Автор Тема: 1978 Datsun 280z  (Прочетена 14271 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2023, 22:22:25
Отговор #20

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Ок това поражда още въпроси, като на пример как това нещо ще се опита да нагласи сместа когато има отклонения ?
В твоя случай ще го свържеш вероятно към MAP сензора или към сензора за темп на водата или един Бог знае къде ?

А при мен на КЕ-Jetronic с електрохидравличен регулатор може ли да се сложи (където всъщност оригинално е така реализирано с оксижен сензор който отива в ECU-то и от там ECU-то подава сигнал към електрохидравличния регулатор на налягането на бензина) ?

Или ти да сложиш някакъв ел регулатор на налягането на бензина и по този начин да увеличаваш или намаляваш горивото ?
Един куп питанки
Благодаря
При този тип система за впръскване има доста опций да манипулираш горивната смес , най просто е с регулируем регулатор за налягане на горивото , но не е чак толкова ефикасно . Вариант две е да се манипулира сигнала на температурният сенсор със съпротивение или още по добре с потенциометър , но най ефикасният вариант е да си пренастроиш натяга на пружината на въздухомера , като по тази причина моят такъв все още стои отворен
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 20, 2023, 22:26:44
Отговор #21

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
R6 ... какъв е "тавана" на оборотите (имах автомобил с подобен мотор 4230 cc и "тавана" беше 4500)
Би трябвало да е бавнооборотен?
Ами точно бавнооборотен не е , но не е и високооборотен . Ето какво казва чичо Гугъл :The cast-iron block 2.8-liter L28E inline-six engine in the 280Z produced a respectable (for the times) 170-horsepower at 5600 rpm and 163 pound-feet of torque at 4400 rpm
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 21, 2023, 20:06:09
Отговор #22

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Честита нова придобивка и от мен
виждам, че номерата са червени с надпис HISTORIC VEHICLE /историческо превозно средство/
има ли някакви облекчения като по малък данък и застраховка
и ограничения за движение на колата с тези номера
Благодаря

Януари 21, 2023, 23:05:18
Отговор #23

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
При този тип система за впръскване има доста опций да манипулираш горивната смес , най просто е с регулируем регулатор за налягане на горивото , но не е чак толкова ефикасно . Вариант две е да се манипулира сигнала на температурният сенсор със съпротивение или още по добре с потенциометър , но най ефикасният вариант е да си пренастроиш натяга на пружината на въздухомера , като по тази причина моят такъв все още стои отворен

Значи на първо време оксижен сензора ще се ползва само за информация,по прибора на таблото, и въз основа на показанието ще регулираш ръчно нещата ?

Сега се сещам че мойто ECU на моя 1972 280SE има потенциометър на самото ECU до голямата букса който е за сместа. Аз го въртях наляво/надясно но не видях голяма ралика при работа на празен ход. BOSCH d-jet е системата. Освен да си го отведа отпред на таблото с три жици :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 21, 2023, 23:32:22
Отговор #24

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Трудно ли се намират части за този модел и как са като цена?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 22, 2023, 07:04:19
Отговор #25

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Значи на първо време оксижен сензора ще се ползва само за информация,по прибора на таблото, и въз основа на показанието ще регулираш ръчно нещата ?

Сега се сещам че мойто ECU на моя 1972 280SE има потенциометър на самото ECU до голямата букса който е за сместа. Аз го въртях наляво/надясно но не видях голяма ралика при работа на празен ход. BOSCH d-jet е системата. Освен да си го отведа отпред на таблото с три жици :)
Да точно така , ще бъде просто като информация какво се случва , но е ще ми е от голяма помощ за финалните настройки на колата .Този потенциометър на твоята кола , внася само съвсем финни настройки в сместа на празен ход , затова и не си видял голяма разлика като си го въртял .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 22, 2023, 07:07:23
Отговор #26

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Трудно ли се намират части за този модел и как са като цена?
Ами доста голяма част от нещата ги намирам в местните магазини тук , а което не мога го намирам в Амазон Ибей и т.н. сайтове . Колкото до цените , за тукашния стандарт изобщо не е скъпо и нешщата се случват доста бързо , помня преди години като живеех в Бг ,голямо чакане си беше  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 22, 2023, 07:32:44
Отговор #27

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Вчера ми пристигнаха нещата за ревизия на скоростния лост, имаше доста хлабини  и липсваха всички маншони и уплътнения .Речено сторено, няколко часа по късно работата беше свършена , сега включва скорости като чисто нова кола и нямам каквито и да било звуци и миризми в купето . Монтирах си също и новата оранжева топка за скорости  8))

Днес сутринта ,докато си пиех кафето реших че ще редя изолация и мокет , а също така ми пристигна липсващото рамо за чистачките и успях да го монтирам заедно с нови чистачки на Бош .

Прибирайки се към нас ,установих че ефекта от изолация и мокет са повече от добри . А ето какво открих пред вратата , закъснелият дядо Коледа ми е оставил едно кашонче  ::)

Ще си имам забавление  в следващите дни  O0
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 22, 2023, 10:52:37
Отговор #28

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Хубави подаръци  :)
Каква е дебелината на изолацията?

Януари 22, 2023, 17:57:31
Отговор #29

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ами в такъв случай купи и един оборотомер с вграден rpm limiter
Лесно ще го монтираш, защото си с една бобина, и като го сетнеш на 2500 и на празен ход натиснеш газта до долу, ще стане страшно !!
немец мръсен, бандит магистрален ...