Автор Тема: 1978 Datsun 280z  (Прочетена 13894 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 23, 2023, 20:03:21
Отговор #110

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хахах това с вентилатора от Киа е яко ! Получаваш модерен , по- тих и навярно с по-ниска консумация вентилатор. Аз се замислям за някакъв филтър на купето , че иначе язък за всичкото чистене на въздуховоди. Другото , което ми идва на акъла е да приспособя филтър от домашен климатик , заради доста тънкия си профил би трбявало да е и доста по-лесен за монтаж . Обаче остава въпроса къде да се сложи за да не се разглобява половината кола при почистване.

Май 23, 2023, 22:05:57
Отговор #111

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Аз се замислям за някакъв филтър на купето , че иначе язък за всичкото чистене на въздуховоди. Другото , което ми идва на акъла е да приспособя филтър от домашен климатик , заради доста тънкия си профил би трбявало да е и доста по-лесен за монтаж .

На няколко коли съм го правил (даже и сега имам една с такъв - купи си един "лист" филтърна материя клас G3 или G4 (има я в нета). Листът се реже с ножица - като дунапрен е. Ако има някаква фабрична предпазна решетка на засмукването, изрязаните по форма и размер парче може да се фиксира към решетката и със свински опашки. Ако няма предпазна решетка можеш да си направиш рамка (сгъваш лента ламарина на V , вкарваш материята и затваряш V-то, но в този случай е хубаво да подложиш под материята някаква мрежа, за да не се къса от въздушната струя.
Дунапренената G3-4 материя се пере (поне няколко пъти, после започва да се рони и сменяш) така че с един лист ще изкараш години.
По-голямо G означава по-висока степен на филтрация. Един лист е около 20-25лв. така че можеш да експериментираш срещу минимално вложение  :)

Май 24, 2023, 08:34:15
Отговор #112

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Хахах това с вентилатора от Киа е яко ! Получаваш модерен , по- тих и навярно с по-ниска консумация вентилатор. Аз се замислям за някакъв филтър на купето , че иначе язък за всичкото чистене на въздуховоди. Другото , което ми идва на акъла е да приспособя филтър от домашен климатик , заради доста тънкия си профил би трбявало да е и доста по-лесен за монтаж . Обаче остава въпроса къде да се сложи за да не се разглобява половината кола при почистване.
Ефекта е поразителен , много по тих и много по мощен . Сигурен съм че мога да намеря и по добро решение , но се доверих на Американски S30 форум и мисля че се получи много добре . Филтър на тази моята баба Яга , няма никакъв шанс да монтирам вътре , може би нещо да се измисли в зоната на засмукване при чистачките , но не ми е приоритет за сега имам доста започнати неща които да довърша .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 25, 2023, 05:39:34
Отговор #113

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Перфектна работа !!
Преди седмица в Wisconsin Rapids видях един такъв като твоя "ферари червено" в идеално състояние беше.
Сложи бензин и бега, а тъкмо мислех да ида да го задумам.

Предполагам този:

« Последна редакция: Май 25, 2023, 05:51:50 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 25, 2023, 05:56:59
Отговор #114

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Същият модел е  , но изглежда добре за разлика от моята  :)) :)) :))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 30, 2023, 07:34:15
Отговор #115

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Този уикенд не беше много ползотворен за колата , но все пак успях да поработя малко и да свърша нещичко  8))
Започнах да се занимавам с дъната отдолу , бяха в безобразно състояние но сега вече ще изглеждат добре :)


Рапорт даден !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 30, 2023, 21:44:12
Отговор #116

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Леле наистина е била грозна картинка отдолу :D Супер е сега . Колко е хубаво да не ти се налага да сваляш оригиналното покритие , когато дъната са на паяжина.

Май 31, 2023, 00:11:18
Отговор #117

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Леле наистина е била грозна картинка отдолу :D Супер е сега . Колко е хубаво да не ти се налага да сваляш оригиналното покритие , когато дъната са на паяжина.
Наистина е много добре когато няма никаква ръжда , остатъците от старо покритие махнах доста лесно с шпакла и телена четка. Сега след като е обработена и боядисана като я вдигна на крика изглежда страхотно . След като приключа със задния мост, резервоара и купето около него , картинката ще бъде напълно завършена  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Юни 15, 2023, 19:48:40
Отговор #118

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Извинявам се, ако е писано и преди, но знае ли се какъв е оригиналният цвят на тази супер яка Зетка?

Юни 16, 2023, 05:27:34
Отговор #119

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Да знае се , цветът е наречен от Nissan : Coper metallic . Казано по нашенски си е тъмно оранжев металик , определено някой ден колата ще се върне към оранжевия си цвят , но няма да е точно оригиналният  8)) Но дотогава има още мнооого вода да изтече  :D
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"