Автор Тема: ALFA ROMEO ALFETTA новата ни придобивка за бъдещи проекти !!  (Прочетена 65303 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 18, 2011, 14:26:26
Отговор #160

Неактивен alfonso_90

  • Публикации: 182
на този резервоар къде му е поплавака ?

Януари 18, 2011, 20:30:50
Отговор #161

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Валери ,на този резервуар поплавъка за нивото на горивото заедно със у-вото за отчитането е монтирано на тръбичката на сондата за горивото ...........в последствие
при конструирането на ALFA90 исползват Алфетовия резервуар като му добавят отгоре отделен поплавък за нивото на горивото ......впоследствие резервуара заедно със цялото дъно на багажника е успешно вградено от Маестро Красони в
автомобила ALFA ROMEO  ALFA75 ;D
Centrum Transaxle

Януари 26, 2011, 22:49:27
Отговор #162

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872


 :D :D :D
Centrum Transaxle

Февруари 15, 2011, 01:02:23
Отговор #163

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Извършват се някой освежителни дейности по животинката с цел да я подкараме в ежедневието .......както се оказа в последствие и реално АЗ СЪМ ВПЕЧАТЛЕН  и ВЛЮБЕН в този автомобил ......искам  да съм близо до него и да го усещам в ежедневието  ???
Centrum Transaxle

Февруари 18, 2011, 02:47:18
Отговор #164

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
е даи да видим де , какво ново по шоколадовата алфета, C:-)

Февруари 19, 2011, 00:36:34
Отговор #165

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Алфета. Такава Алфа имаше мой вуйчо. Купена чисто нова, внос от Италия. Беше платил мито, колкото 2 нови Лади.  :-\ Беше черна с бежав/кремав салон и странни джанти. Същия агрегат и оборудване, като твоята. Като малък се чудех, къде са й задните спирачки, понеже не се виждат. А, нашия все разправяше, че ги е махнал нарочно.  :D Имам сантименти към този модел. Няколко години цялата задна седалка, беше на мое разположение. Това, което силно ми се наби в съзнанието беше странната миризма вътре в колата. Също и силно обезшуменото купе, прекрасно возене и особено усещане, когато вуйчото даваше газ до край, понякога.  :D Уви, не можа да дойде заветният момент да ми я подари на МЕН. А, това ми обещаваше винаги. След като почина, колата седя, залежа 15 години в едно село вътре в двор. Когато навърших пълнолетие, тайно се надявах да ми я дадат. Но, не било така. Неговият син-идиот я предаде на вторични суровини, цялата. А, Алфичката за всичките й години, (1979-1996) беше минала 84 000 км., имаше уникално непокътнат салон.  :-[

Твоята я пази. Няма ги тези коли, изчезнаха, а и остаряха. По-добре я пази в оригинален вид, по-ценно е и красиво. Макар, че с този агрегат определено бяга доста и има добри характеристики, по-скоро е кола за тежкарско, лежерно каране. А, мий я често. Това е важно. Карай колкото искаш, когато искаш, но я мий- отдолу, калници, вежди, където може да бръкнеш промивай обилно. Иначе, както го гледаш читаво купе, рязко ще тръгне. Такива са. Капаците пастирани ли са? Има много хубав цвят. В прочем, тази разцветка беше на мода през 80-те и много марки ползваха такъв цвят в различен нюанс.

Февруари 19, 2011, 21:14:54
Отговор #166

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте ,калега радвам се че ти харесва този автомобил ,на мен то зи ми е любим
от всички автомобили които притежавам незнам взех го за резервни части и после колегата ме накара да не го режа .....после го запалихме и се влюбих въпреки някой ремонти по него автомобила е в автентичен вид и ми доставя СТРАХОТНО удоволствие всяко едно малко елементче и болтче по него си е на мястото .
По двигателя се наложи частичен ремонт поради проблем с гарнитурата на главата
вследствие това че не е карана 4 години ,портнал съм отворите на главата ,тъй като
този модел позволява такива намеси без да се използва за спортни цели и въпреки всичко усещането е невероятно .
Предният и задният капак са сменени с здрави и са боядисани в оригиналният цвят
за да се запазят .
За съжаление ламарини здрави са малко кът за този модел и за това за сега по скоро се опитвам да я движа и да я запазя .......защото преди нея имам два незавършени проекта които чакат за добри ламарини които не са кърпени и изграждани с кит .
Тази зима реших да не я карам за да я запазя до колкото мога и най вероятно на пролет ще се боядисват още някой от детайлите по купето за да се запазят в-у автомобила .
За сега тотална реставрация въпреки събраните по автомобила много нови и здрави части не планирам .....всичко е свързано със много средства предимно по купетата
имам готови ходови части ,отремонтирани двигатели ,трансмисия и ходова част
но ламарините са проблем .........и аз съм проблемен имам прекалено големи изисквания от себе си .

Благодаря !!! :D
Centrum Transaxle

Февруари 19, 2011, 21:37:42
Отговор #167

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Сега намерих някой снимки които се бяха загубили  :D



реглажите на хлабините на клапаните .......голяма заигравка е .......за да станат добре













NORD ENGIN ALFA ROMEO  O:-) O:-) O:-)
Centrum Transaxle

Февруари 20, 2011, 03:37:41
Отговор #168

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да, за това говоря. Четох цялата тема с описаните разни работи. Явно си случил на читава кола. Няма нищо чудно в това, че си правил някои ремонти. Автомобилите имат склонността да се съсипват от бездействие. 3-4 години седене са достатъчни да причинят не малки повреди по спирачна уредба, горивна уредба, гуми, плъзва разрастваща се корозия.  Дали в по-голяма или по-малка степен, зависи от качеството на влаганите материали и компоненти. Това, когато колата е изоставена без подслон. Като е в гараж, пак се сриват по същия начин, само дето не личи козметично. Явно си случил на читава кола. А, пък щом си набавил толкова резервни части и още повече цели изрядни, работещи агрегати, значи ти остава да пазиш тенекията.

Не знам дали си мислил да си направиш, някакви защитни подкалници от смола/пластмаса. И да ги положиш на мястото им прецизно, без да се забелязват много.  Това е най-доброто нещо, което ще направиш. По-лошия вариянт е прахта, калта, пясъка, лугата да биятн директно в ламарината, изшкурвайки антикорозионни покрития и стигайки до ламарина. Така и така ти е мерак да я караш ежедневно.
« Последна редакция: Февруари 20, 2011, 03:42:28 от Тодор Живков »

Март 20, 2011, 00:08:30
Отговор #169

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872






 :D :D :D
Centrum Transaxle