Автор Тема: Федерации, асоциации...  (Прочетена 1651 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2023, 20:20:24
Прочетена 1651 пъти

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Колеги, навъдиха се една камара нови образувания покрай ретро средите.
Може ли някой да обясни кой кой е, кого представлява и защо аджеба се роят като пчелите.
we all have wings, but some of us don't know why

Март 27, 2023, 20:04:37
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
то не е само в ретро средите.... дори при едни елементарни автофоруми по марки беше страшно.... три мерцедес форума, пет бмв форума, два шкода форума, и не знам си още какво... отделно е лично мое наблюдение, че повечето нашенски федерации, клубове и прочее се водят от особняци и киселяци основно, та май там се крие разковничето.

с този форум сме ударили кьоравото с Митко - макар и с драми тук-там, форумът е стабилен вече бая години.

Април 12, 2023, 13:50:23
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Да, всъщност колегата Свилен отвори интересна тема.

Ровейки се на Фейс-страницата на БАК, е описано приетото сега членство в БГ-Федерация за исторически возила.

---- На Общо събрание членовете на БАК Ретро единодушно гласуваха за членуване в Българската федерация за исторически превозни средства... ----

https://papagal.bg/eik/207151245/d36d

https://www.finansi.bg/balgarska-federacia-za-istoricheski-prevozni-sredstva

https://www.facebook.com/photo/?fbid=713187877266093&set=pb.100057246618275.-2207520000.
« Последна редакция: Април 12, 2023, 15:31:25 от USfan »

Април 12, 2023, 13:55:51
Отговор #3

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Люси,
има ТЪрговски регистър ;) ...Справки, по Юридическо лице и си вадиш всичкооо ;) ...нови, стари, транс и т.н.

Април 12, 2023, 14:21:25
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Люси, има ТЪрговски регистър...Справки, по Юридическо лице и си вадиш всичкооо...нови, стари, транс и т.н.

Е, няма стари данни, това юрид. лице е регистрирано на 22 ноември 2022 год.
Иначе, отговаряйки частично на въпроса на Свилен, и по все пак непотвърдени сведения току-що от някои видни бивши членове на УС, Федерацията е създадена от колегата Влади.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100090830762855&locale=bg_BG
« Последна редакция: Април 12, 2023, 15:56:40 от USfan »

Април 12, 2023, 15:46:55
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Е, няма стари данни, това юрид. лице е ретистрирано на 22 ноември 2022 год.
Иначе, отговаряйки на въпроса на Свилен, и по сведения току що от бивши членове на УС, Федерацията е на колегата Влади.
За сведение на колегите, които все още не са чули - наш Влади е новият председател на БАК Ретро :) Те от доста отдавна го канят де, аз лично съм присъствал на тяхно събрание преди няколко години, където той обаче отказа поста поради ангажимента си в клуб Авангард. Преди няколко дена обаче на последното им годишно събрание явно вече са го навили, а за другия клуб оставя като отговорник Дани Пенчев. Надявам се тази промяна да е за добро, понеже най-старият ретро клуб у нас както знаем напоследък беше заспал дълбок сън, та надявам се Влади с неговата неизчерпаема енергия да го събуди и съживи ;D А за Федерацията нямам представа кой е председател, но мисля не е той... може би К. Михайлов, понеже там нещата са тясно свързани с ФИВА, на която последният е представител у нас.
Ето го официалното обявление във Фейса: https://www.facebook.com/AVANGARDCLASSIC/posts/pfbid01QqB5AJi6SJN9FmppSTxqqv756VyoJgZZwDrpAgF9DE5pJvpJy9EBCcnUQQRugi9l
Колкото до старата асоциация БАКСКАМ, създадена от Дончо Дончев и Маргарит преди близо 20 години, където също в момента членуват няколко регионални ретро клуба, сега щафетата там е предадена на чичо Искрен Миланов, поради вече напредналата възраст и здравословното състояние на стария председател Дончо. Доколото знам в момента основната им цел е прокарването на привилегии за ретро автомобилите в нашето законодателство, като за целта активно се превеждали подобни текстове от немското законодателство, като основа на предложенията.
Знаейки историята на всички подобни инициативи дотук аз лично съм леко скептичен, но все пак надеждата умира последна, предвид новите лица и новите напъни за постигане на нещо повече в тази насока...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 12, 2023, 17:42:07
Отговор #6

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Сега се очаква да се възстанови и СНРКБ...

