Автор Тема: Литература - статии, книги, документи...  (Прочетена 61819 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2012, 19:09:53
Отговор #40

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Хайде ако е възможно, Митко да премести снимките и статиите , касаещи се само за сканирани и преснимани статии и разни такива - В Новата и едноименна тема..
А тук да останат разни ей такива Литература, книги, ръководства (Мануали), упътвания и прочие ...!
както и тая Тема да се преименува, за да не настава бъркоч у главите ни!
Поздрав
spectemur acendo

Февруари 04, 2012, 19:43:39
Отговор #41

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eто още няколко интересни автокниги на български, които имам.
Наръчника за автомобилиста, е писан от автора на книгата- Автомобилът днес и утре, от инж. Емил Димитров.
Както и някои ръководства за експлоатация, на Форд ванчета и пикапи, и Волво с60.
По надолу са някои от годишните каталози на фирми за моделчета, като Бураго и Мачбокс, които имам.
След тях е официланата брошура на миналото и през нашата страна , състезание Гъмбал 3000, за миналата 2011 година.

А най-долу съм сканирал две луксозно пакетирани годишни издания, на броевете на вече спряното от издаване луксозно автосписание- Мотор Шоу.
Те обхващат броевете излязли през цялата 2004 годна, както и половината на 2005 година.

Февруари 04, 2012, 19:45:24
Отговор #42

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И ето и изданията на Моторшоу.

Февруари 05, 2012, 21:40:28
Отговор #43

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето някои каталози на едни от най-големите доставчици на автокниги в САЩ.
Макар и издавани преди няколко години, повечето от книгите в тях ги има и сега в наличност в складовете им, и биха могли и да се поръчат за Европа.
Тези каталози имат богата наличност от книги не само за американски коли, а и от издания за японски и вропейски возила.
Ако искате някои страници за конкретни марки и модели коли да ви сканирам, какво има като издания за тях, пишете.
Средните снимки са на Упутването за експлоатация, на собственото ми, второ на брой Балканче, което имах като дете. :)
Първото ми беше купено през 1978, и беше още със старите 17 цолови колела.
А новото беше вече следлифтова версия, хаха, с по-големите 18 цолови джанти.
Макар и да беше базово, а не беше по-луксозната Чопърова версия.

А най-долу е едно БГ издание на американски роман, който е нещо като Колела на Артър Хейли, но действието се развива през 80-те.

Февруари 11, 2012, 14:18:36
Отговор #44

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Едно интересно комиксче на ретро тематика, рисувано от Иван Колев, публикувано в първите броеве на АвтоСвят:

Февруари 12, 2012, 20:58:19
Отговор #45

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Едно интересно комиксче на ретро тематика, рисувано от Иван Колев, публикувано в първите броеве на АвтоСвят:
Ейй, м,ного е яко това.
Вярно че Иван Колев е и много добър художник.
А жалко, че и в близките месеци изглежда няма да пише в Автоккласиката, по известни финасови разминавания.
Аз лично, за такъв компетентен и талантлив автор като него, напълно го подкрепям в тоя аспект.
С нещо малко, да стане нещо много, няма как да бъде, в дългосрочен аспект. ;D
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 21:00:28 от USfan »

Февруари 19, 2012, 17:33:05
Отговор #46

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
За съжаление след напускането на Иван Колев в "АВТОКЛАСИКА" статите станаха доста постни и безинтересни. Общо взето всичко, което е написано в списанието в момента може да го прочетеш в интернет. Няма завладяващи истории, свързани с ретро автомобилите на територията на България, дори раздела за представяне на ретро автомобили няма нищо за дадения автомобил - как е реставриран, от къде е купен, само сухи факти, нахвърляни между снимките. Надявам се скоро да можем да зачитаме интересните статии на Иван Колев и да прелистим втора част на неговия труд за историята на автомобила в България.
Ето още една негова творба:

Февруари 20, 2012, 15:32:03
Отговор #47

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, и аз чакам 2-та книга за историята на колите в БГ, 1-та вече я имам.


А за феновете на Формула 1, ето няколко много интересни списания.
Първите 8 броя са от известните издания- Ф1 Рейсинг и Ф 1 Клуб.
Като 1-те три сканирани броя на Ф1 Рейснинг са на английски и немски, а последните сканирани от 8-те два броя, са почти актуални, от октомври и ноември 2011 година.

Трите броя на Ф1 клуб също са много интересни.
В първия, от Януари 2008, има и приложен голям двустранен постер с актуалните за тогава болиди на Ферари и Макларън.
Въобще във всичките тия списания има доста интересни снимки и тестове на актуални и стари болиди във Формулата, както и интервюта с големи състезатели от близкото минало и настояще.


А в в долния пост, 11-те бр сканирани списания- Рейсинг лайн, са много редки, и скъпи на цена като продажба тогава, фирмени издания на отбора Макларън.

Всяко от тия списания, и Ф1 Клуб/Ф1 Рейсинг, и Рейсинг Лайн, ще е на цена от по 3 лв на брой.
А ако се вземат накуп, цената ще е под 2 лв за брой. ;D
А именно, 8-те броя общо, на Ф1 Рейсинг и Ф1 Клуб, ще са само 15 лв.
А 11-те броя на Рейсинг лайн, ще са общо само 20 лв общо.

Февруари 20, 2012, 15:35:54
Отговор #48

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ети и сканирани и кориците на домашното списание на Макларън. :)

Февруари 21, 2012, 15:18:57
Отговор #49

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днес изрових някои наистина много интересни италиански автосписания.
Тези 11 броя, от специализираното издание за състезателни пистови и рали автомобили- Ауто Спринт, са най старите от тях, над 30 годишни са.
В тях освен тестове и статии и много снимки на актуални за тогава Формула 1 и рали болиди, има и статии и тестове за най-интересните хомологирани граждански техни бази, като Фиат 131 Абарт, Ланча Рали 037, Опел Аскона 400, и други.
Всичките 11 броя в пакет, ще са само на цена от 20 лв, общо за тях.