна помпа от Мерцедес,самата глава където седи водната помпа е затапена ремъчната шайба е няма и е с един по-малък ремък който върти генератора и коляновия вал.Плюса е,че забравяш за фибъри,турбини и лагерчета.



Монтирани са български комутатори които заменят често дефектиращите кондензатори със същите съм и на другия Вартбург.

Скоростите са на волана  O:-)



Декември 24, 2022, 20:35:16
Отговор #8

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Водната помпа е безкрайно малка  има големи бошове за водни кулери които ще станат но тази е малка

Декември 25, 2022, 13:15:16
Отговор #9

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Ще видя лятото как ще се държи но ще проверя за тези помпи които говориш ти, за сега не мисля да е сменям, едвам градско включва 1вия зелен диод на температурата,струята вода която прави ми се струва еднаква с тази при другия ми Вартбург който е с оригинална водна помпа.