Автомобили > На изток от Желязната завеса

Wartburg 353 1987

(1/13) > >>

Wartburgman:
Скоро не бях писал а още по-малко пък да отварям нова тема :)).Колата е знам от около 10г беше собственост на една жена (леля Роси) която като имаше някакви проблеми с нея се обаждаше на моя приятел който също се занимава с Вартбурзи.Доста пъти съм е молил да ми е продаде но твърдо беше решила да не се разделя с него.Вартбурга го караше предимно веднъж в месеца Пловдив-Свиленград преди около 2г ми се обади моя приятел да ми каже че леля Роси е решила да му даде Вартбурга и вече беше негов.Не беше пален от около година но след като го почерпихме запали от ряз.Прибра го в неговото хале пастира го сложи му нови комутатори,кабели и свещи и така си остана в халето.Тази година се наложи да освободи халето и го закара на работата където работише откара лятото и есента там но трябваше вече и от там да го махне.Обади ми се да ми каже че няма какво да го прави няма време и място където да го държи.Реших да го взема и така от вчера вече съм собственик на още един червен Вартбург 353.

Колата е от "87ма" един от последните двутактови.Реални 108000км и оригинална боя.Закарах го на работата където работя,сложих му акумулатор почерпих го и запали.Работише на 2 цилиндъра и пушише доста след толкова време като не е работил е нормално.Смених бобината и дойде и 3ти цилиндър направих едно кръгче около сервиза тъй като има само гражданска но не и преглед дясната полуоска трака доста и тези дни ще започна от нея.Там където работя имаме Гтп и на валяците проверих спирачките предните държат перфектно но задно ляво го няма трябва да се прегледат и те.Измих го хубаво външно понеже беше доста мръсен и светна O:-)


Wartburgman:
Днес свалих бензиновата помпа и е разглобих за да е почистя,проверих и платното но е здраво и нямаше нужда от подмяна.Смених и всички бензинови маркучи понеже бяха доста напукани.



m_g:
Честито, със здраве да си го караш! Бащата на един мой приятел от детските години, имаше същия модел и цвят, но S - със шибедах. Стоеше паркиран до нашата Шкода.
Изглежда чудесна находка и е супер, че си го взел.

Wartburgman:
Благодаря Момчиле O:-)!Днес остана свободно време да сменя и полуоската която тракаше доста.Разрових се от запаса от части и намерих чисто нова.Смених е и ужасното тропане което се чуваше дори и при 20km/h изчезна.
Една снимка и на муцуната  :shy:

На ред сега са спирачките,предните маркучи са напукани и трябва да се сменят, маркучи също има някъде из частите които съм събирал за 353.

m_g:
Супер е! И задължително едни ГДР халогени в отворите, които някога са имали решетки. Мен си ми харесва с черен спойлер по между другото.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия