Автор Тема: Toyota Celica 1990 - Carlos Sainz replica  (Прочетена 9407 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 15, 2023, 17:36:49
Отговор #40

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Здравейте,вчера ми пристигна моделчето,много ме изкефи и първото нещо беше да направя 2-3 снимки върху Селиката,още не е на 100 процента завършена отвън,но когато стане ще направя по яки снимки на двете.




Ноември 15, 2023, 18:12:46
Отговор #41

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
доста детайлно, супер е  8))

Декември 17, 2023, 17:24:00
Отговор #42

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Не съм писал отдавна,причината,е че лятото и есента не съм правил нищо по колата,но пък събирах нужните части и информация.По миналия уйкенд ми остана свободно време и  се захванах с интериора,бях купил 2 нови спортни седалки ОМР,за сега монтирах само шофьорската


Монтирах и спортен волан МОМО корсе,същия с,който са карали на ралитата.



А миналата събота и неделя сложих,водния радиатор за охлаждане на интеркулера и пред него кевларения дифозьор с 2-те перки,за охлаждането на радиаторите


А вчера и днес се бях заел с предните спирачки.Стандартно при Селиката предните дискове на атмосферната и на турбо версията са 277мм,разликата е в спирачните апарати,при атмосферната е 1-бутален,а при турбото 4-бутален.И има една много рядка серия на атмосферната от 255мм с която се оказа моята,така че определено ми беше нужно ъпгрейд на спирачките.Ползвах дискове от Тойота Авенсис,300мм,заспиват перфектно на главината,се едно са правени за там,купих 4 бутални апарати от Тойота Ланд Круйзер,рейсингови кевларени накладки за Субару Импреза и изработих от текстолит планка за захвата на  апаратите към шенкелите.След като прогоних и напаснах всичко,дадох текстолитената планка на един приятел да ми изреже на фрезата от стомана и всичко си дойде на мястото.





Това е за сега има още доста неща за монтиране,но си ти оставям за идните празници.

Декември 23, 2023, 16:52:54
Отговор #43

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Днес монтирах още един предколеден подарък,а именно спортните колани.Коланите  са 6 точкови на фирмата Sabelt,доста време търсих точно тази марка и модел,защото с тях са били оборудвани състезателните Селики.


Направих и разпънка между задните бомбета,а на нея захвати за коланите.Разпънката е и първата част от изработката на цялостен ролкейдж.





Това беше от днес,ако не се включа до коледа,желая на всички Весела Коледа.

Декември 23, 2023, 19:29:29
Отговор #44

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Не предлагат ли хоризонтален ограничител за вертикалния наклон на задните "камбани" с планки за крепежен монтаж към шпилките за задното окачване та си ги заварил?
Весели празници и успехи в начинанията!
retrobs.com

Януари 05, 2024, 19:07:19
Отговор #45

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
За много години,колеги,живи и здрави и много завършени проекти.А ето какво свърших по празниците,свалих шенкелите,избих лагерите,защото имаха минимален шум,а левия и лек луфт,и заутно с планките за спираните апарати ги дадох на Митко да ги бластира,и да ги боядиса на праховото.

След като бяха готови,дойде времето да сложа и още един подарък,който пристигна по празниците,а именно 4 койловъра с кембър плейтове.

Монтажа беше песен,но после имаше игра докато наглася нужната височина на колата,след това я сложих на стенда за сходимост и я регулирах.Много съм доволен от получилите се резултати,след стенда.За съжаление ме грабна работата след празницитеи не съм я тествал на пътя как седи и спира.

Сложих и състезателни кевларени накладки

Януари 06, 2024, 23:27:34
Отговор #46

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
За много години ! Свършил си страхотна работа , но как кажи ми се стърпя да не я тестваш  :D :D :D
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Януари 07, 2024, 10:26:50
Отговор #47

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Имам приятел 8-кратен БГ шампион на рали и планинско.Та ми е казвал всичко което стърчи над гайката се реже т.е. мининус всеки грам по-ниско тегло.Колата трябва да е оригинал за състезанието- това от онова време.Като гледам оста на карето  :-\.

Февруари 11, 2024, 18:21:59
Отговор #48

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Здравейте,тази седмица беше доста топла и вечерно време след работа побутвах по колата.Захванах се да изработя ролкейджа,но първо премахнах всички кори и мокета,след това премахнах изолацията от пода и полиреутановия уплатнител от всякъде,за да мога да подсиля и презаваря купето .Махнах и таблото и премахнах парното и всички пласмасарий под таблото,заех се да преамахна и ненужната ел. инсталация,там имам още доста работа.


 Подсилих предните бомбета



След това и задните.




Днес за финал заварих планките на който,ще стъпи ролбара,а утре очаквам тръбите за него и го започвам.

Другото покрай колата, е че се сдобих със цял заден мост от 4х4 със всичко необходимо за монтажа му,в момента Митко се занимава с него,ще  го пясъкоструе  боядисва прахово

Март 06, 2024, 07:19:54
Отговор #49

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
От последния ми пост съм свършил доста работа по колата.Първо извадих двигателя и изчистих всичко в моторния отсег.

След това извадих и цялата ел.инсталация,махнах резервоара и като остана голо купе,вече можех да почна ролбара.За целта си купих тръбогиб и се заех първо с П--то зад шофьора

след като зае мястото си,почнах да пускам тръбите от него към задните ланжерони,след това диагоналните и и към пода на мястото на задните седалки.беше голямо напасване на тръби,но крайния резултат ми харесва много,става като заводския,искам да отбележа,че съм свалил хомологациония фиш от ФИА и следвам него,там е посочено  и с подробен снимков материал,коя тръба къде да се завари към купето.