Автор Тема: ВАЗ 2101 1974 г.  (Прочетена 26638 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 22, 2023, 21:44:45
Отговор #80

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Преди много време написах,че който бояджия полага кит върху подкалници,греди,носещи конструкции прави огромна грешка ... тогава много потребители го приеха за заяждане.
Благодаря,че потвърдихте моето мнение с действия  :)
retrobs.com

Юни 23, 2023, 00:13:31
Отговор #81

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Леле колко работа си отхвърлил по двигателния отсек ! Дето има една дума както ти си го направиш , никой друг не може. Става чудесно.

Благодаря! За моженето - може, но такъв човек ще трябва да го чакам и съответно вероятно ще трябва да се плаща доволно, защото си цени труда, в което няма нищо лошо. Като го правиш сам, до голяма степен, крайния резултат ти е в ръцете, и дори да си недоволен, поне не си давал пари.

Юни 23, 2023, 00:21:37
Отговор #82

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Преди много време написах,че който бояджия полага кит върху подкалници,греди,носещи конструкции прави огромна грешка ... тогава много потребители го приеха за заяждане.
Благодаря,че потвърдихте моето мнение с действия  :)

Аз също го смятам за грешка, дори след първото напукване критикувах "бояджията" за решението, но какво от това - в крайна сметка сам си го оправих. Не исках да му се доверявам отново предвид свършеното, а друг едва ли би отделил достатъчно време, да чисти до метал.

Иначе не мисля, че има място за сръдни тук - всички ни обединява една и съща идея :)

Септември 29, 2023, 00:39:57
Отговор #83

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Колата си я карам, когато остава време. За съжаление не е в изобилие напоследък.
Тази година посетих ретро парада в Бургас с нея. Всяка година ако имам възможност го посещавам - все пак колата си е от там.



Така и така бях наблизо - отидох с нея и до полето на действията по другата.


Помирисаха се :D , но нямах възможност да ги снимам заедно. Другата беше запушена от друга кола, а и все още беше доста разглобена.

Общо взето лятото отмина, все пак гледам поне един, два пъти месечно да я изкарвам.

Миналата седмица пристигайки в работата попадам на следната гледка



Тези коли ме преследват вече  :D Половината колеги ми разправят, че мислели, че е моята. Колата е 1:1 - същата година, цвят, салон и т.н. Произведена 490 бройки след моята. Мисля, че преди време гледах точно тази кола на обява да се продава на цена за около 4-5000 лв. и явно и е дошъл редът. В доста добро състояние, за годините си. Брони и салон бяха перфектни. Беше и скоро пререгистрирана, та по всичко личи, че я очакват добри времена.







Октомври 09, 2023, 08:23:48
Отговор #84

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ако е тази от Ню Ийст - тя е била нелоша изначално, но за няколко години навън беше позаминала. Цветът е бил популярен навремето, примерно при дядо ми в Хиподрума и съседите отдолу имаха същата кола като нашата, но 1972г. След катастрофа през 70-те я боядисват бяла, и така си беше до началото на 90-те, може би 1993, когато я боядисаха пак светло бежова и я продадоха.

Октомври 09, 2023, 15:12:34
Отговор #85

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Не знам от къде е. Доста време такава кола се държеше в бившия сервиз на София Ауто на Ботевградско, беше и на обява. Мисля, че това е същата кола. Позанемарена е. Явно наистина е постояла навън. Има видими белези - избеляла боя, поопечени уплътнения на стъклата, но е по-добре от нашата в най-лошото и състояние. Беше току-що пререгистрирана, така че ще се появи от някъде.