Автор Тема: 1978 Datsun 280z  (Прочетена 14282 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 05, 2023, 20:49:05
Отговор #60

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
И после някой като ми каже ,че нямал време се сещам за твоята тема :D Клиентски коли , домашни ремонти , семейство и все пак намираш време за проекта . Аз съм на същата тематика , но напълно зарязах колите , за да мога да приключа с домашните ремонти , които вече са 10 месеца през всяка свободна минута :D Та малко по темата какво се наложи свалянето на картона ? Нещо по ел инсталацията ли чоплиш ? На финалната права сме с жената и след това започвам да се занимавам и с моите машини.
Време се намира за всичко , стига да го искаш достатъчно ! Когато купихме къщата кухнята беше затворена със стени и тавана и беше нисък , тези стени бяха премахнати , а сега махнах и окачения таван който изглеждаше нелепо след премахване на стените . Това наложи доста промени във вентилацията и ел инсталацията , но вече е готово остава да се шпаклова и боядиса , но това след като се върна от планирана ваканция на едни острови насред  океана  8))
Като гледам снимките, и ако стандарта на шкафовете е като в UK, тавана на кухнята преди ремонта е бил 2.00-2.20м.
Да така беше , а сега е с височината на покрива на къщата . Много сме доволни от резултата засега , ще продължаваме и с този проект докато не постигнем целта !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 12, 2023, 14:12:11
Отговор #61

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 13, 2023, 03:38:08
Отговор #62

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
До тука на колегата 75 колата най-убава.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 16, 2023, 23:49:11
Отговор #63

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
До тука на колегата 75 колата най-убава.
Надали е най хубава , но поне не е ръждива и лесно , ще се превърне от грозно пате в красив лебед  O0
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 18, 2023, 08:54:15
Отговор #64

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Супер се получава Z-ката!
Ето нещо много любопитно, на което попаднах в нета току що. Касаещо Щатите и близкия модел 240Z.

In the late 1990's when production of the 300ZX ended, Nissan USA wanted a Z car to sell but there were no Z's in production... so they pulled a couple of hundred of the original early 1970's 240Z's from the California used car market, factory refurbished them, and sold them with a 12 month bumper to bumper warranty. I can't remember the price, I think it was something in the high $20k's. They didn't sell as well as hoped, so they only did the "minimum" run. Most people didn't realize what an opportunity it was. Eventually, the dealers got the 350Z to sell but of course it's not the same.

В края на 1990-те години, когато производството на 300ZX приключва, Nissan USA иска Zки за продажба, но няма Zки в производство ... така, че те ( Nissan USA) изтеглят няколко стотин оригинални 240Z от началото на 1970-те от пазара на употребявани автомобили в Калифорния,  реновират ги и ги продават (от Nissan USA) с 12 месеца гаранция. Не мога да си спомня цената, мисля, че беше нещо в горния диапазон на 20 хиляди долара. Тези 240 Z не се продадоха толкова добре, колкото се надяваха (от Nissan USA), така че се направи само „минимален“ тираж. Повечето хора не осъзнаваха каква възможност беше това. В крайна сметка дилърите продаваха 350Z, но, разбира се, не беше същото.

С две думи в края на 90те (или началото на 2000г.) в Щатите е можело да се купят реновирани в Nissan USA и с 1 година гарнция 240Z  :)!

Инфото е в един от коментарите под този пост.
https://www.facebook.com/photo?fbid=3516515248672007&set=gm.4465885396868642&idorvanity=223618144428743

Март 18, 2023, 10:58:11
Отговор #65

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ники прав си ,  ето още малко инфо по темата

https://www.hemmings.com/stories/2021/09/20/nissans-z-store-restored-240zs-might-not-have-made-the-company-any-profits-but-they-did-help-save-the-z

В момента от Нисмо предлагат тотално рециклиране на култовия Skyline R32 Nismo , като това в най-задълбочената реставрация струва на собственика $432,000.  Буквално става чисто нов автомобил , като не остава компонент , който не е разглобен на съставните му части.

Галерията си заслужава да се види

https://japanesenostalgiccar.com/nismo-restored-car-program-nissan-skyline-gtr-r32/

Март 18, 2023, 19:07:00
Отговор #66

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Не бях попадал на такава информация, наистина е доста интересно да видиш заводски рециклирана на 100%  кола наживо
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 22, 2023, 06:24:25
Отговор #67

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Не съм писал известно време , но имам оправдание което не мога да не споделя с вас  , посетихме едно райско място и за седмица-две забравих за всички проекти  8))

Но вече съм обратно в гаража и продължавам. Преди ваканцията ми пристигна цял кит за окачването и се заех с подмяната му , там нещата бяха много зле , почти нямаше компоненти от окачването които да бяха поне що годе в ред  :D





Предницата вече е към своя финал , предстои задната част . Поръчал съм нови спирачни апарати за предницата , както и нови накладки за тях EBC Green .
Рапорт даден !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 22, 2023, 20:49:33
Отговор #68

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехх голяма красота ! Океана също си го бива де  :)) :)) :))

btw , къде е това място над което сте летели  ?

Март 22, 2023, 21:53:37
Отговор #69

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Ехх голяма красота ! Океана също си го бива де  :)) :)) :))

btw , къде е това място над което сте летели  ?
Това е остров Оаху на Хавайте , излетяхме от летището на Хонолулу и бяхме около 45-50  мин във въздуха , не може да се опише с думи красотата на това място !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"