Автор Тема: Garage Communities или да се кооперираме за наем на гараж  (Прочетена 11605 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2019, 11:38:42
Отговор #30

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
...Това си е трагедия за всеки ценител на стара техника - нещо като изгорелите из Калифорния колекции от страхотни коли. Но хайде да речем там е природа, хора загиват, железата майната им. А тук е комбинация от кофти място и човешка грешка.
Абе то и там е човешка грешка според 99% от учените :-[, ама да не отиваме в тая посока.
Иначе си много прав за съхранението на колите. И все пак 5000 лв. за 5 г. съхранение не е малка сума, това си е един доста добър youngtimer или дори нещо добро отпреди 1980 г., докарано и регистрирано в България, без корозия, под 100 хил. км., в състояние готово за каране. Така, че всеки си преценява.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 20, 2019, 20:59:39
Отговор #31

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Логично, кола от 70-те не става за ежедневна експлоатация, независимо дали е Мерцедес или Москвич. И в двете ще те смятат за луд или клошар, или и двете, независимо от състоянието на колата.

Много точно казано,аз пък ще допълня, щом да караш ретро кола ти доставя удоволствие и си в мир със себе си, няма значение за какъв те смятат.
Всеки който има една ретро кола е малко луд, който има повече от една,е откровено луд и клошар едновременно. Да имаш две или три ретро коли примерно, и за всяка от тях да имаш осем стопа и пет делка, да си затрупал мазета и шкафове с ламарини, двигатели и какво ли още не, си е клошарство отвсякъде.А пък да следиш продавалници където хората си чистят мазетата, да  обикаляш битаци, пазари и автоморги си е диагноза отвсякъде.Каква нова кола караш в случая е без значение.
От списъка на лудите и клошарите изключвам само собствениците на ретро коли и части, които търгуват с тях и реализират печалби.

П.П. Карам не една, а две ГАЗ 24 от седемдесетте ежедневно, целогодишно. Жена ми кара съвременна кола с всички екстри, при семейни пътувания ползваме нея.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 01, 2019, 17:07:12
Отговор #32

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
По темата за уличното "съхранение". Вчера в интервала 12:00-13:30 посред бял ден в центъра на София на супер оживено място някой минал, и с бухалка или щанга ми разбил дясното предно стъкло на Нисата, а изкъртил и лявата чистачка. Защо? Никой не знае. Идиоти под път и над път. Едно, че целия квартал знае на кой е въпросната Ниса и никой ми няма зъб... Места за паркиране пред нас има бол. Всички съседи от блока се изредиха да ми съчустват. В крайна сметка, въпреки, че съм още на антибиотик, с приятели смених стъклото на място, оправих и чистачката. Жена ми измете една кофа стъкла от и около микробуса. Та и ей-такива събития се случват.

Април 01, 2019, 17:42:22
Отговор #33

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
По темата за уличното "съхранение". Вчера в интервала 12:00-13:30 посред бял ден в центъра на София на супер оживено място някой минал, и с бухалка или щанга ми разбил дясното предно стъкло на Нисата, а изкъртил и лявата чистачка. Защо? Никой не знае. Идиоти под път и над път. Едно, че целия квартал знае на кой е въпросната Ниса и никой ми няма зъб... Места за паркиране пред нас има бол. Всички съседи от блока се изредиха да ми съчустват. В крайна сметка, въпреки, че съм още на антибиотик, с приятели смених стъклото на място, оправих и чистачката. Жена ми измете една кофа стъкла от и около микробуса. Та и ей-такива събития се случват.
Олигофрени! >:(
retrobs.com

Април 01, 2019, 23:03:02
Отговор #34

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
По темата за уличното "съхранение".
Много неприятно! Съжалявам.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Април 02, 2019, 12:28:55
Отговор #35

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Като гледам, че в "топ" квартали на София има подземни паркоместа за 100 лв. на месец, а в други квартали за 60-70 лв. на месец, съм сигурен, че ако направим една група, поне от пет души, след 2-3 месеца работа, ще се намери адекватно и икономично решение на проблема. Това показва практиката. Иначе, ако се спасяваме поединично, ще плащаме повече за съхранение, неизбежно е.

Въпроса е да се намери, някой готин и заможен човек, фен на класиките, който да удари едно рамо. Търсене му е майката.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Април 02, 2019, 12:35:30
Отговор #36

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Неприятно и жалко. В случая по лошото е, че това реално може да се повтори.
Коли които не се експлоатират редовно и се паркират на обществени места, в днешно време са потенциално застрашени  да им се устрои "кирдык", както казват руснаците. Или преведено на нашенски , да им се организира края или да им се види сметката от войните за парко места и от безделници в полово съзряла възраст. И едните и другите ги има в изобилие в големите градове, и даже не само там.

П.П. Иначе българинът е цар да изявява съчувствия. Но традиционно, никой нищо не е видял. Посред бял ден всички явно за обядвали, около блока не е имало никой, по терасите и прозорците също.
« Последна редакция: Април 02, 2019, 12:44:57 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 02, 2019, 14:11:04
Отговор #37

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Въпроса е да се намери, някой готин и заможен човек, фен на класиките, който да удари едно рамо. Търсене му е майката.

Да разбирам, че сега търсим готиния заможен човечец. Ето какво може да му предложим да закупи (https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1p155232408769402&slink=4hq3mn&f1=1), а после по 100 лв. на година. Бройте ме ;)
we all have wings, but some of us don't know why

Април 02, 2019, 14:29:02
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
По темата за уличното "съхранение". Вчера в интервала 12:00-13:30 посред бял ден в центъра на София на супер оживено място някой минал, и с бухалка или щанга ми разбил дясното предно стъкло на Нисата, а изкъртил и лявата чистачка. Защо? Никой не знае. Идиоти под път и над път. Едно, че целия квартал знае на кой е въпросната Ниса и никой ми няма зъб... Места за паркиране пред нас има бол. Всички съседи от блока се изредиха да ми съчустват. В крайна сметка, въпреки, че съм още на антибиотик, с приятели смених стъклото на място, оправих и чистачката. Жена ми измете една кофа стъкла от и около микробуса. Та и ей-такива събития се случват.
Съчувствие и от мен, Момчи! Ама не се учудвам, не е нужно някой да ти е имал зъб, дори ми е странно, че още не са ти я почнали с графитите. Това е нашенския /а и не само/ тинейджърски манталитет - видят ли нещо старо, поръждясало, дето явно не се движи често, просто задължително е да се направят на "мъже" и да оставят "автограф". Затова ще ми е по-спокойно да оставя някоя лъскава нова кола на улицата, е ще се намерят завистници да ти надерат боята с пирон, но поне там каското покрива всичко. За нашите "бабички" си трябва гараж или поне двор с навес и по възможност да не се вижда от улицата... :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.