Автор Тема: 1978 Datsun 280z  (Прочетена 14326 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2023, 08:05:43
Отговор #100

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Здравейте отново , денят мина много добре и дори прекалено гладко , новият радиатор вече е монтиран . Всички опасения и тревоги дали ще пасне са били абсолютно напразни . Демонтирах оригиналният и просто си монтирах новият , единствена корекция беше скъсяване на  долният маркуч и лека промяна на този който отива в разширителният съд . Изненадващо за мен се оказа че климатика имаше почти 600 грама фреон , което е цяло чудо предвид че колата от 2016 не е мърдала .
 
Това е състоянието на оригиналният отвътре .

Гредата под радиатора беше ударена и смазана , отне доста време но успях да и върна заводският вид и да я почистя и боядисам.

Последва проверка на климатичната система , за нея ми е необходим нов ремък и обтягаща ролка , поръчани са вече .
Ето и двата радиатора един до друг , извинявам се за хаоса на заден план , но това си е творчески безпорядък  :D
Ето го и вече монтиран и закачен за фланеца на двигателя , който се наложи да бъде демонтиран и почистен заради силно окисляване .
Горното маркуче към разширителния съд използвах от 2017 БМВ 528i F10  :D :D :D
Това е температурата на градско шофиране и около 30-32 градуса температура ,  ел. перките не  са активирани  все още .
Доволен от свършеното , си сипах едно Узо с Гръцка салата на двора  :) :) :)
Рапорт даден !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 17, 2023, 15:33:23
Отговор #101

Неактивен Bogi

  • Публикации: 741
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Изненадващо за мен се оказа че климатика имаше почти 600 грама фреон.

Значи мексиканеца го е конвъртнал на R134 (сменя се драера и се навиват нови портове върху старите) ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 17, 2023, 15:52:33
Отговор #102

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Малко off topic, Датсунът е ок, разбира се, но много ме кефи, че някъде на майната си в Estados Unidos (дето се тъпчат с полуфабрикати, предполагам) вкарваш все някакви полезни салати и пийваш узо. Считам, че и двете неща са много полезни. Всъщност, този пост ме вдъхнови днес да направя салата и по принцип по-често да хапваме салати.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Май 17, 2023, 19:44:26
Отговор #103

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Значи мексиканеца го е конвъртнал на R134 (сменя се драера и се навиват нови портове върху старите) ?
Дори Филтър-драера не е сменян  :D
 
Малко off topic, Датсунът е ок, разбира се, но много ме кефи, че някъде на майната си в Estados Unidos (дето се тъпчат с полуфабрикати, предполагам) вкарваш все някакви полезни салати и пийваш узо. Считам, че и двете неща са много полезни. Всъщност, този пост ме вдъхнови днес да направя салата и по принцип по-често да хапваме салати.
Е традициите са си традиции , няма значение къде си по света  :D :D :D
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 17, 2023, 20:33:11
Отговор #104

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
А сигурно ли е, че е R134a, а не оригиналният R12? Машината показва 134, ама надали му прави химичен анализ, че да е сигурно  ;)
Ако е сменен (че тази дума "конвъртнал" ми идва малко сложна) освен филтър дехидратора е редно да се подмени и маслото. Лично аз бия изхвурлил всичко и да презаредя изцяло с ново масло и фреон.

Май 18, 2023, 05:48:28
Отговор #105

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
А сигурно ли е, че е R134a, а не оригиналният R12? Машината показва 134, ама надали му прави химичен анализ, че да е сигурно  ;)
Ако е сменен (че тази дума "конвъртнал" ми идва малко сложна) освен филтър дехидратора е редно да се подмени и маслото. Лично аз бия изхвурлил всичко и да презаредя изцяло с ново масло и фреон.
Да R134 е защото колата си дойде с вече променени накрайници за зареждане , сега ще и сменя този филтър , също маслото и фреона и ако компресора е все още жив ще имам климатик  8))Ако ли не , ще си купя нов коммпресор  ;)
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 21, 2023, 01:05:09
Отговор #106

Неактивен Bogi

  • Публикации: 741
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
е редно да се подмени и маслото

Би ли споделил как се вади маслото ?
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 21, 2023, 09:53:01
Отговор #107

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Би ли споделил как се вади маслото ?
Благодаря
Колегата има станция - машината с която е мерил количество. С нея може да събере по-голямата част, а останалото се източва (обикновено с откачане на маркуч от компресора). Мисля, че има и препарати, с които да промиеш инсталацията преди зареждане с ново масло (поне за битовите климатици има).

Май 22, 2023, 08:26:55
Отговор #108

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Би ли споделил как се вади маслото ?
Благодаря
По принцип машината с която работя вади част от маслото на системата , някой компресори си имат пробка за източване или пък го демонтираш и го изливаш . Аз моя го свалих и изпразних след което което го заредих с нужното количествио масло и фреон .
Колегата има станция - машината с която е мерил количество. С нея може да събере по-голямата част, а останалото се източва (обикновено с откачане на маркуч от компресора). Мисля, че има и препарати, с които да промиеш инсталацията преди зареждане с ново масло (поне за битовите климатици има).
Горе долу е така , аз лично не съм срещал такива препарати за промиване .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 23, 2023, 06:44:04
Отговор #109

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Здравейте отново , успях да конфигурирам ремъка и ролката за климатика , едното е от Нисан пикап а другото от Тойота 4рънър . Липсата на части не може да ме спре  ;D
Компресора както вече казах имаше липсващи болтове и като цяло си се клатеше на стойката , беше свален всички резби почистени , маслото му беше излято и след събиането системата беше заредена и за мое голямо учудване си заработи веднага  :D :D :D



След два дни каране на климатик , установих че вентилатора вътре е много слаб и не успява да охлади добре колата . Порових се по форуми , оказа че масово хората се оплакват от това и съответно някой беше намерил подходящо решение , а то е вентилатор от КИА Спортидж . Пасва на 95% , налага се съвсем малки корекций . И ето ме днес с чисто вентилатор за КИА  8))





Тръбите под таблото бяха доста нацепени и най бързото решение беше мноого американско , а то е да ги увия с "Дъг тейп" но пък е факт че си заработиха и крайните обдухватели  :) :) :)
Следващата стъпка е да подвържа релето за перките , че сега преди да потегля ги пускам с един кабел защипан за батерията  ::) ::) ::)
Рапорт даден !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"