Автор Тема: ВАЗ 21013 1985 г.  (Прочетена 4233 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 20, 2023, 10:40:49
Отговор #10

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208

Нещо не схванах откъде се появи "София 82" в темата, ама... може ли на лични кой ги поправя, че имам нужда?

         Хаха, ще трябва да спамя - на една от снимките дето двигателя е в стая, се вижда работещ София 82. Първо ми се видя черно бяло изображението, за това реших че е София 21. Като цяло искам да правя същите неща като автора на темата, само дето не ми позволяват, а на него му дават. А пък ако и приятелката му готви, направо  си е жив късметлия :) Та автора може да каже кой му го е поправил. Едно време и аз ги правех, ама вече нямам нито време, нито помещение. Ако седна да правя такъв у нас, ще изхвърча не от терасата, ами от покрива :) Идилията ми ще един лъскав москвич в хола, между дивана и стар телевизор с по голям диагонал от рода на черно белите Шипка, София 59, София 21 или цветните София 81, 82 или съветските от типа 714 -  Рубин, Темп, Радуга, Електрон, като особено последните са просто произведение на изкуството :) Ех, мечтии.......

Март 20, 2023, 16:13:28
Отговор #11

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Е ако вкараш кола в стаята и аз ще се замисля за терасата  ;D. Не си представяй, че се случва нещо кой знае какво при мен. Двигателя отдавна го няма в стаята а и такова нещо съм правил там само още веднъж. Направих го там, главно защото е светло и чисто. Неща, които не мога да кажа за подземния гараж, в който съхранявам колата. Поне не е достатъчно чист за сглобяване на двигател. Общо взето имам Жигулата и този телевизор и с това ми се изчерпват соц хобитата - просто нямам времеви ресурс за повече. Контакти на човека ще ти пратя на лично. И за да не е съвсем НЕ по темата написаното - ще кажа, че колата е вече при тенекеджия. Следващия път, като пиша ще споделя и снимките, които ми пратиха.

Март 20, 2023, 19:30:28
Отговор #12

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Супер за колата, чакам с нетърпение снимките, ама аз ще доспамя, с риск отново да ми дърпат ушите ръководството на форума... то ще се окаже че моя ергенлък си е благословия бе?! Ми аз хола съм го превърнал в музей на соца, като изключа едни две обемисти вещи, които временно са в него, само лаптопа от който пиша е нещо ново. Иначе е по каноните на соца – секция, болшая советская и няколко други серии, Ригонда, Софията, завесите, килимчето...
Някой ден като подредя окончателно, ще пусна снимки.

Март 23, 2023, 11:52:37
Отговор #13

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Както споменах в предишното писание - колата вече е при местен тенекеджия. Снимките, които споделям са ми изпратени от собственика.



Видимо колата е пострадала най-много в зоната около А колонките под калниците. Там ще се ремонтира, тъй като тякъв панел и продължение на колонката където са пантите се намират доста трудно. До колкото разбрах левият праг е вече сменен и по думите на тенекеджията средния праг е бил в чудесно състояние - каквото успях да видя и аз през някои отвори. Естествено новите панели не пасват без проблем, както може да се види на предпоследната снимка. Имам уверението, че всичката ръжда видима и по новите панели ще бъде изчистена до метал. Очаквам нови снимки от следващо посещение на моя човек при тенекеджията.

Март 24, 2023, 10:11:41
Отговор #14

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Брееей, този проект ме връща към младостта! Хубаво е да си млад и здрав ;) ;) ;) Но се разбира на по-късен етап...
Дано тенекеджията изчисти напълно ръждата преди да монтира новите, също така ръждясали вече калници. Аз бих се обзаложил, че няма да я изчисти качествено, тъй като е много тегава работа. Но дано не съм прав! По-добре твоя човек да му следи работата изкъсо.  :D
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 24, 2023, 10:55:28
Отговор #15

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Аз също се надявам да го направи. Уж са близки, но кой знае. За съжаление не мога да следя работата изскъсо предвид разстоянието.

Юни 20, 2023, 20:42:39
Отговор #16

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Изключително трудно ми е да седна и да пиша по темата, но това не означава, че по колата не се работи.
Последния път, в който писах все още се извършваха тенекеджийните дейности. През цялото време, докато се действа, аз дебна за части по обяви, групи и дори пунктове за вторични. От един такъв се сдобих с гумени постелки на пода и колани Norma (Made in USSR), като след почистване станаха, като нови.


С това почти събрахме всичко по интериора (тъй като от оригиналния не ставаше нищо - изхвърлихме всичко)

За домашно в София, си бях взел тасовете, решетката и лайсните на праговете и ринговете на фаровете, за да ги полирам.




Естествено, тасовете и лайсните освен че бяха силно окислени бяха и криви.
Поиграх си да изправя лайсните, а за тасовете, от мои запаси и обяви събрах що годе читав комплект и след известно време търкане - успяхме да ги докараме до прилично състояние.



Взехме колата от тенекеджията.



Заехме се с изчистването на пода от вътрешната страна до ламарина, след което го намазахме с ръждопреобразувател на Wurth и пръснахме с епоксиден грунд. Остава да се запечатат всички фуги и да се боядиса.



Вдигнахме колата с цел да огледаме хубаво пода и да преценим, какво да правим. Оказа се в почти прекрасно състояние. Ще има локални поправки, след което ще бъде добре почистен и боядисан в цвета на колата.



Възползвахме се от удобната позиция, за да разпробием отвори за щипки за лайсните на праговете. За целта използвахме мерки от интернет и старите прагове.




Захванах се с изчистването на външната страна на предните калници от ръждата, защото ми бъркаше в очите.



Времето обаче напредна и трябваше да се прибирам. Освен това трябваше да се чисти и коша, който на места е доста труден за достъп с телена четка и решихме останалите проблемни участъци да бъдат изчистени на песъкоструй преди колата да иде за боя.
Понеже песъкоструя е бил груб е чистено само в участъците с ръжда.



След това колата отиде при бояджията, където се намира и към настоящия момент с обещанието да е готова до края на месеца.



Естествено, не скучаем докато по купето се работи. Открих втора употреба брони и волан в доста добро състояние на добра цена.
Броните бяха с ръжда отвътре, която изчистихме. След това отново Wurth, епоксиден грунд и боя. На снимките са все още на грунд.



Пред разкрасителни процедури преминаха, карданът, резервоарът, както и радиаторът, който направихме отдавна, но не бях снимал.







Като заключение - надявам се да успеем да я сглобим до края на лятото. Имайки предвид, че за всички участващи това е странична работа и времето, което отделяме е много ограничено - темпото е доста добро. Водя и сметка на всичко направено и закупено дотук, и като приключим ще споделя общата сума на приключението.
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 21:01:56 от Димо »

Септември 28, 2023, 20:46:34
Отговор #17

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Та така, колата излезе от бояджийното, с което се отвори огромен фронт за работа.


Планът оттук нататък беше да измием перфектно пода отдолу, да го намажем с антикорозионен продукт (някаква MIPA), да боядисаме пода отвътре, тъй като бояджията беше "забравил" да го боядиса и си стоеше на грунд, след което да свалим окачването и да го пратим на песъкоструй, и да започвваме да сглобяваме.



Смятам, че се получи доста сполучливо предвид условията, в които се действаше.

След това последва и боядисване на купето отвътре. В последствие бяха боядисани и точките на захващане на седалките в черно, както си е оригинално.



Окачването беше свалено и пратено на песъкоструй и боя. А колата я подпряхме на стойки от Лидл - свършиха чудесна работа.



Оставих само предния мост при нас с идеята, да го изчистя с телена четка да го боядисам и да можем да монтираме двигател и скорости, докато чакаме окачването.



За съжаление от бързане не съм го снимал след интервенцията, но си стана, като нов.

В крайна сметка планът сработи - монтирахме предния мост, след което двигател и скорости.



Върнаха се там, откъдето ги изтръгнахме 6 месеца по-рано :D

Въпреки моята заръка, бояджията беше "забравил" и да боядиса в черно зоната зад решетката на колата. Прецених, че ще отнеме много по-малко разправии и време да се оправим сами и след около час и малко и този проблем беше решен. Ще прозвучи нескормно, но се получи чудесно.



Захванах се с инсталацията, като преди да я монтирам я разплетох и минах до колкото можах всеки проводник с влажен парцал, защото като цяло беше доста прашна/мръсна и си струваше отделеното време. След това започнах да я монтирам.



