Автор Тема: Wartburg 353 1987  (Прочетена 8278 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 10, 2023, 08:26:14
Отговор #20

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво за халогените, гедерейските и изглеждат добре, и светят чудесно. На синята Волга съм с такива, ама кръгли, и са си направо бойни фарове.

Януари 29, 2023, 13:34:11
Отговор #21

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Вчера намерих свободно време и на работа помолих колегата да използвам машината и да пастирам Вартбурга доста добре се получи,миналата седмица му сложих и предни калобрани, остана да намеря планки и за задни :).

Февруари 19, 2023, 18:34:37
Отговор #22

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Да подновя темата с някоя друга снимка на двата Вартбурга.Колата си върви перфектно вече и направих около 1000км миналата седмица и купих нов акумулатор понеже моя ме предаде тотално вече :)



Март 12, 2023, 08:39:23
Отговор #23

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Тъй като имам един Вартбург който е в оригинален вид този реших да го направя малко по-модерен 😄.Продадох си четиритактовия Вартбург и ми останаха алуминиевите джанти и фланци.Вчера след работа реших да ги сложа на този понеже до сега беше с хубави зимни гуми а няма смисъл да ги износвам.За сега ще е с тези но най-вероятно ще му намеря 4 хубави джанти на оригинална боя и ще си му сложа пак Вартбургови.

« Последна редакция: Март 12, 2023, 09:57:15 от Wartburgman »

Март 12, 2023, 15:25:41
Отговор #24

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Супер е, подкрепям леко модернизиране, на този ще му отива! :) 

Март 15, 2023, 16:49:10
Отговор #25

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Супер му стоят джантите. Има страшна стойка така.
Вартбурзите така и не ги научих. 353-ките винаги съм ги делял на преди "фейсов" и "фейслифтов".
Приятел на баща ми имаше преди "фейсов" с долен лост на скоростите, което винаги съм мислил, че е в резултат на модернизация, докато след това не видях "фейслифтовия" на вуйчо ми, който беше с горен лост на скоростите, както твоя. Явно горен/долен лост, не зависи от годината на производство. Това за радиаторите също не го знаех. Мислех, че при всички (освен 4-тактовия) са отзад.

Март 15, 2023, 19:12:29
Отговор #26

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Чаровен си е и с тези джанти, харесва ми.

Март 15, 2023, 19:54:38
Отговор #27

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Долни скорости се слагат от 1984г.демек започват от преди фейса и е опция,за България само комбита са внасяни с долни скорости.Джантите и на мен взеха да ми харесват как му стоят,може би свикнах и определено събира погледи така😁.Неделя се видях с един приятел който не беше изкарвал неговия от доста време и покарахме по спокойните булеварди неделя вечер.

Март 15, 2023, 20:19:27
Отговор #28

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
 :)
А идват ли да ви разказват как и те са имали такъв, колко са го преживявали и така нататък?

Март 15, 2023, 20:38:29
Отговор #29

Активен Logrus

  • Публикации: 289
:)
А идват ли да ви разказват как и те са имали такъв, колко са го преживявали и така нататък?
:)) това е добро и за да не се отклонявам:

На мен джантите ми харесват - отиват му. Преди милион години, първата ми кола беше 353, пред фейсово комби - правихме тенекии, боядисаха ми го както аз го исках, имаше музика като за световно (все пак бях 18 годишен пикльо  ;D), салона си правих, кора на багажника измислих, абе занимавах се много. Голям мерак ми беше и за по-модерни джанти, но тогава нямаше нито голям избор, нито от де фланци да намериш, нито пари достатъчно. Та така и си отиде без време - с оригиналните стоманярки. Единствено от него ми остана обичта към двутактовите и характерният дрънчащ звук  :)

А като забележка - задна дясна врата. Няма ли как да се дръпне това подбито? PDR?
И калобраните - сложи и отзад или махни предните, така е някак половинчато.