Автор Тема: Garage Communities или да се кооперираме за наем на гараж  (Прочетена 5554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2019, 11:38:42
Отговор #30

Неактивен Acropolis 1800

• Публикации: 99
...Това си е трагедия за всеки ценител на стара техника - нещо като изгорелите из Калифорния колекции от страхотни коли. Но хайде да речем там е природа, хора загиват, железата майната им. А тук е комбинация от кофти място и човешка грешка.
Абе то и там е човешка грешка според 99% от учените :-[, ама да не отиваме в тая посока.
Иначе си много прав за съхранението на колите. И все пак 5000 лв. за 5 г. съхранение не е малка сума, това си е един доста добър youngtimer или дори нещо добро отпреди 1980 г., докарано и регистрирано в България, без корозия, под 100 хил. км., в състояние готово за каране. Така, че всеки си преценява.
1982 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
1985 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
1995 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
1987 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс

Март 20, 2019, 20:59:39
Отговор #31

Неактивен победовод

• Публикации: 808
Логично, кола от 70-те не става за ежедневна експлоатация, независимо дали е Мерцедес или Москвич. И в двете ще те смятат за луд или клошар, или и двете, независимо от състоянието на колата.

Много точно казано,аз пък ще допълня, щом да караш ретро кола ти доставя удоволствие и си в мир със себе си, няма значение за какъв те смятат.
Всеки който има една ретро кола е малко луд, който има повече от една,е откровено луд и клошар едновременно. Да имаш две или три ретро коли примерно, и за всяка от тях да имаш осем стопа и пет делка, да си затрупал мазета и шкафове с ламарини, двигатели и какво ли още не, си е клошарство отвсякъде.А пък да следиш продавалници където хората си чистят мазетата, да  обикаляш битаци, пазари и автоморги си е диагноза отвсякъде.Каква нова кола караш в случая е без значение.
От списъка на лудите и клошарите изключвам само собствениците на ретро коли и части, които търгуват с тях и реализират печалби.

П.П. Карам не една, а две ГАЗ 24 от седемдесетте ежедневно, целогодишно. Жена ми кара съвременна кола с всички екстри, при семейни пътувания ползваме нея.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 01, 2019, 17:07:12
Отговор #32

Неактивен m_g

• Публикации: 798
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, 2xŠ120L, 2xГАЗ М21, Nysa
По темата за уличното "съхранение". Вчера в интервала 12:00-13:30 посред бял ден в центъра на София на супер оживено място някой минал, и с бухалка или щанга ми разбил дясното предно стъкло на Нисата, а изкъртил и лявата чистачка. Защо? Никой не знае. Идиоти под път и над път. Едно, че целия квартал знае на кой е въпросната Ниса и никой ми няма зъб... Места за паркиране пред нас има бол. Всички съседи от блока се изредиха да ми съчустват. В крайна сметка, въпреки, че съм още на антибиотик, с приятели смених стъклото на място, оправих и чистачката. Жена ми измете една кофа стъкла от и около микробуса. Та и ей-такива събития се случват.

Април 01, 2019, 17:42:22
Отговор #33

Неактивен РумбатаБс

• Публикации: 2255
По темата за уличното "съхранение". Вчера в интервала 12:00-13:30 посред бял ден в центъра на София на супер оживено място някой минал, и с бухалка или щанга ми разбил дясното предно стъкло на Нисата, а изкъртил и лявата чистачка. Защо? Никой не знае. Идиоти под път и над път. Едно, че целия квартал знае на кой е въпросната Ниса и никой ми няма зъб... Места за паркиране пред нас има бол. Всички съседи от блока се изредиха да ми съчустват. В крайна сметка, въпреки, че съм още на антибиотик, с приятели смених стъклото на място, оправих и чистачката. Жена ми измете една кофа стъкла от и около микробуса. Та и ей-такива събития се случват.
Олигофрени! >:(
retrobs.com

Април 01, 2019, 23:03:02
Отговор #34

Неактивен Acropolis 1800

По темата за уличното "съхранение".
Много неприятно! Съжалявам.
1985 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
1987 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс

Април 02, 2019, 12:28:55
Отговор #35

Неактивен Acropolis 1800

Като гледам, че в "топ" квартали на София има подземни паркоместа за 100 лв. на месец, а в други квартали за 60-70 лв. на месец, съм сигурен, че ако направим една група, поне от пет души, след 2-3 месеца работа, ще се намери адекватно и икономично решение на проблема. Това показва практиката. Иначе, ако се спасяваме поединично, ще плащаме повече за съхранение, неизбежно е.

Въпроса е да се намери, някой готин и заможен човек, фен на класиките, който да удари едно рамо. Търсене му е майката.

Април 02, 2019, 12:35:30
Отговор #36

Неактивен победовод

• Публикации: 808
Неприятно и жалко. В случая по лошото е, че това реално може да се повтори.
Коли които не се експлоатират редовно и се паркират на обществени места, в днешно време са потенциално застрашени  да им се устрои "кирдык", както казват руснаците. Или преведено на нашенски , да им се организира края или да им се види сметката от войните за парко места и от безделници в полово съзряла възраст. И едните и другите ги има в изобилие в големите градове, и даже не само там.

П.П. Иначе българинът е цар да изявява съчувствия. Но традиционно, никой нищо не е видял. Посред бял ден всички явно за обядвали, около блока не е имало никой, по терасите и прозорците също.
« Последна редакция: Април 02, 2019, 12:44:57 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 02, 2019, 14:11:04
Отговор #37

Неактивен fifo

• Публикации: 907
Въпроса е да се намери, някой готин и заможен човек, фен на класиките, който да удари едно рамо. Търсене му е майката.

Да разбирам, че сега търсим готиния заможен човечец. Ето какво може да му предложим да закупи (https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1p155232408769402&slink=4hq3mn&f1=1), а после по 100 лв. на година. Бройте ме ;)
we all have wings, but some of us don't know why

Април 02, 2019, 14:29:02
Отговор #38

Неактивен krankenstein

• Публикации: 6734
Съчувствие и от мен, Момчи! Ама не се учудвам, не е нужно някой да ти е имал зъб, дори ми е странно, че още не са ти я почнали с графитите. Това е нашенския /а и не само/ тинейджърски манталитет - видят ли нещо старо, поръждясало, дето явно не се движи често, просто задължително е да се направят на "мъже" и да оставят "автограф". Затова ще ми е по-спокойно да оставя някоя лъскава нова кола на улицата, е ще се намерят завистници да ти надерат боята с пирон, но поне там каското покрива всичко. За нашите "бабички" си трябва гараж или поне двор с навес и по възможност да не се вижда от улицата... :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.