И въпреки, че е жигулова инсталация и няма нищо кой знае какво в нея, ми отне време докато започна да подкарвам консуматорите един по един.
На този етап разбира се, всяко захранване се измерваше с мултицет, защото повечето от нещата не бяха монтирани.

Захванахме се да налепим шумоизолация. Спряхме се на някакъв среден вариант цена - качество.



Не се получи съвършено, но предвид това, че няма да се вижда и няма да върши по-малко работа - си позволихме този компромис :D

Бяхме стигнали момента, в който виждаш десетки неща за сглобяване и ти се иска да сглобяваш по няколко наведнъж.
Моята идея беше да монтираме основно големи части и агрегати, така, че да има видим резултат и да се вдига бойния дух.
Та така монтирахме и челното и задното стъкла.



Понеже за всяка по-продължителна работа излизах в отпуска и тази свърши се наложи да се връщам в София.

Моят човек ми се беше оплакал, че кормилната кутия е блокирала и едвам са качили колата на платформата. Усещаше се, че нещата отиват към блокаж и още преди да я разглобим. Така си взех малко домашна работа за София.

Нищо чудно, че беше блокирала. Като видях пластмасовите сепаратори на лагерите, които свалих, се замислих дали някой вече не я е ремонтирал, защото на моята лагерите са с метални сепаратори.



След, като я измих, вече беше ясно, че не съм й първия  ;D



Огледах хубаво корпуса, пукнатината не стигаше до семеринга и прецених, че ще кара.



След сглобяването, вече можеше да се върти с пръсти.

Последва нова отпуска и нови "ударни" дни.

Кормилната кутия застана на мястото си а двигателният отсек взе да придобива все по-завършен вид.



Както се вижда, вече бяха монтирани и конзолата с педалите (която също мина през разглобяване изчистване до метал и пребоядисване) помпите на спирачките и на съединителя.

Продължавах с тактиката за монтиране на по-големи части и дойде ред на кормилния прът и таблото. Много се радвам, че преди време не монтирах това табло на моята и в последствие си дойде на точното място в точния модел.



Монтирах и задната седалка, от една страна да се порадвам на част от "новия салон", от друга да има място за сядане и почивка от неуморния труд.


Освен кормилната кутия в София бях взел и две от джантите на колата. Те са от Фиат с кръгли отвори, почти същите, като на моята Жигула, но половин цол по-широки. От завода тази кола излиза с другия вид джанти с продълговати отвори, но моя човек държеше на фиатовите. Най-близките до тях, като вид и същите, като размер се монтират на Жигула комби (ВАЗ 2102) и Лада 1500/1600 (2103/2106), та от разни обяви намерих още две от желаните джанти.



Естествено отидоха на песъкоструй и прахово. Моя човек не пожела да ме послуша и да сложим гуми размер 165/80/13 а се спря на 155/80/13 с идеята да му е по-лек волана. Според мен истинската причина е, че иска неговата да върви повече :D



Междувременно и окачването беше боядисано и чакаше сглобяване и монтиране.

По него общо взето бяха сменени всички тампони,шарнирите, амортисьори, предни и задни лагери, семеринги, спирачни дискове, накладки и челюсти. Запазих само старите накрайници, които бяха доста стегнати, като само бяха почистени боядисани и им смених маншоните. Последва сглобяване и монтиране, което както всяка работа по автомобил отне поне 3 пъти повече време от планираното.



Най-накрая колата си стъпи на колелата.




Това с окачването си беше цяла сага. Първо самото сглобяване и монтаж отнеха доста време.При обезвъдушаването спирачките прокапаха от 3 места, но с малко донатягане спряхме течовете. Съединителя също се обезвъздуши по-трудно от очакваното, защото имахме проблеми с горната помпа. Отделно и казанчето за спирачна течност се оказа, че е спукано. Монтирах и кардана. Та като приключихме имах постигнатото за победа и не издържах да я избутам на светло и да щракна няколко снимки.



Следващото нещо, с което се захванахме бяха светлините.
Тук едно от най-отварителните неща беше да се опънат уплътненията на стоповете, около самите тях. Въпреки,че имах и нови, а пазехме и тези на колата всичките бяха свити. Така бяха и при моята, като я сглобявах. Който го е правил знае за какво говоря. Отделно, както споменавам в началото на темата, гледаме да пестим, колкото можем. В тази връзка, стопове, мигачи брони - всичко е втора употреба за що годе нормални цени. Всичко изброено в ново състояние е на цени, като за Форд Мустанг. Стоповете преди монтажа се наложи да ги разглобя до пластинките от фасунгите, защото бяха ръждясали и не светеха. Единия от предните мигачи също се нуждаеше от лек ремонт - та пак работа за половин ден стана за три.
В крайна сметка обаче резултатът беше повече от добър и тук вече бях спокоен, че ще я довършим.



Всички светлини работеха, както трябва. Закрепихме гърнетата, колкото да са там и с малко бензин в едно шише запалихме двигателя в купето за пръв път от 11-12 години. Бях монтирал и шофьорската седалка - та я прибрахме в гаража на собствен ход. Моят човек не е много емоционален, но усмивката не можеше да му слезе от лицето - голям кеф.



И тази отпуска приключи, но в София пак имаше какво да се прави. Колата имаше барче, каквото, като малък много си мечтаех да сложа и на нашата, но не знаех как и къде да намеря. Оказа се, че въпросните барчета са правени от Мототехника - съдейки по етикета залепен отдолу на това от колата.
За съжаление не изглеждаше добре а и имаше счупени парчета. В София го разковах, изрязах нови парчета, с които да се сменят счупените и с изкуствена кожа и лепило последва малко труд и техника.



Спрямо това, което беше - заприлича на нещо - за съжаление, както се вижда му липсва една от решетките. Монтираното радио няма да бъде на колата - там е само за проба.

Последва нова отпуска и докато нормалните хора са на море - ние сглобявахме Жигула.

Монтирах предната и задната брони, дреболии, като вентилаторчето на парното, лайснички, пасажерската седалка, оборудвахме вратите и все повече и повече, започна да му се вижда края.




Докарахме я до този вид



С това може да се каже, че колата е на 95% готова. Естествено има още какво да се прави. Нещо отпред тропа - подозирам, че амортисьорите не са стегнати достатъчно здраво към носачите - така беше и при моята, като я сглобявах. Трябва да се регистрира отново - вероятно ще се наложи Технотест. Има какво да се желае още от работата на празен ход - има едно съскане и ми се струва че дърпа въздух от някъде. Трябва да се монтират решетките на "C" колонките, калобраните и още някои дреболии.

Та общо взето това е. Да я докараме в това състояние отне около 8 месеца. През цялото време сме се стремяли да свеждаме разходите до минимум и не е имало особени изхвърляния. Каквото оригинално успяхме да спасим - го направихме. Почти няма, част, агрегат или болтче, които да не са ни минали през ръцете. В допълнение - толкова търкане с телена четка, колкото изтърках по тази кола - не съм имал общо досега :D - имам и съответните белези по ръцете за спомен :D. Както бях писал в предишен пост водя сметка на разходите дотук и бях обещал да спомена сумата. До момента е малко над 12000 лв, като нашият труд (а той е сигурно стотици часове) не е в сметката - с други думи - безплатен. За тенекеджийски услуги, песъкоструй, прахово боядисване, боядисване на колата, разните шлайфаници по двигателя и други услуги, за които нямаме подходящите условия е заплащано, като и те са най-голямата част от всички разходи. Всички никелирани части са събирани от обяви втора употреба или от мои запаси, както споменах по-горе цените им нови, въпреки, че е Жигула вече са във въздуха. Ако се говори да е изгодно е ясно, че тук няма нищо изгодно. За половината на тези пари ще се намери Жигула в състояние неразличимо от ново без да си мръдне пръста човек - но в случая беше много важно колата да е точно тази.

След моята Жигула се бях зарекъл, че повече с такива неща не се захващам. Повтарях го и през цялото време, докато правехме тази, докато вчера един приятел ми пусна мухата да набутаме V8 в Мерцедес 124 - та кой знае, ще излезе, че хората са прави, че шило в торба не стои. А и тези коли сами по себе си са един вечен проект.
« Последна редакция: Септември 28, 2023, 21:14:48 от Димо »

Септември 29, 2023, 00:06:08
Отговор #18

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Поиграх си малко да направя и някаква съпоставка преди - сега.


Септември 29, 2023, 11:47:15
Отговор #19

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Колега, безмълвен респект! Тема като тази е насладат за четене и гледане.
И учене!
Нещо странично - действително ли новите части на соц автомобилите гонят високи цени? За внос на части от чужбина ли става дума или за цени от магазини у нас?