Автор Тема: 16-ти „КОНКУРС ЗА ЕЛЕГАНТНОСТ – ВАРНА”  (Прочетена 3063 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 12, 2023, 23:40:15
Отговор #10

Активен GT 51

  • Публикации: 1873
Явно никой не разбра, че темата беше за едно друго събитие провело се на Рапонги, а това има съвсем различна локация. Няма значение. Важното е да сме живи и здрави и повече да четем. Наздравец!

И не забравяйте, че от конкурс до конкурс, каквото и да означава това, има разлика. Поздрави!
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 12, 2023, 23:46:26
Отговор #11

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Наречете го както искате, но аз толкова класни автомобили на показ на едно място не бях виждал.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Септември 13, 2023, 10:33:09
Отговор #12

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Наречете го както искате, но аз толкова класни автомобили на показ на едно място не бях виждал.

Плюс 1.
И аз в БГ никога не съм виждал на едно място по-стойностни коли, а участвам по парадите у нас в БГ още от 1991 год, което значи, вероятно още от по-преди от всичките тук пишещи по форума.

Та, ето от мен един напоителен :)) коментар, но няма как да е по-къс, ако ще сме изчерпателни по темата.
Иначе, да, дадения като пример от колегата Ники конкурс в 2018 год. в Балатон /разбираме нали, маджарските му пристрастия )) /, е силно интересен на селекция, но и там се виждат доста бройки крайно неадекватни за конкурс коли.

На тия унгарските снимки видях като по-забележимо скъпи /такива да са ама над или доста над 100 бона в Евро актуални цени/ и въобще по-редки коли, примерно само 15-20 присъстващи екземпляра.

Сред тях определено изпъкваха късно 20-ски Мерцедес Нюрбург туринг фаетон, 30-ски Хорх 853 туринг фаетон, пак 30-ска дву-цветна Хиспано-Суица Н6 кабрио, сребристо Кади кабрио от 1958, едно ранно следвоенно бежаво Кади кабрио, едно БМВ 503 Купе /иначе доста рядък модел/ и една Татра 87, един дву-цветен късно 30-ски или ранен следвоенен Алвис роадстер, и сигурно и още някоя друга кола /например Конската глава Бенц Купе в111, ако е с 3.5 мотор, е определено доста над 100 бона цена/.

Бугатито Тип 35 или 43 кабриото също е повече от рядка и скъпа кола, освен ако не е ПурСанг реплика, или нещо подобно /Пурсангите са далеч от евтини, разбира се, но пък са си реплики/.
Други интересни коли като Алфата ГТ Джуниор Загато, Ланчата Флавия Купе, ранното 6 цил. Биг Хийли, са също доста редки коли за източна Европа, но пък те не струват примерно по над 100 бона в Евро средни цени.
Иначе голямото количество от колите и там бяха отн. ретромасовки, макар и като цяло видимо хубави на вид и кондиция.

Да допуснеш обаче примерно на престижен Конкурс по елегантност Фиатка 500 /уж Абарт, видимо доста фалшив/, Мини, па ако ще и Травелър версия, 50-ски Шеви пикап /или какъвто и да е пикап/, Фолц бус Т1 /без да е Самба/, базово БМВ 1502, амер. спек Бенц СЛ р107 /барабар с грозните му брони/, или там един виждащ се мишосив ранен следвоенен Опел Рекорд, си е патетична работа.
Но за върха на падението на селекцията за подобен конкурс, бих определил виждащата се в ракурс на една от снимките по-отзад, предполагаемо унгарска на регистрация стандартна бяла предлифтова Сиера с 5 врати /видимо не е РС Косуърт или поне ХР4и/.

Така че това Балатонското събитие, определено не е Вила дЕсте, нито дори ШлосДик конкурса, което е и очакваемо.
Соца си е соц на манталитет, винаги ще се гони масовката, вместо качеството, даже и вече толкоз десетилетия след и като другаря Янош Кадар сдаде властта. ))

Разбира се, навсякъде по света има ретросъбития с по-масов брой участващи коли, и няма лошо да са изложени там да участват всякакви ретраци, стига да са в оригинален вид изглеждащи.
Но тогава не трябва да се казват примерно- Конкурси по елегантност.

При мен се случва през годината да ходя като зрител /а понякога и като участник, но с чужди коли, собственост на разни приятели автофенове/ и на разни значими европейски събития и срещи с ретроколи, та съм забелязал, че при тях общо взето, доста рядко се използва израза- Конкурс.

Напр. последния такъв голям ретропарад, на който присъствах сега лятото, бе тази ежегодна среща в малкото и китно /и силно престижно за живеене/ курортно градче с минерални бани, Баден-баден /първото си Бертоне Х1/9 купих от тамошен жител и на тамошна регистрация- БАД, в далечната 1990 година/, намиращо се в Южна Германия, в Баден-Вюртемберг провинцията.

На тая среща там в минералния курорт тая година участваха над 380 коли, и въпреки че сред тях имаше и уникално ценни екземпляри, това Баден-баден събитие просто се казва, международна Олдтаймер среща.
Да, имаше и масовки като там задължителните Ситроени ДС и Тополинота, но всичките коли бяха и в макс. оригинален вид.

Ето снимки на програмата, под формата на вестник за публиката, и брошура за участниците.







Към снимките от Варна добавям и една снимка на втория Е-тайп, дето беше там изложен.
От горните снимки закрития Е-тайп беше Серия 3 Купе, със серийния при него Ве-12 мотор, а този е Серия 2 Роадстер, със серийния при него 4.2 литра е шестак мотор.

« Последна редакция: Септември 13, 2023, 11:31:21 от USfan »

Септември 13, 2023, 11:11:46
Отговор #13

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Люси, не си закачил програмата :)

Септември 13, 2023, 11:17:11
Отговор #14

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Благодаря, Люси :)

Септември 13, 2023, 14:41:56
Отговор #15

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Явно никой не разбра, че темата беше за едно друго събитие провело се на Рапонги, а това има съвсем различна локация. Няма значение. Важното е да сме живи и здрави и повече да четем. Наздравец!

И не забравяйте, че от конкурс до конкурс, каквото и да означава това, има разлика. Поздрави!

Аз останах с впечатление, че това събитие се е провело вместо онова (Рапонги), което не се е провело. Ако Рапонги се е провело дайте някоя снимка от него, а тези ги отделете в тема - Ретро събор Варна или нещо подобно. Иначе се присъединявам към живите и здравите, поздравите и наздравиците :)
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 15, 2023, 00:03:29
Отговор #16

Активен GT 51

  • Публикации: 1873
На Рапонги бяха 13 автомобила. Нямаше официален фотограф. Пихме кафета, побъбрихме и си тръгнахме.  :winktongue:
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !