Автор Тема: 1978 Datsun 280z  (Прочетена 14371 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 01, 2023, 21:29:41
Отговор #80

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря ! Всички тампони по окачването са полиуретан , купих цял комплект още като взех колата и сега ги редя по местата им . Задния мост го очаква същото като предния, всичко долу след това почистване и боядисване , подмяна на износените неща , монтиране нови ниски пружини и газови амортесьори на Каяба и всичко обратно на вече обработеното купе  8))

И мен много ме кефи тоя двор , като по филмите е :D Относно полиуретана ще чакам да споделиш мнение как се държи колата с него . При мен положителното е ,че стана супер стегната и доста по-стабилна . Неприятното е ,че загубих доста комфорта и усещам абс всяка неравност - аз съм с червен полиуретан. Подскачаме си със жената като по анимационните филми :D  Другия минус е ,че след монтажа на новите тампони диференциала  се чува осезаемо и леко натоварващо при дълго пътуване особено вечер. Също така вече усещам доста повече луфтовете по задвижването и при отпускане на съединителя при потегляне . Определено няма да сложаполиуретанов тампон на дифа и на кутията ,че хептен ще разваля комфорта , а тя си е по скоро круизер от колкото бегачка. Забелязвам ,че и от щатската група споделят впечатленията ми . PicHost обаче нещо не иска да качи скрийншотите , които исках да приложа.

Надявам се при теб да не са толкова минусите , но пък и ти си по-рейсинг ориентиран проект :D

Май 02, 2023, 11:01:17
Отговор #81

Неактивен dakatta

  • Публикации: 149

мнение за тампоните: за мои цели, търсейки кит за corvette C4 окачване попаднах на, и взех: 
SuperPro synthetic elastomer bushings.  Better than rubber, and far better than polyurethane. Засега доволен от поведението.
поздрави

Май 05, 2023, 05:24:51
Отговор #82

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
И мен много ме кефи тоя двор , като по филмите е :D Относно полиуретана ще чакам да споделиш мнение как се държи колата с него . При мен положителното е ,че стана супер стегната и доста по-стабилна . Неприятното е ,че загубих доста комфорта и усещам абс всяка неравност - аз съм с червен полиуретан. Подскачаме си със жената като по анимационните филми :D  Другия минус е ,че след монтажа на новите тампони диференциала  се чува осезаемо и леко натоварващо при дълго пътуване особено вечер. Също така вече усещам доста повече луфтовете по задвижването и при отпускане на съединителя при потегляне . Определено няма да сложаполиуретанов тампон на дифа и на кутията ,че хептен ще разваля комфорта , а тя си е по скоро круизер от колкото бегачка. Забелязвам ,че и от щатската група споделят впечатленията ми . PicHost обаче нещо не иска да качи скрийншотите , които исках да приложа.

Надявам се при теб да не са толкова минусите , но пък и ти си по-рейсинг ориентиран проект :D
Мен не ме много грижа за комфорта , но пък донякъде заради него сложих ниски пружини и Каяба амортесьори , а не коиловъри .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 06, 2023, 05:46:17
Отговор #83

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Ето обещаните снимки на двора от преди и след  8))



Междувременно Датсуна, се сдоби с брони от ранните модели 240 , намерих ги употребявани в местния "ОЛХ" на прилична цена и в добро състояние и ето ни с брони вече .




Наложи се да изработя планки за монтаж , премахнах също и вертикалните буфери но това беше лесно  8)) Сега ще им поръчам и нови гумени лайсни за ъглите ,защото старите са в доста
лошо състояние.
Рапорт даден !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 08, 2023, 08:54:25
Отговор #84

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Z-мания в гаража  O0
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 08, 2023, 15:44:23
Отговор #85

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Вечерните снимки на двора са много хубави. Мисля че можеш да и вземеш двойно на къщата сега, ако я пуснеш на маркета.
Работливо симпатично Българче !!
Гордея се с тебе, браво!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 09, 2023, 20:42:04
Отговор #86

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вечерните снимки на двора са много хубави. Мисля че можеш да и вземеш двойно на къщата сега, ако я пуснеш на маркета.
Работливо симпатично Българче !!
Гордея се с тебе, браво!

Познавам няколко българи като него в щатите , все сръчни и работливи. Едното момче ми каза веднъж - нямаш  си на идея колко много се работи тук . Във България си нямате на представа какво е работа :D Хубавото при Павлин ,е че успява да намира време за хоби , семейство и домашни занимания . Хубаво е , когато използваш времето пълноценно.

Май 09, 2023, 20:52:40
Отговор #87

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Съжалявам за спама!
Имам представа как някои работят в България-12х7х31х365  ;D
retrobs.com

Май 10, 2023, 05:25:01
Отговор #88

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Не мога да кажа че тук работя повече от колкото преди работех в България , истината е че тук поне знам за какво го правя , а там си беше борба за оцеляване  ;D
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 10, 2023, 17:06:09
Отговор #89

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
от моите приятели зад океана, само тези със зелена карта останаха там... иначе просто не става - но пък са добре, за няколко години дръпнаха много напред и си бачкат и живеят живота :)