Автор Тема: Ретрорали Touramical, София-Дубровник, 10-17.05.2023  (Прочетена 4055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 13, 2023, 21:39:06
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Днеска следобяд след 17 часа запристигаха доста коли на площада, докато горе на аерогарата паркинга изцяло се изпразни.
Видяхме се с някои колеги фенове от форума, и наснимахме по-интересните коли дошли днес долу.
Ето тук някои снимки, за по-късно по Фейса ще направя албум- Част 2 от Тура, че пак станаха над 300 снимки, и ще кача тук линк.

Майка ми /която по принуда )) покрай мен и баща ми, от десетилетия се е имала допир до отн. по-интересни коли/, също изяви желание да ги разгледа, и дойде и тя.
На нея най и харесаха на форма Джаг ХК120 роадстера /пък и има афинитет към марката, покрай моя еС-тайп седан/ и новия Астон ДБ11, та я снимах с тях, както и водещата кола на тура- облепеното с реклами ТурАмикал, 70-ско Порше 911 СЦ.

На мен разбира се, най си ми харесваха най-редките дошли коли тук, като Астона Воланте, и ДеТомасото Дювил кабрио.
Поговорихме си добре и със собственика на една от най-ценните дошли коли, едно тъмнозелено със Порше Ексклузив ментова кожа 964 Турбо 3.6, на разни общи теми /предвид опита ми в минало време с едно Канада-Спек 930/, по отн. на ремонти и смени на гарнитури на тия турбо въздухарки.

Видимото тъмносинйо Порше 928 еС4 пък е същия цвят вън и вътре / със синя кожа салон/ като Трансаксъла на колегата Бурян.














« Последна редакция: Май 13, 2023, 23:02:38 от USfan »

Май 13, 2023, 21:39:38
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Още снимки вчера вечерта от паркинга до Картинната Галерия.
Колегата Цецо от Карс и Групата по Фейса, ги е снимал.
Тук е момента да акцентирам, че двете виждащи се тук почти идентични на вед с почти еднакви Турер йоман спек каросерии с 4 врати, уж 20-ски Бентлита, са реплики.
Разгледах ги детайлно, вкл. и отдолу.
Отпред са с модерно окачване с двойни триъгълни носачи и спирални пружини, а зад големите им предни уж барабанни спирачки, вътре се крият дискови спирачки на едното, а на другото по-малки барабани, вероятно от задни спирачки на някой пикап или бусче.
И като черешка на тортата, е тия хромирани отпред долу на радиаторите им полуцилиндърчета- капаци, които уж крият вътрешност на Руутс компресорите, всъщност не крият нищо.  O:-)
Отдолу има въздух и се вижда паважа, между тия капаци, и нататъка блока на мотора компресори няма. ))
Имаше и още едно Бентли, не знам точно как се води моделът, но е с полегата като на роудстър задница. Твърде лъскаво изглеждаше и се усъмних да не е реплика, обаче колегата Бабачев е издебнал рано сутринта, когато са го палили явно имали затруднения и отворили капака - моторът му изглеждал оригинален с 3 броя карбове тип Стромберг. За съжаление не мога да кача снимките, макар че вчера и днес успях да направя доста, но както съм споделял и преди за момента ми е трудно да ги качвам в Пикхоста поради корпоративни рестрикции на служебния комп. Трябва да си оправя личния или по-скоро ще го сменя, че е твърде бавен вече...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 13, 2023, 21:54:41
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Митко, направо ме изненадваш, и ти колегата ти, колко сте ненаблюдателни, при такива явни имитации. ))
Естествено, че е реплика и то, и другите 3 дошли броя.
А и по принцип, не е много трудно да присадиш и 3 и 13 броя карбове, на какъвто и да е мотор, така че това не критерии.

Добрите реплики ЛеMан-Iтайл Бентли Tурер реплики като тези, ползват 3.5 литра и 4 и 1/4 литра Ролс-Дерби Бентли мотори, което са 6 цил, и разбира се, на тях на по-динамичните им версии, още от 30-те години, са имали и са слагани, фабрични сетове с 3 броя СУ-карба.

