Автор Тема: Toyota Celica 1990 - Carlos Sainz replica  (Прочетена 8026 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2023, 21:48:03
Отговор #10

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Направо невероятно ! Впечатлен съм как намираш свободно време и мерак да работиш по толкова коли , в предвид ,че само тази е бая времеемка като проект. Фабрично ли е таблото с 260км/ч скоростомер и 9к оборота или е от някоя по-специална версия ? Прал ли си салона доста е свеж . Зеленото е много готино !
Хахахах,Дидо за сега се справям,само незнам кога ще ми свършат батерийте  :D почвам в 7 часа в сервиза за да мога да надгоня и късния следобед  да почвам Селиката.Таблото си е оригиналното,мотора е разработка на Ямахаи е доста оборотен ,на няколко места  има щампи Ямаха.2.0 куб. 16 клапана 156 к.с при 6600 обор.Кован стоманен  колянов вал,яки биели,много добре направени портове на главата и  ъгъл на клапаните и като цяло много лек двигател.Има го и в турбо вариант,с който са участвали във ВРЦ-то и са направили 5000 цивилни бройки.Всъщност това и ще ми е следващата работа по Селиката,да направя турбо мотор като по хомологацията,но това ще е догодина,в момента събирам части за него.Салона мина доста процедури,докато стане така.А в понеделник боядисах и червеното





А днес съвсем неочаквано пристигна и предната броня,утре очаквам и калниците и сме на финалната права

Март 15, 2023, 22:51:12
Отговор #11

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...и червеното е готино. Много точен нюанс. Както и нюанса на бялото. Много свеж автомобил ще стане.
Тошко, възхищавам се от работата и уменията ти, вкуса към хубавото и перфекционизма. Друго не мога да кажа. И по Шкодите и по тази кола. Поздрави!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 16, 2023, 21:39:45
Отговор #12

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер е! на капака ще има ли отливка с 4 халогена :)   а джантите какви ще са?

Април 16, 2023, 09:46:42
Отговор #13

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Христос Воскресе, и Селиката възкръсна официално на празника.Петък я изкарах за първи път.Направих няколко тестови карания и впечетленията ми са,че се оправлява много готино,скоростите и са много приятни, и се държи стабилно по завойте,понеже я с сравнявам с предишната ми кола Опел Калибра,единствено е слаба от към ускорение,Калибрата беше доста по бърза,но го и отдавам на това,че тя имаше доработки по мотора,и бе със със стандартно 15 цола джанти,а Селиката е с 17-ки.






И една с обща със Шкодата,2 рали легенди на едно

супер е! на капака ще има ли отливка с 4 халогена :)   а джантите какви ще са?
С халогените ми е много натруфена и немисля да  слагам,а колкото до джантите за сега ще остане с тези.

Април 16, 2023, 12:24:06
Отговор #14

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
по някое време едни ей такива и ще стане брутализъм  >:D


Април 18, 2023, 10:47:21
Отговор #15

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Чудесно изглеждат и Селиката и Шкодата! Браво! Златни ти ръце!
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Април 18, 2023, 11:41:50
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много яко се получава! Сега остава да "прикоткаш" вносителят на Кастрол и да я дооблепиш :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 01, 2023, 07:55:17
Отговор #17

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
по някое време едни ей такива и ще стане брутализъм  >:D
И това го има заложено в проекта,не че не ми харесват и сегашните джанти,но друго си е с ралиджийските.
Много яко се получава! Сега остава да "прикоткаш" вносителят на Кастрол и да я дооблепиш :)
Аз така или иначе,ще я облепя със Кастрол лепенки,но няма да е лошо ако прикоткам някой от вносителите.
 Тези дни се хванах с охладителната система,радиатора беше от Голф2 и имаше страшни преработки по перките,водните маркучи,беше сложен и разширителен съд от Голф,и за капак на всичко радиатора течеше.Реших да поръчам рейсингов за модела,изцяло алуминев,оригиналния е дебел 25мм,а този е 56мм.Понеже и маркучите към него бяха от друга кола,поръчах и осилени такива за модела.




Май 01, 2023, 20:19:44
Отговор #18

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Страхотна работа както винаги ! Това с радиатора и маркучите ще ми е следващата стъпка с моята баба Яга , при мен поне няма Голф модификаций също  нямам и течове ,но пък живея на доста горещо място и двойно по дебел радиатор ще му дойде доста добре на Датсунчето .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 03, 2023, 21:46:10
Отговор #19

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Благоаря,найстина радиатора си заслужава,голяма разлика има в охлаждането.В Селика форума,четох теми,че дори след слагане на предна броня и капак от Карлос Сайнц,охлаждането се подобрявало доста,за съжалени това неможах да го тествам лично,защото я подкарах директно с Карлос Сайнц боди кита,но съм обеден,че найстина ще е по добре.След водната система се заех с изпускателната,там също беше нещо страшно,средно гърне от голф2,тръби на 45мм.Вместо колена  по завойте,тръбине са рязани под ъгъл и и изваряни и задно гърне изгнило от  някакъв Форд.Понеже тенденцията е дае турбо,направих генерацията на 65мм неръждаеми тръби,с един резонатор и задно  гърне.Тук може да ми дадете някакъв съвет как да предпазя заварките да не ръждясат,понеже тръбите са неръждавейка,а зварките съм ги правил с ЦО-то,за в момента съм ги зачистил с телената четка.Идват ми  2 идей,едната е да ги боядисам с някаква високо температурна боя,другата е да полирам заварките с кичаната шайба и Гой.