Автомобили > Японски автомобили

Toyota Celica 1990 - Carlos Sainz replica

(1/11) > >>

to6ko_opc:
Здравейте,колеги,тук ще ви запозная с новия ми проект.Никога не съм мислил,че ще имам японска кола,но и това се случи.Селиката ще ми е личния автомобил,до сега имах Опел Калибра,която беше страхотна и я карах от 2013 до сега,а и преди нея също имах Калибра,но с много ужасно купе и не подлежеше на реставрация, навремето сметнах,че ще е подобре тя да остане за части и да взема друга.Така че може би 14-5 години съм карал Калибри и беше крайно време да се разделя с марката.Точно този модел на селика  ми е голяма слабост,още от едно време,когато караха по ралитата,така че след няколко години търсене,а и с оглед,че от миналата година цените им взехада скачат,се реших да продам Калибрата и да взема Селика.В Бг няма голям избор на Селики,и чакането беще дълго,но декември месец открих точната,оказа се,че е в съседно село,собственика и е бил тенекеджия и бояджия,но почива и сина му я беше пуснал за продаване.Последва оглед,на който не останах,крайно впечетлен.Колата се оказа,че е с изгоряла бензинова помпа и не е палена от много години,предното стъкло беше счупено и заден ляв панел е бил китван,като кита се беше спукал и е влизало вода под него,колата е била сив металик,като преди години човеа е решил да я бодиса лилав хамелион,но на бързо без да се махат лайсни и прочие,боята се лющеше от всякъде.След дълги преговори  за ценната ,а и отървах една червена през това времесе реших за я взема.Така или иначе съм замислил да я правя реплика на състезателната Селика,все пак нали съм фен на репликите  :)) и каквато и да бях взел,пак щях веднага да я разглобя и пребоядисам бяла със зелено и червено

Така че външния вид не беше от значение,единственото което ме грабна бе,че купето е в невероятно състояние,няма никъде изгнило,или следи от ръжда,а е кола от 1990,уникално здраво купе,имено това търсех.И така взех я с една пътна помощ ,последва еднабаня да махна мъховете от нея  я пребрах в сервиза.




Първото нещо бе да и сменя всички течности и да видя какъв е проблема със бензиновата помпа.Там останах потресен



а вътре в резервоара беше нещо страшно,поръчах нова помпа от доставчиците с който работя,но резервоар няма никъде,нито втора употреба,а за нов изобщо не се предлага.И се реших да чистя моя,резервоара тежеще от този налеп,но след една вечер киснене във химия и вряла вода,взеха да пада,отнеми доста време,но за моя радост се изчисти и под тезе налепи се оказа,че няма ръжда.Това е една част от тях


оказа се,че е задръстена и тръбата на излишното гориво,а бензиновия филтър освен,че бе и той задръстен  беше и оригиналния от 1990.прочистих цялата система,но колата не запали,от това се и опасявах,тази мизерия беше и в дюзите,свалих рейката със дюзите,оказа се,че 2 са изгорели,а другите 2 са задръстени,тях ги отпуших но така или иначе нямах още 2 а и се оказа,че и тях в България,не се предлагат и ги поръчах нови от Англия.Хванах се да правя купето в момента е разглобено до голо купе ище гоподготвям за боя,муежду времено поръчах от една Латвийска фирма боди кита за Карлос Сайнц Селиката,разликата от стандартната е в предния капак,предната броня и предните калници са малко по раздути.Докато беше на подемника проверих обстойно цялата ходова част,там всичко беше здраво.Понеже колата е със 17 цола джанти и със стандартнотоокачване седеше много висока,за спортен автомобил,поръчах 4 ниски пружини,с тях смених и задните амортисьори,стандартните са оказаха маслени и страшно меки,а и тампоните им бяха тръгнали да се късат,така че поръчах газови Каяби и нови тампони.
Това е за сега,днес и утре се почва усилена работа по купето.

didotooo:
Честито ! Заформя се доста интересен проект ! Това с резервоара да не те учудва , старият бензин се превръща в точно това .

dido1903:
Честита придобивка! Писах в темата за формулата, и сега чакаме с нетърпение превръщането на Селиката в легендарната реплика.
Да, в това се превръща или в нещо като каша :-\

didotooo:
Чакай , чакай ! След като прочетох в темата на формулата ,че има и тема в японския раздел чааак тогава стоплих че Селиката е твой проект :D Писал съм без да погледна на кой е . Много ще вдигнеш нивото и тук !

75 turbodelta:
Браво , страхотна заигравка , не че имаш нужда от още проекти , ама то пуста и краста  8))

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия