Автор Тема: Литература - статии, книги, документи...  (Прочетена 61870 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 16, 2012, 18:57:39
Отговор #30

Неактивен xpu100

  • Публикации: 56
И от мен една доста стара книга на  автомобилна тема-"Автомобил пълно и подробно ръководство за изучаване устройство,управлението,ползуването,спазването и поправките му" четвърто издание датира някъде около 1917г.Първото издание е от около 1912-14г.Извинявам се за лошите снимки.

Януари 20, 2012, 18:07:54
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Леле, това е наистина много ценна книга. :)

А за който от вас разбира немски, заделете си време, да прочетете това наистина изключително интересно интервю с Фройлан Гонзалес.
Този легендарен аржентински пилот, вицешампион във Формула 1 през 1954, е в момента най-стария жив пилот от епохата на истинската с това име Формула 1, след 1950 година.

Януари 30, 2012, 19:41:53
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето някои по интересни книги на английски и немски, които изрових тези дни.
Специално каталога за цените за 2003, е доста обемен, и подробен, и макар и американско издание, обхваща по години и доста европейски ретро коли.
Разбира, се повечето от тези ретромодели, след 2003, до 2008 постигнаха, условно казано, по-високи цени.
Но кризата от 2008-2011 отново смъкна цените на олдтаймерите с 20-30%, така че тези тогавашни цени, са много близки и до сегашните в момента, поне в САЩ.
За пример съм сканирал страниците с цени на Мустанги от 80-те.
Които и включват единия от двата мои сегашни Станга.
А именно, по-стария ми, 1987 ГТ 5.0 кабрио модел.

Разбира се, за която от тези книги имате интерес, към конкретни неща в съдържанието, ще ви ги сканирам по желание.
Особено в ГДР изданието: Аутомобил- А бис Зет, има доста интересни неща, и регулировъчни данни за екс соц модели.

Януари 30, 2012, 20:59:28
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и няколко броя стари списания Хоби.
Които аз лично пазя от над 30 години,
А пък те са почти 50 годишни.
В тях има доста интересни статии и тестове на коли, които тогава са продавани във Федералната република.
По желание, по заглавията от корицата, ако някой нещо го интересува, мога да го сканирам.
А по надолу, са още няколко интересни немски исторически и технически книги, които имам.
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 21:09:23 от USfan »

Януари 30, 2012, 21:22:35
Отговор #34

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това са някои български издания на автомобилна тематика които имам.
Доста са интересни, всички тези сканирани, и бгх препоръчал, ако ги мернете по сергии или книжарници за оказионни книги, да си ги купите.
В най последната, има една статия, за някои от колите на нашия колега и ретрофен, Орлин Лилков. :)

Февруари 01, 2012, 13:05:24
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
През 70-те и 80-те, много интересни статии за коли, както и за други возила, пишеше в списание- Наука и техника за младежта, инж. Григори Костандиев.
През 1976 мисля, той публикува там първата му от годишните статии от един цикъл- Автосалон.
И чак до промените, редовно всяка година излизаше нов Автосалонсон в това списание.
Някои от тия салони, като и една друга негова статия, за мотори, може да видите тук.
А на кориците на списанието отзад, всеки месец постваха рисунки на е такива стари модели коли. :)

Февруари 01, 2012, 13:19:11
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и още един салон, от 1986, и статията за моторите...

Февруари 02, 2012, 12:45:23
Отговор #37

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Присъединявам се към идеологията на вуйчо ни! Като качвам част от списанията и каталозите, които са ми в наличност, тук в Австрия.
А пък останалите са ми в бг.
Тук съм наснимал с фотоапарата кориците на списанията и част от съдържанията на каталозите, както и на по-старите журнали.
Някои от тях са черно-бели, тъй като датират от доста отдавна, тогава когато народа обръщаше левовете в марки... :)) ;)

Също и ръководство за експлоатация на Алфа Ромео 90 ... (С оригинална сервизна книжка) O0

Да попитам, колегите - съфорумци, дето се разправят с компютри :
Има ли начин да бъде свързан скенер към Уиндоус 7, който преди е бил към Уиндоус ХП...?
За да мога да сканирам.
На самите драйвери, към устройството - нищо не пише.

Ако Не - Ще щракам с фотоапарата и така.
Стига колегите тук, да имат желание за дадена тема и инфо - към определена марка и модел!

П.С.И към Модераторите -
Тук ли да се публикуват подобен род постове или в Темата за брошурите -

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1000.180  ???

Тъй като една голяма част също е от брошури..































































Ето и линк към всичките снимки! - http://imageshack.us/photo/my-images/534/dsc0096da.jpg/

Поздрави

- Марто
spectemur acendo

Февруари 02, 2012, 22:24:24
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Леле Марти, бая интересни работи имаш. O:-)
Тоя дебелия Олдтаймер каталог със сивата Алфа 1900 купе и аз го имам.
Ами според мен проблеми с компатибилността на скенера от 7 към ХП, ипи обратно, не трябва да имаш, стига да имаш инсталационния диск.

Ако пуснеш скенера си, ще ми интересно дали може да снимаш теста или импресията на Карерата 1989 Спидстър, от англискотосписание дето е на корицата с червения 356 спидстер.
Тя тая Карера вероятно ще е в общ тест с 356 Спидстъра.
Така предполагам де.
Иначе и аз трябва да сканирам някой упътвания за експлоатация на коли от 80-те, каквито имам.

Февруари 03, 2012, 09:49:56
Отговор #39

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В тази тема май ми се иска да има по-скоро архивни документи и литература.

Ръководствата за ремонт и поддръжка ги сканирайте и слагайте в "Техническа литература" с отделни теми за всеки модел ако може.
Брошурите, в темата за брошури.

Списанията.... не знам и аз какво да ги правим тия списания :(

Марто, сканирай ако можеш изданието на Класик & Спортскар , което е за Италия и Америка.
Направо пускай тема "Автомобилни списания "
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"