Автор Тема: 1978 Datsun 280z  (Прочетена 13898 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 19, 2023, 19:30:43
Отговор #10

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
1977-ма година, каква техника само под капака !!!
впръскването BOSCH ли е ?
гледам вместо "чукче" има сензор, но съм любопитен има ли центробежен аванс и вакумна аванс плочка също, по-това време, визирам 1977ма ?

И сега ако ми кажеш че клапаните са хидравлични, (необслужваеми) ще падна.

Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 19, 2023, 22:29:31
Отговор #11

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
1977-ма година, каква техника само под капака !!!
впръскването BOSCH ли е ?
гледам вместо "чукче" има сензор, но съм любопитен има ли центробежен аванс и вакумна аванс плочка също, по-това време, визирам 1977ма ?

И сега ако ми кажеш че клапаните са хидравлични, (необслужваеми) ще падна.

Благодаря
Не мисля че е Бош , но е 1:1 със L-Jetronic състемите . Делкото е със сензор и комутатор има също така и вакуумен и центробежен регулатор,като вакуумният е пробит и сега я карам на малко по висок статичен аванс (18 градуса при препоръчани 10) , за да компенсира липсата му докато намеря решение. Клапаните на този модел се регулират и изглеждат 1:1като на Жигула(предстои да го направя и ще добавя снимки)  , след 1979 във ZX моделите вече са хидравлични и не се налага регулирането им.
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 20, 2023, 07:55:26
Отговор #12

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Честито и от мен! Страхотна машина! За делкото и аванса - да, с увеличаване на статичния аванс се компенсира отчасти липсата на вакуум-кореткор, но вероятно си увеличил и максималния аванс с 8 градуса, което не е много добре (детонации!?). Статичният аванс хубаво производителя казва да е 10 градуса, а максималния казва ли колко е трябва да е? На доста класически коли се препоръчва центровката да се прави по максимален аванс (с разкачен вакуум-коректор). А делкото Бош ли е или е некъв японец? Ако е Бош лесно ще излезе такава мембрана (те не са 100 модела).
ПС. И на стари, и на нови афтърмаркет делка винаги им проверявам мах аванс (както и това, при какви обороти се прави този мах аванс), че съм мерил какво ли не - неща, които нямат нищо общо със спецификацията на делкото и двигателя.   

Януари 20, 2023, 08:14:50
Отговор #13

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Честито и от мен! Страхотна машина! За делкото и аванса - да, с увеличаване на статичния аванс се компенсира отчасти липсата на вакуум-кореткор, но вероятно си увеличил и максималния аванс с 8 градуса, което не е много добре (детонации!?). Статичният аванс хубаво производителя казва да е 10 градуса, а максималния казва ли колко е трябва да е? На доста класически коли се препоръчва центровката да се прави по максимален аванс (с разкачен вакуум-коректор). А делкото Бош ли е или е некъв японец? Ако е Бош лесно ще излезе такава мембрана (те не са 100 модела).
ПС. И на стари, и на нови афтърмаркет делка винаги им проверявам мах аванс (както и това, при какви обороти се прави този мах аванс), че съм мерил какво ли не - неща, които нямат нищо общо със спецификацията на делкото и двигателя.
Благодаря ! Знам че не е редно да се увеличава статичният аванс , но за момента е някакво решение . Зареждам я само с премиум бензин и се надявам това да компенсира отчасти проблема с детонацийте . Освен това все още съм я оставил на относително богата смес, купил съм си и широколентова сонда с уред , който ще бъде монтиран на таблото на мястото на часовника , който така или иначе не работи .  Максималният аванс , който препоръчва производителя е около 38-40 градуса мисля , за жалост не съм измерил все още какво се случва с моята кола на високи обороти . Делкото си е е японско не е на Бош, но в момента издирвам решение да го подменя с ново такова .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 20, 2023, 10:27:41
Отговор #14

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Честита придобивка, колега!
С пожелания за много хубави моменти в шофирането!

Слунцето определено е оказало влияние. Ще я пребоядисваш ли или така ще я караш?

Януари 20, 2023, 18:07:17
Отговор #15

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
купил съм си и широколентова сонда с уред , който ще бъде монтиран на таблото на мястото на часовника

Това е нещо ново за мен, дай да го видим какво представлява.
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 20, 2023, 19:26:55
Отговор #16

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Честита придобивка, колега!
С пожелания за много хубави моменти в шофирането!

Слунцето определено е оказало влияние. Ще я пребоядисваш ли или така ще я караш?
Благодаря ! Определено ще я пребоядисам , вероятно в заводският оранжев металик , но това някой ден сега е по важно да стане кола пак :)
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 20, 2023, 19:29:01
Отговор #17

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Това е нещо ново за мен, дай да го видим какво представлява.
Благодаря
Монтира се оксижен сензор в ауспуха и сигналът му през контролер отива в уред на таблото , като по този начин в реално време може да следиш какво е състоянието на гориво-въздушната смес .

https://www.amazon.com/gp/product/B09N9CY37T/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 20, 2023, 19:56:58
Отговор #18

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ок това поражда още въпроси, като на пример как това нещо ще се опита да нагласи сместа когато има отклонения ?
В твоя случай ще го свържеш вероятно към MAP сензора или към сензора за темп на водата или един Бог знае къде ?

А при мен на КЕ-Jetronic с електрохидравличен регулатор може ли да се сложи (където всъщност оригинално е така реализирано с оксижен сензор който отива в ECU-то и от там ECU-то подава сигнал към електрохидравличния регулатор на налягането на бензина) ?

Или ти да сложиш някакъв ел регулатор на налягането на бензина и по този начин да увеличаваш или намаляваш горивото ?
Един куп питанки
Благодаря
« Последна редакция: Януари 20, 2023, 20:06:12 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 20, 2023, 20:02:43
Отговор #19

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
R6 ... какъв е "тавана" на оборотите (имах автомобил с подобен мотор 4230 cc и "тавана" беше 4500)
Би трябвало да е бавнооборотен?
retrobs.com