И сега ако питаш какво е Дерби-Бентли, и защо такива Бентлита се ползват за Реплики, и защото такива коли са реплики на Бентлитата от 20-те годин, прочети по горните ми текстове, и ще ти проясни вероятно.
В тях са описани видимите измами по тия дошлите тия 4-те броя предивоенни реплики, за отликите им от оригиналите. А днеска това дето беше дошло, по Фейса скоро ще му сложа нови снимки, му се присмяхме и на спирачките, видими присадени дискове, зад ламаринени атрапи.

https://www.charlesprinceclassiccars.com/bentley-3-5Litre/1935-bentley-3-5Litre-Tourer.php





















Май 13, 2023, 22:48:26
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Митко, направо ме изненадваш, и ти колегата ти, колко сте ненаблюдателни, при такива явни имитации. ))
Естествено, че е реплика и то, и другите 3 дошли броя.
Ами по принцип за пръв път виждам на живо такива коли, оригиналите съм ги виждал само на снимка и на филми... та няма как да съм запознат с подобни детайли.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 13, 2023, 23:10:28
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
E, така е.
Аз съм леко професионално деформиран, щото в нач. на 90-те, кокато като студент работих в разни премиумни олдтаймер автокъщи в Южна Германия, търгуващи основно с британски екзотики, точно това тая мода дойде на Бентли и Ферари хай-енд репликите, правени на основа примерно не на Кефер и прочее бутафории, ами на оригинални, но времево малко по-късни, а и по-масови шасита и мотори, от същите марки.

Та се юрнаха тогава най вече англ. ТНТМ-деятели )), но и холандски и немски предприемачи, да правят от 30-ски Ролс Бентлита, тип Уолф-Барнато Рейсинг Турери.
И тия резания и присадки, тогава като обслужващ техн. персонал де, не като проектант или коляч  :)) , съм ги преживял наживо.

Ето и още малко снимки от мен и от колегите Бурян и Тони с Ладите.
А утре, мега повече бройки ще напускам, ама на линк през Фейса.


















Май 14, 2023, 11:38:42
Отговор #15

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Бяха няколко интересни дни с тези ентусиасти. И от днес. Заслужаваше си да се изтърпи проливният дъжд, дори само за да се усети напоеният с бензинови пари въздух. Винаги съм се чудил как в годините назад автомобили, произведени преди 50-70 години, са оцелявали тогава в реалната среда с несъвършенства в уплътненията, процепи, фуги. И сега имаше коли, които си имаха по около половин сантиметър между стъкло и уплътнение.  :)









Май 14, 2023, 13:00:52
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Да, луфтовете между страничните стъкла и покривите на едновремешните кабриолети, и особено роадстери, са умопомрачителни от днешна гледна точка.

Дидо, гледам си снимал белия ХК150 Роадстер, вече с вдигнат гюрук.
Вчера следобяд с него като дойдоха, му сложиха само временното хоризонтално тоно за съхранение на кокпита, без екипажа да вдигнат гюрука.
Днеска сутринта явно са се притеснили от времето.  ))

Ето тук и наколко пакети със по 20 броя снимки от вчера, именно на някои пристигналите коли със свалени покриви, както и фотоси на някои коли с процедурите по вдигането на гюруците им, или слагането на Тарга покривите.

При Поршетата 911 Тарга слагането на иначе сгъваемия, но съхраним в предния багажник и в разпънато положение покрив, е лесно.
Като контрапункт, слагане на тарга покрива на така нар. Съри-Топ при Триумфа ТР250 си е прилична бъзикня.
Интересно е, че тоя 2-компонентен тарга покрив при Триумф, дебютира в 1962-63 год. в предшественика на ТР250- Триумф ТР4, и така предхожда покрива на дебютиралия в 1966 год Порше 911 тарга, с няколко години.

Повече снимки от вчера има в този албум.

https://www.facebook.com/media/set?vanity=ludmil.markov.5&set=a.10227137613179364





















Май 14, 2023, 13:04:37
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849

















Май 14, 2023, 13:06:46
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849


























Май 14, 2023, 13:11:50
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Ето тук детайлни снимки на един от няколкото дошли Е-тайпа на ралито.
Този е отн. по-грозната и нетърсена 2 плюс 2 места удължена конфигурация, но пък е от по-красивата в детайлите Серия 1.