Автор Тема: 1978 Datsun 280z  (Прочетена 13898 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 14, 2023, 06:30:58
Отговор #50

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Ееее голяма красота ! Много добре им се отразяват тия изпускатели , особено ако ги съчетаеш с хубава цялостна генерация. Между изпускателния и всмукателния колектор би трябвало да има термо щит .
Благодаря , аспуха е Magnaflow на 2.5 инча със спортен каталик +резонатор в средата  и гърне отзад но е много шумна и ще трябва нещо да променя. Термощита го имам , но не пасва директно с новия изпускател и ще търпи постригване за да се върне обратно . 
Много яко !!
Благодаря !
Перфектна работа :)
Е чак перфектна не е , но все пак аз не целя перфектно възстановена кола , Благодаря Румба !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Февруари 17, 2023, 01:00:08
Отговор #51

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Дори в сегашното му състояние е супер. Рестомодовете винаги са се получавали добре от това, което съм виждал. Лека модернизация там, където най-много си трябва и останалото оригинално. Късмет с проекта и нека ти напомня по-често защо си го взел  :))

Февруари 18, 2023, 05:15:28
Отговор #52

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Дори в сегашното му състояние е супер. Рестомодовете винаги са се получавали добре от това, което съм виждал. Лека модернизация там, където най-много си трябва и останалото оригинално. Късмет с проекта и нека ти напомня по-често защо си го взел  :))
Благодаря , успех и на теб с твоята Тойота  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 03, 2023, 07:45:08
Отговор #53

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Покрай ремонта на домът ни  , не ми остава много свободно време за проекта в гаража , но все пак постоянно си бутам напред  8))
Тези дни ми остана време и приведох задните барабанни спирачки в изправност .

Монтирах и оригиналният въздушен  филтър и затворих временно дебитомера , когато монтирам широколентовата сонда с уред на таблото и се убедя , че смесите са наред и повече не се нуждае от корекциий  ,ще му залепя капачето със силикон .
Много се чудих за волана , дали да възстановя стария или да сложа нов , но в крайна сметка си купих нов на NRG който си пасва идеално на интериора

Днес реших да видя защо нямам парно и се наказвам всеки ден да карам на студено , причината се оказа доста банална липса на вакуум от двигателя
а  всички клапи и механизми на кутията за парното работят с вакуум в това число и кранчето на парното  :D :D :D Та вече имам и парно !
Рапорт даден !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 03, 2023, 15:50:55
Отговор #54

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Мислил ли си отзад да сложиш дискови спирачки или държиш да е оригинал?
След като си с нов волан, къде се намира клаксона?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 03, 2023, 18:28:20
Отговор #55

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Мислил ли си отзад да сложиш дискови спирачки или държиш да е оригинал?
След като си с нов волан, къде се намира клаксона?
За в момента идеята ми е да я приведа в технически изправен вид , може би някой ден ще премине на дискове , но сега това е най евтиното и бързо решение костваше ми 75$ за части и около два часа работа . Клаксона си е където му е мястото в средата на волана , фланеца си е точно за този автомобил и си има всички необходими неща за клаксона , като дори изключва и мигачите .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 03, 2023, 18:49:16
Отговор #56

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Абе бивате и на констракшъна !!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 04, 2023, 02:59:03
Отговор #57

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Абе бивате и на констракшъна !!
Тук е лесно , с тези дървено-картонени къщи не ти трябват бог знае какви умения ,за да се справиш  :)) :)) :))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 04, 2023, 10:28:03
Отговор #58

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
И после някой като ми каже ,че нямал време се сещам за твоята тема :D Клиентски коли , домашни ремонти , семейство и все пак намираш време за проекта . Аз съм на същата тематика , но напълно зарязах колите , за да мога да приключа с домашните ремонти , които вече са 10 месеца през всяка свободна минута :D Та малко по темата какво се наложи свалянето на картона ? Нещо по ел инсталацията ли чоплиш ? На финалната права сме с жената и след това започвам да се занимавам и с моите машини.

Март 04, 2023, 15:16:15
Отговор #59

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
Като гледам снимките, и ако стандарта на шкафовете е като в UK, тавана на кухнята преди ремонта е бил 2.00-2.20м.