Април 12, 2023, 18:51:27
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Сега се очаква да се възстанови и СНРКБ...
Ники, някои тук сме си достатъчно ретро на възраст, ама аз не помня какво е означавала тази абревиатура... освен да е "Съвет за намаляване на риска от бедствия" с една буква К в повече обаче :D
А сега сериозно, според мен не са толкова важни съкращенията на организациите, а хората които стоят зад тях... именно за това не съм особен оптимист, понеже досега под една или друга форма не са постигнали голям напредък в тия начинания. Самото вписване на ИПС в ЗДП не доведе до някакви конкретни ползи за техните собственици, съответно задачата на тия хора и организации не е изпълнена, или по-скоро не в степен, че да има някакъв осезаем ефект за нас.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 12, 2023, 19:34:34
Отговор #8

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
СНРКБ - Сдружение на Независимите Ретро Клубове в България

Април 12, 2023, 22:17:18
Отговор #9

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
За сведение на колегите, които все още не са чули - наш Влади е новият председател на БАК Ретро :) Те от доста отдавна го канят де, аз лично съм присъствал на тяхно събрание преди няколко години, където той обаче отказа поста поради ангажимента си в клуб Авангард. Преди няколко дена обаче на последното им годишно събрание явно вече са го навили, а за другия клуб оставя като отговорник Дани Пенчев. Надявам се тази промяна да е за добро, понеже най-старият ретро клуб у нас както знаем напоследък беше заспал дълбок сън, та надявам се Влади с неговата неизчерпаема енергия да го събуди и съживи ;D А за Федерацията нямам представа кой е председател, но мисля не е той... може би К. Михайлов, понеже там нещата са тясно свързани с ФИВА, на която последният е представител у нас.
Ето го официалното обявление във Фейса: https://www.facebook.com/AVANGARDCLASSIC/posts/pfbid01QqB5AJi6SJN9FmppSTxqqv756VyoJgZZwDrpAgF9DE5pJvpJy9EBCcnUQQRugi9l
Колкото до старата асоциация БАКСКАМ, създадена от Дончо Дончев и Маргарит преди близо 20 години, където също в момента членуват няколко регионални ретро клуба, сега щафетата там е предадена на чичо Искрен Миланов, поради вече напредналата възраст и здравословното състояние на стария председател Дончо. Доколото знам в момента основната им цел е прокарването на привилегии за ретро автомобилите в нашето законодателство, като за целта активно се превеждали подобни текстове от немското законодателство, като основа на предложенията.
Знаейки историята на всички подобни инициативи дотук аз лично съм леко скептичен, но все пак надеждата умира последна, предвид новите лица и новите напъни за постигане на нещо повече в тази насока...
Митко, ще внеса малко яснота по въпроса, доколкото мога. Преди няколко години на събрание на БАК Ретро, Любен Хаджикостов, един човек който много уважавам и почитам, ме предложи за председател на БАК Ретро. За мен гласуваха 18 членове тогава. Аз си направих отвод на това събрание, защото развивахме САРК Авангард и щеше да ми е много трудно да съвместявам голямата отговорност за управлението на двата клуба. За това отказах. Сега вече, след учредяването на новата Федерация в Хисар, нещата се промениха. Да, Дани застава начело на Авангард Класик, аз приех предложението да стана председател на БАК Ретро. От всички гласували, имаше само един глас против мен, но той е на личностна основа, да не кажа политическа. Няма драма. По въпроса за г-н Камен Михайлов. Той не фигурира в УС на БАК Ретро, естествено и в Авангарда. Той си има друг пост във ФИВА, но е пълноправен член на БАК Ретро. По въпроса за Федерацията. Тя е учредена от над 17 клуба от страната. Периодично се присъединяват и други клубове към нашата идея. Федерацията не е моя. Тя е наша. Аз не съм собственик, или председател. БАК Ретро и Авангард Класик са членове на Федерацията. Тя е пожелателна, не е задължителна. Целите на Федерацията можете да ги намерите в АВ. Стигаме до асоциациата. За там нямам време да се интересувам какво се случва. Знам, че три-четири клуба членуват в нея. Каква им е визията и деята, честно, не знам. Някаква мъгла е там. Два пъти им връщат документите за регистрация, което според мен, е меко казано, лаладжийска история. Лично на мен, не са ми в таргета. Федерацията има ясни, точни и категорични цели. В отговор пак на Митко ще подчертая, че популистки изказвания от асоциацията, че ще се премахнат данъци, граждански, ще има хисторик номера и тем подобни....няма как да се случат. Чича ни, беше анонсирал някакви депутати, зам.министри и други държавни служители, че щели да направят нещо за нас. Повярвайте ми, те могат да направят нещо за себе си, но не и за нас. В нашите клубове също членуват известни хора. Депутати, министри, актьори, музиканти, творци, бизнесмени и истински реставратори, доказали се във времето. Водил съм лично разговори със всички хора от тези прослойки. Да, ще има решение на нашите въпроси, но те ще станат по съвсем различен начин от популизма. Стана дълго, не ми се влиза повече в обяснителен режим. Подчертах това което мисля, и това, че новия УС на БАК Ретро ще работи БАК Ретро да бъде един креативен и привлекателен клуб, обединяващ хората с тяхното хоби, за едно по-добро бъдеще. Повечето от вас ми имате номера. Ако има нещо, ми звъннете. Поздрави! 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !